Новини

Новини

30.11.2023
62
Хто попереджений, той захищений

  30 листопада, напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових відбувся захід під назвою "Хто попереджений, той захищений".
  Година безпеки життєдіяльності була проведена працівниками навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.

Докладніше
Поділитись:
30.11.2023
63
Обласна школа керівника "Публічна бібліотека в умовах війни та відновлення: сучасні виклики та можливості"

  30 листопада на платформі ZOOM Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових провела обласну школу керівника "Публічна бібліотека в умовах війни та відновлення: сучасні виклики та можливості". У заході взяло участь понад сімдесят осіб, серед яких директори бібліотек області, їхні заступники, начальники та спеціалісти відділів культури територіальних громад. Модерувала захід вчений секретар ОУНБ Катерина Райхіль.

Докладніше
Поділитись:
29.11.2023
51
Виїзд до геріатричного пансіонату: і кіно дивилися, і книжки обмінювали

  29 листопада бібліотекарки відділу абонемента й відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових завітали до Чернігівського геріатричного пансіонату з позитивом та гарними книжками. Зустріч відбулася напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня.

Докладніше
Поділитись:
28.11.2023
44
Тренінг "Основи комп'ютерної грамотності та основи роботи в інтернеті"

  28 листопада на базі Регіонального тренінгового центру відбувся тренінг "Основи комп'ютерної грамотності та основи роботи в інтернеті" в межах проєкту для користувачів бібліотеки "У Всесвітній мережі всі покоління".

Докладніше
Поділитись:
28.11.2023
55
З історії заснування земської учительської семінарії в Чернігові │ Рубрика "Цей день в історії"

  28 листопада 1869 року Чернігівське губернське земське зібрання на пропозицію земської управи ухвалило рішення про утворення у Чернігові учительської семінарії, метою якої мала стати підготовка педагогічних кадрів для народних училищ губерній. Цього ж місяця був затверджений кошторис на будівництво, що склав 9822 карбованці 39 копійок. Саме будівництво розпочалося 4 квітня 1870 року і тривало до середини грудня.

Докладніше
Поділитись:
28.11.2023
106
Флешмоб до Національного тижня читання

Шановні читачі!

  Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових запрошує вас долучитися до флешмобу, який відбудеться з 4 до 10 грудня в межах Національного тижня читання.

Докладніше
Поділитись:
28.11.2023
57
В обласній науковій бібліотеці буде поличка польської літератури

  До Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових надійшло 40 примірників книжок у межах проєкту "Польська полиця в Україні", який реалізується Державною установою "Український інститут книги" спільно з Інститутом книги Польщі за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі. Мета проєкту – забезпечення у 2023 році публічних бібліотек України виданнями польських авторів, перекладеними українською мовою. Ці книжки – переважно для дорослої категорії читачів.

Докладніше
Поділитись:
27.11.2023
61
Ольга Кобилянська – володарка універсального духовного світу (до 160-річчя від дня народження)

  160 років тому 27 листопада народилася українська модерністська письменниця, рання буковинська феміністка, близька подруга й соратниця Лесі Українки Ольга Кобилянська. Вона – авторка повістей та оповідань про проблеми українського жіноцтва й буковинського села на межі століть, щоденника та листів; одна з найважливіших постатей раннього модернізму в українській літературі.

Докладніше
Поділитись:
26.11.2023
90
Діти – найсуворіший глядач │ Рубрика "Цей день в історії"

  26 листопада 1976 року в Чернігові відбулася перша вистава обласного театру ляльок – "Срібне копитце" за казкою П. Бажова. Саме цей день прийнято вважати днем народження театру.
  Першими акторами театру ляльок стали самодіяльні митці, учасники лялькового театру при Палаці піонерів та драматичного колективу Палацу культури хіміків. Головним режисером став Василь Ващаєв.

Докладніше
Поділитись:
25.11.2023
65
Всеобіймаюче око України

  Іван Нечуй-Левицький – відомий український письменник, учитель, фольклорист, перекладач. Фундатор нового жанру в українській літературі – соціально-побутової повісті. Корифей української прози, унікальна людина із загадковим баченням та чарівним талантом. Іван Семенович захоплювався українською мовою, протистояв русифікації України та говорив: "Мова народу є тілом нації, національний психологічний характер – то її душа".

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
Останній вівторок місяця – санітарний день

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється