Відділ документів із гуманітарних наук

Новини

26.02.2024
88
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

  26 лютого 2014 року в Сімферополі кримські татари, українці і представники інших національностей провели мітинг на підтримку територіальної цілісності України. На превеликий жаль, у ніч на 27 лютого 2014 року військові без розпізнавальних знаків захопили будівлі парламенту та уряду Криму й вивісили над ними прапор Росії. З цього і почалася повна окупація Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Докладніше
Поділитись:
20.02.2024
78
"Не серед нас, та разом з нами. В серцях, у пам'яті, в думках" (до Дня Героїв Небесної сотні)

  10 років тому, 20 лютого 2014 року, ми були свідками страшних подій на Майдані. Вони стали для нас символом боротьби, символом утвердження державності та прагнення України приєднатися до європейської спільноти.
  Щорічно 20 лютого в Україні на державному рівні вшановують Героїв Небесної сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції гідності 2013–2014 років.

Докладніше
Поділитись:
17.02.2024
78
Розмовний клуб "Мова чудова" | Рубрика "Ментальне здоров'я"

  17 лютого в читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася зустріч учасниць розмовного клубу "Мова чудова". Тема заняття – "Ментальне здоров'я. Секрети гарного настрою".
  Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров'я – це стан щастя й добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя.

Докладніше
Поділитись:
14.02.2024
75
Профілактичний захід з безпеки життєдіяльності "Увага, вибухонебезпечні предмети!"

  14 лютого в Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбувся профілактичний захід з безпеки життєдіяльності "Увага, вибухонебезпечні предмети!". У часи повномасштабного вторгнення ця тема залишається надзвичайно важливою.

Докладніше
Поділитись:
07.02.2024
96
"Ти як?" Ментальне здоров'я: як подбати про себе? | Рубрика "Ментальне здоров'я"

  Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров'я – це стан щастя й добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя. Людська психіка завжди хоче захищатися від того, що травмує. Але відгородитися від війни в сучасному світі не можна. Світ просто не має стін від цього.
  За ініціативою першої леді Олени Зеленської створено Всеукраїнську програму ментального здоров'я "Ти як?". Місія проєкту – зробити піклування про ментальне здоров'я щоденною звичкою для українців.

Докладніше
Поділитись:
27.01.2024
88
Розмовний клуб "Мова чудова"

  27 січня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося чергове заняття розмовного клубу "Мова чудова".
  Традиційно зустріч розпочалася з перевірки домашнього завдання. Як завжди, учасники підійшли до його виконання креативно та з фантазією.
  Цього разу присутні обговорювали різноманітні теми, ділилися власним досвідом і знаннями. Також учасники розмовного клубу розповідали про те, як вони переходять на українську мову, та про спілкування в побуті.

Докладніше
Поділитись:
25.01.2024
124
Голокост – трагічна сторінка історії

  "Голокост, який призвів до знищення третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…" – таке формулювання містить резолюція Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 2005 року, якою запроваджено памʼятну дату.

Докладніше
Поділитись:
18.01.2024
182
Круглий стіл "Наша єдність – наша зброя!"

  18 січня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу "Наша єдність – наша зброя!", присвячене Дню Соборності України та Дню пам'яті Героїв Крут.

Докладніше
Поділитись:
09.01.2024
125
Діалог заради миру

  9 січня в читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася зустріч під назвою "Діалог заради миру", яку ініціювали та провели представниці ГО "Жіночий формат" Антоніна Федорченко і Наталія Висіканець.
  Цьогоріч Україна відзначає 140-річчя українського жіночого руху. В українському суспільстві жінки ставали поруч із чоловіками у будь-які часи, проходили разом із ними будь-які випробування, але залишалися, а іноді, на жаль, продовжують залишатися "в тіні" – непомітними, маловідомими, несправедливо забутими.

Докладніше
Поділитись:
06.01.2024
117
Розмовний клуб "Мова чудова"

  6 січня відбулося перше у новому році заняття розмовного клубу "Мова чудова". Учасниці, після Різдвяно-Новорічних свят, відпочили і з новими силами долучилися до вивчення української мови.
  Цього разу присутні вчилися фантазувати й доповнювати речення. Також пізнавальною була вправа "Поясніть значення фразеологізмів", завдяки якій ми дізналися, що означає "катюзі по заслузі", "розводити кислиці", "усі кози в золоті" та інші цікавинки.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється