Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека

Сьогодні: 06.03.2021

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   
Докладніше >>>
Переглядів: 60

05.03.2021

Видатні жінки України

  Міжнародний жіночий день (Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир – 8 Березня) дата, яка сьогодні відзначається у багатьох країнах світу. В деяких із них, зокрема в Україні, має статус державного свята.
  З нагоди Міжнародного жіночого дня пропонуємо до вашої уваги відеопрезентацію "Видатні жінки України", присвячену найвідомішим жінкам давньої та сучасної України, які своїм талантом зробили вагомий внесок в освіту, науку, культуру, мистецтво, літературу й багато інших сфер життя, а також про українок, що вплинули на розвиток і становлення української держави та прославили її на весь світ.

Докладніше >>>
Переглядів: 8

04.03.2021

Шановні користувачі!


   Пропонуємо ознайомитися з ІНФОРМАЦІЙНИМ БЮЛЕТНЕМ ДОКУМЕНТІВ ШРИФТОМ БРАЙЛЯ. Він містить документи видані шрифтом Брайля, які надійшли у фонд Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Запрошуємо до бібліотеки!

Докладніше >>>
Переглядів: 32

04.03.2021

 Жінка може все
  (до Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир)

   

  Міжнародний жіночий день – дата, яку відзначають жіночі спільноти в усьому світі. У багатьох країнах цей день став національним святом. Однак своїм корінням він сягає у багатовікову боротьбу жінок за участь у житті суспільства нарівні з чоловіками. Нині це день утвердження гендерної рівності, турботи про розвиток гендерної політики, економіки, здоров'я, сім'ю, освіту й медіа. Уперше Міжнародний жіночий день відзначався 1911 року. 1975-го свято було офіційно підтримано Організацією Об'єднаних Націй, а 16 грудня 1977 року – резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/32/142. Усім зацікавленим державам було запропоновано безпосередньо використовувати день 8 березня для популяризації та реалізації рівноправності жіночої частини населення у своїй громадській традиції.  

Докладніше >>>
Переглядів: 6

04.03.2021

Рукоділля – це магія

 

  Чудові наші жінки, ось і наближається наше улюблене свято – 8 Березня! І нехай дехто сперечається, чи потрібно відзначати Міжнародний жіночий день… Ми, тамуючи подих, чекаємо від наших найрідніших чоловіків – синів, братів, коханих – таких милих серцю сюрпризів, щирих проявів любові та піклування. Ми біжимо, поспішаємо, підганяємо життя, і так необхідні інколи ці святкові зупинки, щоб озирнутися навкруги, побачити, який гарний цей світ, як чудово жити! Ми ділимо світ навпіл із чоловіками, і якою ж тяжкою інколи буває ця половина, скільки труднощів випадає на долю наших жінок! Але жінка – на те вона і жінка, бо вміє як ніхто створити у своїй оселі красу та гармонію, острівець затишку серед життєвого бурхливого моря! І хочеться бігти додому, і всі проблеми здаються вже не такими складними, все можна пережити, якщо на тебе чекають затишна домівка, любляча мати, кохана жінка!
  Шановні жінки, берегині сімейного вогнища, напередодні свята відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготував для вас книжкову виставку "Рукоділля – це магія"

Докладніше >>>
Переглядів: 53

04.03.2021

  4 березня  у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка у рамках клубу "Краєзнавець" відбулося урочисте вручення обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова цьогорічним лауреатам.

Докладніше >>>
Переглядів: 48

03.03.2021

Всесвітній день дикої природи


  3 березня – Всесвітній день дикої природи. Мета відзначення цієї дати – привернути увагу суспільства до цінності й різноманіття дикої природи, нагадати про необхідність посилити боротьбу зі злочинами проти неї, а особливо з браконьєрством. Тож пам'ятаймо, що дика природа – це невід'ємна частина нашої планети. Адже неможливо уявити світ без неповторних диких тварин та неймовірних рослин, непідвладних людині. Тому захищати тварин і рослини у природному середовищі – завдання кожного з нас.
  Відділ документів іноземними мовами Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка зробив добірку книг, пов'язаних з дикою природою, іноземними мовами. Це чудова нагода попрактикувати іноземні мови, якими ви володієте, переглянути гарні ілюстрації та дізнатися більше інформації про довкілля.

Докладніше >>>
Переглядів: 29

03.03.2021

Юрій Кондратюк – піонер космонавтики


  Продовжуючи цикл книжкових виставок "Відомі імена в науці і техніці", бібліотекарі відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук підготували книжкову виставку, що розповідає про життя і діяльність українського вченого-винахідника Юрія Васильовича Кондратюка – талановитого механіка-самоучки, автора низки статей і досліджень з ракетної техніки.
  Народився Юрій Кондратюк 21 червня 1897 року в Полтаві. Його справжнє ім'я – Олександр Гнатович Шаргей. Батько, Гнат Бенедиктович Шаргей, був чиновником, мати, Людмила Львівна Шліппенбах, – учителькою. Змалку хлопчик дуже захоплювався математикою, і коли 1914 року він почав учитися в Полтавській чоловічій гімназії, не раз дивував своїх наставників глибоким знанням не лише математики, але й природничих наук. Полтавська гімназія мало чим відрізнялася від усіх навчальних закладів царської Росії. Порядки, що панували в гімназії, гнітили вразливого, з дуже розвинутою уявою хлопця. І він усе більше заглиблювався в себе й читав, читав… Улюбленими письменниками юного гімназиста були Жуль Верн і Герберт Уеллс. Твори цих письменників-фантастів захоплювали хлопчика, будили в ньому думку, переносили в інший світ – світ розумних людей та чудових машин.

Докладніше >>>
Переглядів: 20

03.03.2021

  Електронна бібліотека Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка поповнилася новою книжкою. "Людинка з глечика" – збірка казок різних народів світу. Її авторка – сеньйора Людмила Шутько. Упорядники та перекладачі з італійської мови – Сергій Дзюба й Ганна Маджуга. Чудові ілюстрації – справа рук талановитої художниці Марини Скоробагатько. Збірка побачила світ 2020 року в чернігівському видавництві "Десна Поліграф".

Докладніше >>>
Переглядів: 8

27.02.2021

  27 лютого відбулася онлайн-зустріч "Стандартизовані тести – що це таке і з чим їх "їдять" (центр "Вікно в Америку" Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка).
  Представник консультативного центру мережі EducationUSA Дмитро Лукашенко розповів про стандартизовані тести (ACT, SAT, TOEFL, GRE, GMAT, IELTS та Duolingo), їх різновиди, особливості складання й допоміжні матеріали для підготовки.

Докладніше >>>
Переглядів: 27

26.02.2021

Революційна доба в Україні 1917–1921 рр.
(до 100-річчя подій)

 

  Постійна книжкова виставка "Революційна доба в Україні 1917–1921 рр." (до 100-річчя подій), з якою всі охочі можуть ознайомитись у відділі документів із гуманітарних наук, поповнилася новими виданнями, які відділ отримав завдяки Українському інституту книги за Програмою поповнення бібліотечних фондів 2020 року.
  До вашої уваги пропонуємо віртуальну виставку книжкових новинок з цієї тематики, яка стане у пригоді всім, хто цікавиться історією України.

© НВП "Армпроект", 2002-2021