У 2025-му виповнюється 100 років від дня народження видатного українського правника, вченого-юриста в галузі кримінального права та кримінології, кандидата юридичних наук (1954), професора (1973), академіка Академії правових наук України, Героя України (2006), першого проректора Харківського юридичного інституту й Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (1968 – 2010) Володимира Сташиса.
Саме таку назву має книжкова виставка, яка розпочинає роботу 7 липня у філії "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових. Матеріали виставки розповідають про лікувальний вплив природи на здоров'я людини. Значна частина книг – про лікарські рослини, адже саме вони допомагають людині подолати недугу та є важливим фактором профілактики.
8 липня працівниці відділу абонемента і філії "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове завітали до геріатричного пансіонату і привезли багато цікавих книжок, особливо нових видань українських авторів. Під час нашого попереднього візиту читачі просили саме ці твори й висловили ще одне побажання – щоб книги були написані гарною українською мовою.
4 липня відзначається День незалежності США. Центр "Вікно в Америку" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових також долучався до святкування. Цей день став чудовою нагодою зануритися в атмосферу американських традицій та дізнатися більше про одне з найважливіших свят Сполучених Штатів.
Наші відвідувачі активно брали участь у лотереї з приємними подарунками, що додало азарту і позитивних емоцій. Багато хто скористався можливістю зробити яскраві світлини у спеціально облаштованій фотозоні, яка була оформлена у святковому американському стилі.
На книжковій виставці "Знаменні та пам'ятні дати" представлені документи, присвячені окремим ювілейним датам, подіям, пам'ятним дням, які відзначаються у липні в Україні й за кордоном. Усі ці книжки можна взяти у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.
1 та 3 липня в центрі "Вікно в Америку" відбувся цикл онлайн-заходів "Без бар'єрів: шлях до рівних можливостей" для бібліотекарів Чернігівської області. Спікерка – виконувачка обов'язків завідувачки відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Катерина Денисенко.
Перша лекція – "Основи розуміння інвалідності та ветеранського досвіду" – була присвячена сучасним підходам до розуміння цих понять у контексті сьогодення України. Особлива увага була приділена виявленню і розвіянню поширених стереотипів та упереджень, які виникають у суспільстві щодо людей з інвалідністю й ветеранів.
Погодьтеся, що тематика поезії чернігівських митців слова різнобарвна та вельми розмаїта. Темою своєї чергової зустрічі, яка відбулася 6 липня у Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, учасниці Центру творчого спілкування "Позитив" обрали рядки з поезії очільниці центру Тетяни Тимошенко "Свята Чернігівська земля…", адже у кожного автора знайдеться хоча би декілька рядків про рідні місця і стежки.
З нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day), який припадає на 3 липня, працівники Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових приєдналися до екологічного флешмобу "Екологія в дії: пакетам торба!".
Сьогодні говоримо про Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" від 15.03.2022 р. № 2136-IX
{Із змінами, внесеними згідно із Законами
№ 2352-IX від 01.07.2022,
№ 3494-IX від 22.11.2023, ВВР, 2023, № 134, ст. 786,
№ 4412-IX від 01.05.2025}
Творчість знаного на Чернігівщині та в Україні композитора Івана Зажитька – направду безцінний і багатогранний діамант. Поряд із популярними піснями й симфонічними творами упродовж усього творчого шляху митця постають музичні перлини, присвячені древньому Чернігову та оповитій туманами легенд Чернігівщині.
Як привітання до 85-річчя від дня народження українського композитора, що зробив неймовірний внесок у розвиток музичного мистецтва Чернігівщини ІІ пол. ХХ ст. – поч. ХХІ ст., відділ мистецтв Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготував віртуальний творчий портрет "Я славлю Чернігів…", щоб висловити вдячність митцеві за його творчість і співпрацю з бібліотекою.