Новини

Новини

17.04.2024
71
Творча зустріч з Миколою Тимошиком

  17 квітня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася творча зустріч із видатною особистістю – нашим земляком, журналістом, письменником, доктором філології, професором Миколою Тимошиком. У межах події було презентовано його двотомник "Село" та книгу "Материн заповіт…"

Докладніше
Поділитись:
16.04.2024
52
"Багатійка, що навчила Східну Україну писати" │ Рубрика "Цей день в історії"

  16 квітня 1841 року в освіченій сім'ї Журавльових у містечку Борзна на Чернігівщині народилася майбутня письменниця та громадська діячка Христина Алчевська. Її батько – Данило Журавльов – був викладачем словесності в міському повітовому училищі, людиною доволі традиційних поглядів. Мати – Ганна Миколаївна – аристократка, донька героя війни 1812 року генерал-лейтенанта Миколи Вуїча (1765–1836). І хоча серед давніх предків Христини Алчевської були представники відомих сербських та румунських родів Катаржі, вона вибрала служіння українському народові, а себе вважала українкою.

Докладніше
Поділитись:
15.04.2024
54
Володимир Вернадський. Людина. Громадянин. Учений

  Продовжуючи цикл книжкових виставок "Видатні діячі науки і техніки", працівниці відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували книжкову виставку "Володимир Вернадський. Людина. Громадянин. Учений".
  12 березня 2024 року виповнився 161 рік від дня народження геніального вченого, видатного громадського діяча й організатора наук, першого президента Української академії наук Володимира Вернадського.

Докладніше
Поділитись:
13.04.2024
32
Засідання клубу універсології

  13 квітня в інтернет-центрі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося чергове засідання клубу універсології.
  У межах програми "Синтез дванадцяти світових культур через кіно і музику" учасниці клубу продовжили ознайомлення з цікавинками й загадками Індії. Цього разу були десятий та одинадцятий сектори.

Докладніше
Поділитись:
11.04.2024
81
Тренінг "Основи комп'ютерної грамотності та основи роботи в інтернеті"

  11 квітня на базі Регіонального тренінгового центру відбувся тренінг для користувачів бібліотеки "Основи комп'ютерної грамотності та основи роботи в інтернеті" у межах проєкту "У Всесвітній мережі всі покоління".

Докладніше
Поділитись:
11.04.2024
72
Юридична спадщина України

  12 квітня виповнюється 145 років від дня народження видатного українського правознавця, державного та громадського діяча, президента УНР в екзилі Андрія Лівицького.
  Запрошуємо переглянути відеопрезентацію, присвячену життю і діяльності Андрія Миколайовича.

Докладніше
Поділитись:
11.04.2024
120
Презентація монографій, присвячених історії Батурина і Глухова

  11 квітня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація монографій, присвячених історії двох столиць часів Гетьманщини – Батурина і Глухова. Були представлені дослідження Юрія Ситого "Археологічні карти Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця" й наукова студія Юрія Коваленка "Історична топографія Глухова доби середньовіччя та ранньомодерного часу".

Докладніше
Поділитись:
10.04.2024
54
Від мрії – до дії

  "Ніколи не відмовляйтеся від мрії тільки через те, що на її здійснення потрібен час. Час усе одно мине", – так висловлювався про мрії культовий американський мотиваційний оратор, радіоведучий, письменник, автор мотиваційних книг Ерл Найтінгейл.
  Опанувати нову справу, влаштувати подорож чи відкрити свій бізнес – усе це можна здійснити, коли мрія перетвориться на конкретний план дій.
  Працівниці відділу документів з економічних, технічних, природничих та економічних наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували книжково-ілюстративну виставку "Від мрії – до дії".

Докладніше
Поділитись:
09.04.2024
84
В обласній науковій бібліотеці побували італійські волонтери

  9 квітня до Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових завітали волонтери з Італії (місто Канту, провінція Комо), які прибули в Україну з черговим гуманітарним вантажем. Делегацію супроводжували перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш і очільниця громадської організації "Сяйво Сіверщини" Ірина Березинець.

Докладніше
Поділитись:
06.04.2024
97
Розмовний клуб "Мова чудова"

  Розмовний клуб "Мова чудова" – це не просто зустрічі для вивчення української мови, а справжнє дослідження світу слів та їх значень. На кожному занятті учасники випробовують себе в різних лінгвістичних вправах, які спрямовані на розвиток розмовних і писемних навичок.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється