Чернiгiвська обласна унiверсальна наукова бiблiотека iм. В.Г. Короленка

Місія бібліотеки –

сприяння безперервній освіті, культурному збагаченню, підвищенню якості життя шляхом вільного доступу до інформації та читання для задоволення

Оголошення

09.12.2021 16.00
Відділ краєзнавства
Презентація історико-краєзнавчих досліджень "Доля коломийського адвоката", "У борні за чужі ідеали" та "Родина Біберовичів" Богдана Волошинського

9 грудня о 16.00 у читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка в межах Х міжнародної науково-практичної конференції "Розумовські зустрічі" відбудеться презентація історико-краєзнавчих досліджень громадського діяча, журналіста, краєзнавця Богдана Волошинського (м. Івано-Франківськ) "Доля коломийського адвоката", "У борні за чужі ідеали" та "Родина Біберовичів".

Докладніше
Поділитись:
09.12.2021 15.00
Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів
Тренінги "Будь на часі! Курс цифрової грамотності за проєктом "Дія. Цифрова освіта"

Щочетверга о 15.00 у інтернет-центрі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбуватимуться тренінги "Будь на часі! Курс цифрової грамотності за проєктом "Дія. Цифрова освіта".   Вхід за попереднім записом, тел. (0462) 65-14-34. Заняття проводитимуться з дотриманням санітарно-протиепідемічних норм (наявність захисних масок, соціальна дистанція 1,5 м).

Докладніше
Поділитись:
09.12.2021 15.00
Центр правової інформації
Безкоштовні юридичні консультації

Кожного 2-го та 4-го четверга місяця з 15.00 до 16.30 при Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, м. Чернігів, просп. Миру, 41 (2-й поверх), тел. (0462) 67-61-97, ел. адреса: cpi_lib@ukr.net

Докладніше
Поділитись:
07.12.2021 09.00
Бібліотека відновлює приймання відвідувачів, проведення масових заходів та обслуговування користувачів

 Увага! З 7 грудня 2021 року Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка відновлює приймання відвідувачів, проведення масових заходів та обслуговування користувачів. Усі відвідувачі, користувачі, організатори та учасники заходів (крім осіб, які не досягли 18 років) при вході до бібліотеки мають пред'явити один із документів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 ("зелений" сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування на COVID-19 (діє 72 години) або документ про одужання від COVID-19). У випадку відсутності такого документа ми змушені будемо відмовити особі у відвідуванні, обслуговуванні, участі в заході. Не забувайте про необхідність носіння масок і дотримання соціальної дистанції 1,5 м. Бережіть себе та інших і будьте здорові! Ми вакциновані та відкриті. У нас безпечно.

Докладніше
Поділитись:
05.12.2021 15.00
Відділ документів іноземними мовами
English Speaking Club

Клуб (5, 12, 19 грудня)

Докладніше
Поділитись:
04.10.2021 24/7
Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів
Оцифрування всеукраїнського наукового журналу "Сіверянський літопис"

З 2020 року фахівці Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка працюють над оцифруванням всеукраїнського наукового журналу "Сіверянський літопис".

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ 9:30 – 20:00
СБ-НД 10:00 – 18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ 9:30 – 20:00

обслуговування користувачів до 19:45

СБ-НД 10:00 – 18:00

обслуговування користувачів до 17:45

П'ятниця – вихідний день
Останній вівторок місяця – санітарний день

Новини

Усі новини
08.12.2021
8
Мовна філіжанка кави

  Саме таку тему онлайн-заняття української мовної студії ораторського мистецтва LingUA запропонувала цього разу керівниця студії Ольга Петренко.
  Зокрема, пані Ольга розповіла про історію виникнення кави в Україні, про гурманів цього напою, про те, з чого можна пити каву, про різновиди цього напою. Також керівниця студії звернула увагу, як правильно вимовляти й писати деякі назви кави та в якому складі правильно ставити наголос. Ольга Михайлівна закликала не допускати помилок у своєму мовленні й озвучила домашнє завдання – дібрати по двадцять п'ять прикметників і стільки ж само дієслів до слова "кава".

Докладніше
Поділитись:
07.12.2021
20
День української хустки

  Надворі похмуро. Ляпає набридливий дощ. А красуні-працівниці Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка святкують Катерини, вбравшись у барвисті хустки. І від того довкола стає світліше, а на душі – тепліше... З Днем української хустки!

Докладніше
Поділитись:
06.12.2021
31
Михайло Кравчук: "Моя любов – Україна і математика"

  Переосмислення історії минулого – своєрідне силове поле громадянської свідомості. Правдиве відтворення історії розвитку культури і науки України, де діяли видатні вчені, яскраві особистості, чиї долі перепліталася з бурхливими подіями їхнього життя, стало характерною рисою нашого часу.
  Продовжуючи цикл книжкових виставок "Відомі імена науки і техніки" працівники відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували книжкову виставку про Михайла Кравчука, чиє ім'я сяє нарівні зі з іменами славетних математиків світу.
  Михайло Пилипович Кравчук – найвизначніший український математик ХХ сторіччя, всесвітньо відомий учений, педагог, громадський діяч, академік Всеукраїнської академії наук.

Докладніше
Поділитись:
06.12.2021
36
Шедеври українського символізму Миколи Вороного

  Видатний письменник-новатор Микола Вороний у своїх поглядах неоднозначний. Талановитий, неординарний майстер слова, він приніс в українську літературу чудові поетичні шедеври. Микола Вороний був і критиком, і перекладачем, і мистецтвознавцем. Саме він – один із перших представників літературного напряму символізму, бо його поезія – це надзвичайна музикальність, нові образи, нові мотиви. Вершина творчості Миколи Вороного – поема "Євшан-зілля", в якій письменник уславлює дух непокори та свободи.
  Ознайомитися з творами Миколи Вороного та дізнатися більше про його життєвий і творчий шлях можна у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Докладніше
Поділитись:
03.12.2021
54
Філософ з міцною душею і мирним серцем

  Григорій Сковорода народився в 1722 році на Полтавщині в сім'ї козака. Григорій Савич не мав вищої освіти, але сам досконало оволодів багатьма мовами. До того ж він мав іще й музичний талант – прекрасно грав на флейті, органі, сопілці, скрипці, гуслях, лірі й бандурі.
  Загалом Григорій Сковорода написав 17 філософських творів та здійснив сім перекладів. Найвідоміші його твори – "Сад божественних пісень", "Жінка Лотова", "Байки Харківські".
  Більше дізнатися про життя мандрівного філософа, поета, просвітителя-гуманіста Григорія Сковороди можна у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Докладніше
Поділитись:
Показати ще 5 новин

Календар подій

Усі події

Анонс подій на 08.12.2021

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка
09.30–20.00 Центр правової інформації
Держава. Громадянин. Закони

П’ять хвилин з правом. Книжкова виставка (до Всесвітнього дня прав людини)

Поділитись:
У календарі зазначені анонси подій Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка та інших обласних закладів культури