Відділ документів із гуманітарних наук

Новини

08.06.2024
89
VII обласний поетичний фестиваль "Дотиком душі": магія поезії, яка торкається струн людської душі

  У серці кожного міста і села ховається невичерпна криниця поезії, де слова стають музою, а рядки – мелодією. У світлі цього відкриття в Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових уже всьоме відбувся важливий культурний захід – обласний поетичний фестиваль "Дотиком душі". Стати його учасниками виявили бажання поети й поетеси з різних куточків нашої області, а також із Харківщини та Сум. Дехто з цих творчих людей надіслав відеоролики, які були продемонстровані на екрані.

Докладніше
Поділитись:
25.05.2024
111
Розмовний клуб "Мова чудова": цікава подорож у світ української мови

  25 травня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася чергова зустріч у межах розмовного клубу "Мова чудова", учасники якої мали змогу поглибити свої знання з української мови та попрактикуватися у правильній вимові й написанні слів.

Докладніше
Поділитись:
19.05.2024
118
День пам'яті жертв політичних репресій: історія та пам'ять

  Третя неділя травня – важлива дата для кожного українця. Щороку цього дня в нашій країні вшановують пам'ять тих, хто пройшов крізь жорна репресій тоталітарного режиму. Цьогоріч День пам'яті жертв політичних репресій припадає на 19 травня.

Докладніше
Поділитись:
16.05.2024
121
Диво вишиване

  Всесвітній день вишиванки відзначають щорічно у третій четвер травня. Це яскраве міжнародне свято, покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, стало популярним українським символом єдності й національної гордості. До нього може долучитися будь-хто, одягнувши вишиванку.

Докладніше
Поділитись:
08.05.2024
134
Пам'ятаємо минуле заради майбутнього

  8 травня, в День памʼяті та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, українці вшановують тих, хто під час Другої світової війни боровся з нацизмом і переміг його, а також усіх жертв тієї війни.
  Відзначати цей день 8 травня – європейська традиція, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності. Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв, беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі й завданих стражданнях.

Докладніше
Поділитись:
20.04.2024
166
"Мова чудова": зустрічі тривають

  20 квітня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових традиційно відбулася цікава зустріч учасників розмовного клубу "Мова чудова".
  Присутні виконували різноманітні завдання, спрямовані на покращення володіння українською мовою та розвиток мовленнєвих навичок. Зокрема, учасники клубу активно добирали прикметники до слова "час", щоб розширити свій словниковий запас і вивчити нові варіанти вживання слів, а також навчалися правильно називати час і відмінювати числівники, що надалі сприятиме впевненому спілкуванню.

Докладніше
Поділитись:
17.04.2024
215
Творча зустріч з Миколою Тимошиком

  17 квітня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася захоплююча творча зустріч з відомим журналістом, письменником, доктором філології, професором Миколою Тимошиком. Учасники заходу мали можливість насолодитися презентацією його нового двотомника "Село" та книги "Материн заповіт…". Так, ми дізналися про історію створення цих видань, а також труднощі з пошуком архівних матеріалів.

Докладніше
Поділитись:
06.04.2024
193
Розмовний клуб "Мова чудова"

  Розмовний клуб "Мова чудова" – це не просто зустрічі для вивчення української мови, а справжнє дослідження світу слів та їх значень. На кожному занятті учасники випробовують себе в різних лінгвістичних вправах, які спрямовані на розвиток розмовних і писемних навичок.

Докладніше
Поділитись:
04.04.2024
194
Конституція Пилипа Орлика – перша конституція у світі

  Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували особливу книжкову виставку, яка присвячена одному з найважливіших історичних документів – Конституції Пилипа Орлика. Цей документ, прийнятий 5 квітня 1710 року, став першою конституцією в історії людства, яка збереглася до наших днів і відіграє величезну роль у розвитку правової культури й демократії.
  Запрошуємо всіх шанувальників історії та права у захопливу подорож до минулого. Відвідувачі матимуть нагоду поглибити знання про цей важливий історичний документ, розглянути його текст, ознайомитися з контекстом його створення й наслідками для подальшого розвитку правової системи.

Докладніше
Поділитись:
23.03.2024
178
Розмовний клуб "Мова чудова"

  23 березня відбулася захоплива зустріч учасників розмовного клубу "Мова чудова", присвячена найвірнішим друзям людини – книгам. Присутні із задоволенням обговорювали улюблені твори, ділилися емоціями та враженнями.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється