26.01.2017
2607

 Велична і свята, моя ти Україно,
  Лише тобі карать нас і судить.
  Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
  І нам твою історію творить!
  Ліна Костенко

  В історії становлення незалежності і соборності України, особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Акт Злуки: в єдину українську соборну державу об'єдналися Українська Народна Республіка і Західноукраїнська Народна Республіка. В цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулася рівно на рік раніше – прийняття 4 Універсалу Української Центральної Ради, яким проголошувалась повна незалежність Української Народної Республіки.
  Згідно з Указом Президента України №17/2016 з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов'язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності, історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України та у зв'язку зі 100-річчям подій Української революції 1917-1921 років проголошено 2017 рік Роком Української революції 1917-1921 років.
  "Україна: єдина і неподільна" – під такою назвою 26 січня у великому читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка пройшло засідання круглого столу до 100-річчя Української революції, Дня Соборності України та пам'яті героїв Крут.
  У заході взяли участь історики, науковці, курсанти Академії державної пенітенціарної служби, студенти Чернігівського базового медичного коледжу, учні СЗСШ № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов, представники громадськості.
  Про День Соборності України та пам'яті героїв Крут, історію його виникнення, ознайомила ведуча заходу, бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Шкурко Н.Д.
  Дудко Л.С., начальник відділу охорони культурної спадщини Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації закликала молоде покоління до збереження та поважного ставлення до культурно-історичної спадщини, яка є ключовим елементом розвитку історичної свідомості, впливовим чинником формування єдиної української національної ідентичності та є одним з напрямків формування національної політики.
  Про подію великого історичного значення проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919, розповіла Т.П. Демченко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка. Вона зазначила, що саме 22 січня 1919 року збулася віковічна мрія українського народу жити однією сім'єю на своїй землі в єдиній державі не розділеній кордонами.
  Про Крути, які стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну, а також Бахмач, розповів С.В. Бутко, представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області. Як зазначив Бутко С.В., саме бої за Бахмач передували бою під Крутами. Він продемонстрував вперше в Чернігові фільм, який викликав зацікавленість і обговорення присутніх "Слава Героям Бахмача і Крут!".
  С.М. Горобець, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам'яті, розповів про Українську революцію 1917 року, як поворотну подію в боротьбі за волю України, про її причини та поразки.
  Попружна А.В., кандидат історичних наук, доцент кафедри гуманітарних соціально-економічних дисциплін Академії пенітенціарної служби, наголосила про актуальність теми національної революції саме в сьогоденні.
  Цікавими доповідями поділились курсанти 1 курсу Академії державної пенітенціарної служби Адморок В. та Руденко М., яка розповіла про участь жінок в національно-визвольному русі. Присутні з зацікавленістю слухали розповідь про першу в світі жінку, офіційно зараховану на військову службу у званні офіцера Української Галицької Армії Олену Степанів.
  Провів паралелі між Крутами та подіями новітньої боротьби за територіальну цілісність та утвердження незалежної Української держави голова обласної організації Конгресу Українських Націоналістів, командир першої Чернігівської сотні В. Рябченко. Він закликав молодь бути патріотами своєї Батьківщини, адже сьогодні у східних областях України ведеться війна. Першими, хто став на захист держави, були добровольці, у т.ч. – учасники Майдану. Вони, як і патріоти Української Народної Республіки відстоюють мир і спокій в Україні, її територіальну цілісність.
  Шкурко Н.Д., бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук презентувала книжково-ілюстративну виставку "Україна: єдина і неподільна".
  На виставці представлені науково-популярні і документально-публіцистичні видання та публікації, де вміщені невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади, фотоматеріали, які висвітлюють історію українського народу, його шлях до здобуття незалежності.
  На завершення заходу пролунав Гімн України.

result_IMG_0042 result_IMG_0038 result_IMG_0034
result_IMG_0093 result_IMG_0078 result_IMG_0068
result_IMG_0102 result_IMG_0082 result_IMG_0050
IMG_0125 result_IMG_0088 result_IMG_0109
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється