07.08.2019
816

  7 серпня у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття виставки картин "Художниця з поетичною душею" чернігівської художниці та поетеси Тетяни Тимошенко в рамках засідання Центру творчого спілкування "Позитив".
 
Тетяна Сергіївна Тимошенко народилася в Чернігові. Навчалась у міській школі № 19. Закінчила Федоскінське училище мініатюрного живопису та Чернігівський державний інститут економіки та управління.
  Потяг до мистецтва успадкувала від батька – героя Великої Вітчизняної війни, полковника у відставці Сергія Антоновича Довгаля, який закінчив художню школу та грав на музичних інструментах.
  Тетяна Тимошенко – член Всеукраїнської творчої спілки "Конгрес літераторів України", Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра" та незмінна учасниця Всеукраїнського поетичного фестивалю "Стартап "Дотиком душі", заснований бібліотекою три роки тому.
  На рахунку пані Тетяни більше 30 виставок і творчих зустрічей. Але вона не лише чудова художниця, а й прекрасна поетеса. Друкувалась в місцевих газетах та журналах, неодноразово виступала співавтором та художнім оформлювачем літературного альманаху "Фортуна". В 2005 році вийшла її збірка поезії і прози "Лист незнайомки", а в 2014 – поетична збірка "Тигрова лілія".
  На виставці "Художниця з поетичною душею" представлено 18 робіт здебільшого в жанрах пейзажу та натюрморту.
  "Картина, – вважає Тетяна Тимошенко,це коли на зображуваний предмет чи явище дивляться з любов'ю." Таке її кредо в житті – дарувати любов, радість, приємні емоції. І вона обрала свій особливий спосіб, як робити людей, що її оточують, трошечки щасливішими. В цій загадковій жінці поєднуються два творчих напрямки – поезія фарб та витончений живопис слова. Всі роботи художниці наповнює неповторний стиль, який відрізняє її від інших майстрів пензля – неймовірна тепло, світло та натхнення відчуваються в кожному кольорі та образі картини.
  Тетяна Тимошенко, розповідаючи про експозицію, прокоментувала кожну картину, пересипаючи виступ поезіями-перлинами. Як говорить сама художниця: "В мене кожна картина розмовляє". І справді, пейзажі й натюрморти не просто передають зображуваний предмет, за ними завжди ховається філософський зміст, адже, зазираючи глибоко в себе, авторка ділиться своїми емоціями та світосприйняттям.
  Інна Аліференко, директорка ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка, від імені всього колективу привітала Тетяну Тимошенко з відкриттям виставки та побажала подальшого натхнення і творчих сил, оригінальних образів та влучних поетичних рядків.
  Відома чернігівська майстриня Лариса Ганненко відмітила: "Творчість Тетяни Тимошенко схожа на струмочок: в її поезії стільки цікавих та ніжних алегорій, епітетів і порівнянь, а на полотні можна помітити і фарби радості, і глибинний зміст, що Мистецтво мелодійно пливе крізь серце, омиваючи, очищаючи душу та підносячи настрій".
  Член міських фотоклубів "Чернігів" та "Прекрасне поруч", кандидат в члени Чернігівської обласної організації Національної Спілки фотохудожників України Сергій Тарабара привітав художницю від імені чернігівських фотомитців: "Загалом, ми з пані Тетяною колеги по мистецтву, відрізняються тільки засоби відображення. Але й художники, і фотохудожники намагаються втілити в роботах свої емоції, відчуття та світобачення. А власне виставка чарівна, яскрава та сонячна, як і сама авторка".
  Чернігівська поетеса Світлана Яснева подарувала Тетяні Тимошенко дві зворушливі поезії та додала, що тепло й позитив, які випромінюють картини авторки, художниця отримає стократ більше у відповідь від всіх поціновувачів її мистецтва.
  Аматорський колектив "Сузір'я" у складі Марини Звонник та Олени Лазаренко зробив художниці музичний подарунок. Панянки акапельно виконали українську народну пісню "Нині, нині вдома сама", а пісня "Через сад-виноград" прозвучала в оригінальному іспанському стилі.
  Після завершення, вернісаж трансформувався у засідання Центру творчого спілкування "Позитив", який нещодавно був створений при відділі мистецтв. Керівниками та організаторами виступили Тетяна Тимошенко та письменниця Наталія Мелуа. На засіданнях центру звучать пісні та линуть поетичні й прозові рядки, чути жарти та філософські розмови про Мистецтво… Словом, там можна віднайти все, що може налаштувати людину на творчість та "Позитив".

result_IMG_2119 result_IMG_2146 result_IMG_2105  
result_IMG_2142 result_IMG_2154 result_IMG_2112
result_IMG_2131 result_IMG_2128 result_IMG_2161
result_IMG_2191 result_IMG_2179  result_IMG_2185
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється