28.01.2016
1320

"Тичину важко уложити в рамки одного якогось напрямку чи навіть школи.
Поет світового масштабу,Тичина формою глибоко національний.
Він наче випив увесь чар народної мови...
Дивний мрійник з очима дитини і розумом філософа"
С. Єфремов

  У чому секрет величі Тичини? Певне, в тому, що він од корінця до крони – національний поет. Геніальний самородок, народний – в найглибшому і найпотаємнішому розумінні цього слова, – Тичина був сміливим новатором у формі й змістових пошуках і вже од перших своїх кроків, прийнявши благословення від самого М. Коцюбинського, стояв на рівні здобутків європейської і світової поезії. (Б. Олійник)
  28 січня у читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося літературно-мистецьке свято "Десь на дні мого серця заплела дивну казку любов …", приурочене 125-річниці від дня народження геніального поета, новатора поетичної форми, публіциста, перекладача , державного та громадського діяча Павла Тичини. На захід завітали вчителі, бібліотекарі, журналісти, шанувальники поезії поета.
  Павло Григорович Тичина народився 27 січня 1891р. в с. Піски Бобровицького р-ну Чернігівської області.
  Тичина й до сьогодні залишається загадковим поетичним феноменом в українській літературі. Суперечливих фактів з його біографії вистачить не на одну книгу. Тичина – геній,Тичина – музика, Тичина – перекладач. Тичина, якого знають всі, Тичина якого так ніхто не пізнав.Творчий доробок поета упорядкований у 12-ти томну збірку.
  Чудова музика заповнила зал у виконанні викладача музичної школи №1 ім. Вільконського Валентини Граф. Зворушлива розповідь про сторінки дитинства Тичини, навчання у Чернігові, знайомство з Михайлом Коцюбинським, Г. Вірьовкою, М. Жуком, В. Еланом-Блакитним, В. Самійленком не залишили байдужими глядача. На ювілейному святі публіка із захватом сприймала поетичні твори поета, зміст яких душевно передали читці Валентина Куценко, Анастасія Ширманова, Марина Оксьоменко, Яна Петруняк, Світлана Сучкова.
  Бібліотекар відділу абонемента Лаврентьєва Н.Б. ознайомила присутніх з літературою, яка була представлена на книжковій виставці присвяченій ювілею П.Г. Тичини "За всіх скажу за всіх переболію". До першого розділу увійшли книги про життя, творчість письменника. В подорож до батьківщини Тичини поведе путівник "Літературні музеї Чернігівщини" Станіслава Реп’яха.
  До першого тому вибраних творів Павла Тичини увійшли найбільш відомі вірші та поеми першої третини ХХ століття. В основному це вірші та поеми "Сонячні кларнети", " Плуг", "Вітер з України", цикл віршів "Замість сонетів і октав", поема-симфонія "Сковорода" та інші. Особливу увагу читачі звернули на раритетні книги автора. Одна з збірок видана ще у 1941 році (за 4 місяці до початку війни) це "Сталь і ніжність", "Похорон друга" (1942), "Перемагать і жить" – 1943 р.
  Окремим розділом представлені переклади творів всесвітньо відомих авторів.  Любов Тичини до музики пройшла крізь все його життя. Зацікавлять відвідувачів виставки вибрані вокальні твори Платона Майбороди, Михайла Сльоти, написані на вірші поета. Репертуарний збірник Раїси Борщ ознайомить з піснями Чернігівської капели бандуристів ім. О. Вересая.
  Ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою можна у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка.

result_IMG_1889 result_IMG_1906 result_IMG_1893
result_IMG_1870 result_IMG_1895 result_IMG_1882
result_IMG_1919 result_IMG_1877 result_IMG_1896
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється