Ювілейний вечір українського співака, композитора, артиста Київської Національної опери Юрія ЗАХОЖОГО-КАТРЕНКА став приємним сюрпризом для декого із численних шанувальників його таланту. Окрім цікавої музичної програми митець вперше в нашій бібліотеці презентував колекцію своїх живописних робіт.
Краєвиди Чернігівщини, сільських та міських околиць, сповнені сонця кримські мотиви, яскраві квіткові фантазії захоплюють щирістю почуттів, яскравістю, соковитістю і мелодійністю барв.
Дитячі роки співака пройшли в Пирятині на Полтавщині. Згодом родина переїхала до Чернігова.
Навчався в Чернігівському, Гомельському музичних училищах.
В 1982 році закінчив вокальне відділення Ленінградської консерваторії.
Біля 10 років присвятив оперній сцені. В репертуарі близько 30 партій з опер та оперет світової класики, широко представлена вокальна творчість вітчизняних та зарубіжних композиторів.
Як композитор працює в різних жанрах музичного мистецтва. Серед них – комічна опера "Конотопська відьма", "Українська меса" для двох хорів, солістів, органу та симфонічного оркестру, балети: "Апокаліпсис", "Циганка Аза", концерт для фортепіано з оркестром та багато інших творів.
Живопис і музика для нього найкраща царина втілення власних спостережень, роздумів про природу, людину.
З 55-річним ювілеєм та відкриттям виставки майстра привітали: начальник відділу культури Чернігівської міської ради, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Олег Васюта, художній керівник камерного хору ім. Бортнянського, заслужений діяч мистецтв України Любомир Боднарук, чернігівські письменники та поети: Станіслав Реп'ях, Михась Ткач.
Презентація персональної виставки чернігівського художника, члена Національної спілки художників України, народного художника України, лауреата обласної премії ім. М.М. Коцюбинського Володимира ЄМЦЯ стала приємним подарунком до 1100-річчя першої літописної згадки про Чернігів та до Всеукраїнського Дня бібліотек.
Творче становлення художника проходило у 70-ті роки, а по – справжньому його талант розквітнув у 80-х роках.
Навчався в Кишинівському училищі (1956-1961 рр.) та Київському державному художньому інституті (1963-1968 рр.), де його вчителями з фаху були Заслужені діячі мистецтв України: Л. Вітовський , О. Басанець та народний художник України В. Пузирков.
Великий вплив на становлення творчої індивідуальності, на його власну манеру, справили російський художник XIX століття А.І. Куїнджі і американський живописець ХХ століття Ендрю Уайет.
Головний напрямок творчості живописця сюжетно-тематичні картини.
Земля і люди – головна тема його творчості.
Картини "Маленький грішник", "Осінь над Десною", "Серпень", "Відкриття світу" та інші твори – це роздуми про долю, сенс життя, про довгий шлях становлення особистості.
Володимир Ємець – учасник багатьох престижних всеукраїнських, обласних та міських виставок. Основні твори зберігаються в Чернігівському обласному художньому музеї.
Велике місце в творчості художника займає портрет. Серед портретованих – майже всі ті, хто оточує митця на протязі всього життя. Всі вони люди різні за віком, за фахом.
В експозиції "Чернігівський портрет" представлені 20 портретів наших видатних земляків. Серед яких представники творчих професій: письменники, артисти, музиканти, вчителі, мистецтвознавці. Кожен – зі своїм неповторним світом, з чітко вираженим характером.
Ця галерея портретів – історія культурного життя Чернігівщини останнього десятиліття XX століття – початку XXI століття. Втім на відкритті виставки можна було побачити не тільки портрети, а й самих героїв.
Володимира Ємця привітав голова Чернігівської міської ради Володимир Соколов. У виконанні заслуженої артистки України Лариси Роговець прозвучали популярні пісні і романси українських ті зарубіжних композиторів-класиків.
Ще у 1963 році в газеті "Деснянська правда" з’явилось фото з ліричним краєвидом Ялівщини, а наступного року "фотовікно" газети в самому центрі Чернігова подарувало людям чарівну виставку романтичного жіночого портрета. Під фотографіями фігурувало нове для чернігівців ім’я – "О. Тасиць": так народився знаний сьогодні в місті, області та в Україні фотохудожник, який створює образи "світлом і тінню", кольором і графічними засобами.
У творчому доробку майстра – понад 20 книжок, сотні фотографій у газетах і журналах, участь у численних виставках, в т.ч. у Фінляндії. За фото "Хатинь" він став лауреатом Всесоюзної фотовиставки, взагалі має більше десятка дипломів як визнаний фотохудожник з тонким смаком і почуттям "натури".
Послідовник колись знаменитого Зіновія Кругерського (якому в цьому році виповнюється 100 років з дня народження), Олександр ТАСИЦЬ творчо розвиває не лише його підходи до "фото-графіки", а й втілює авангардистські ідеї українського "кольоропису". Живописне мислення і техніку харківських художників-авангардистів він підсилює комп’ютерними методами, перекладає на мову фотомалярства.
Натхненно працюючи із світлом і кольором, Олександр Степанович створює глибоко психологічні портрети, одухотворені міські та історичні пейзажі, справжню філософію та естетику оголеної тілесності – фотохудожнє "ню". Вражають емоційною спостережливістю і винихідливою композицію портрети акторів і сцени з вистав Чернігівського драмтеатру, духовна велич храмів і антропологізований поліський виднокрай. Справжній синтез технічного експерименту і вишуканої художності вбачаємо в улюбленому Олександром жіночому портреті і моделюванні тілесності, де він сягає образних вершин О. Архипенка та Е. Уорхола.
Ювілейна виставка засвідчує про неповторне "фотооко" Олександр Степанович ТАСИЦЯ – талановитого чернігівського майстра кольоропису і фотографіки.
Володимир Личковах,
доктор філософських наук, професор
У творчому доробку чернігівського фотохудожника Олександра Тасиця – понад 20 книжок, сотні фотографій в газетах і журналах, участь у численних фотовиставках, в т. ч. у Фінляндії. За фотографію "Хатинь" він став лауреатом Всесоюзної фотовиставки, має більше десятка дипломів як визнаний фотохудожник з тонким смаком і почуттям натури.
Натхненно працюючи зі світлом і кольором, Олександр Степанович створює глибоко психологічні портрети, одухотворені міські та історичні пейзажі, справжню філософію та естетику оголеної тілесності – фотохудожнє "ню".
Вражають емоційною спостережливістю портрети акторів і сцени з вистав Чернігівського драмтеатру.
До 130-річчя від дня заснування Чернігівської державної ОУНБ ім. В. Г. Короленка фотохудожник подарував бібліотеці 26 фотопортретів акторів в ролях, які ми представляємо на виставці приуроченій Міжнародному Дню театру.
Микола Васильович Гайдук художник-продовжувач російської школи живопису. Професійна палітра і вдало вибрана композиція дають можливість проаналізувати творче обличчя обдарованого майстра. Автор багатьох талановитих пейзажів, що можна зразу ж переписати на широкоформатне полотно і вони при збільшенні не втратять своєї попередньої композиції і вимірності.
Майстер пензля уміє відтворити настрій природи, вдало вибрати пропорції, відчуття краси ранкової зорі, що розливає світло інсоляції в живописному етюді «Ранкова зоря», передає тремтливе сяйво зорі і філософію життя. У живописних роботах композиція рухається до центру .
Народився на Чернігівщині 8 вересня 1947 року, закінчив Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша. Навчався в талановитих кримських художників Шилова Анатолія, Григор'єва Анатолія та Валентина.
З 1974 року живе і працює в Чернігові, де займається художнім оформленням, монументальним мистецтвом, але перевагу надає живопису та графіці.
Гайдук М. В. – учасник багатьох всеукраїнських, обласних виставок.
Твори художника зберігаються у фондах Чернігівського Художнього музею, художніх музеях України, а також у приватних збірках України, Росії та інших державах. У своїй творчості художник керується принципами та традиціями Російської школи, зокрема Московської школи живопису. Член Спілки художників України з 1992 року.
Т. Ф. Немирівська, мистецтвознавець, майстер народної творчості розпису кераміки
Микола Васильович Гайдук | Надвечір'я | Весняний натюрморт |
Дощі над Седнівом | Цвіте люпин | Осінній етюд |
Для чернігівських фотомитців рік 2006-й видався набагато кращим, ніж рік попередній.
Про це свідчить якість та кількість проведених заходів:
у січні – традиційна виставка та пленер у м. Прилуки з відвідуванням Густинського монастиря;
у березні – проведення фотовиставки "Мій рідний край" у обласній бібліотеці ім. В. Г. Короленка;
у травні – прийом у Чернігові польської делегації Боровського фотографічного товариства з м. Варшави та проведення пленерів "Чернігів стародавній", "Седнівські кручі";
у липні – участь у конкурсі "Природа-2006", креативний пленер обдарованих дітей на узбережжі Чорного моря з відвідуванням заповідника "Асканія Нова";
у серпні – участь у всеукраїнському звітному конкурсі художньої та документальної фотографії "Україна моя Україна" (приймало участь 8 авторів з Чернігівщини, а Сергій Данилов отримав почесний диплом за серію робіт "Моє життя";
у вересні – V Молодіжна виставка до Дня міста;
у грудні – виставка „Два дитинства”, проведена разом з Обласним центром соціальних служб у справах сім’ї та молоді;
Як і завжди, підсумком року стала XV звітна виставка художньої фотографії "РАКУРС", в якій прийняли участь 12 фотохудожників ЧОО НСФХУ та 8 членів фото-клубу "Чернігів", де вони змогли гідно продемонструвати свої творчі доробки.
Взагалі, треба відмітити, що творчість фотомитців Чернігівщини зростає з кожним роком, стає більш досконалою та демонструє професіоналізм авторів.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється