Мистецький вернісаж 2007

Мистецький вернісаж

"Мелодії барв" – виставка картин чернігівського співака і художника Юрія Захожого-Катренка

100_0017   Ювілейний вечір українського співака, композитора, артиста Київської Національної опери Юрія ЗАХОЖОГО-КАТРЕНКА став приємним сюрпризом для декого із численних шанувальників його таланту. Окрім цікавої музичної програми митець вперше в нашій бібліотеці презентував колекцію своїх живописних робіт.
  Краєвиди Чернігівщини, сільських та міських околиць, сповнені сонця кримські мотиви, яскраві квіткові фантазії захоплюють щирістю почуттів, яскравістю, соковитістю і мелодійністю барв.
  Дитячі роки співака пройшли в Пирятині на Полтавщині. Згодом родина переїхала до Чернігова.
  Навчався в Чернігівському, Гомельському музичних училищах.
  В 1982 році закінчив вокальне відділення Ленінградської консерваторії.
  Біля 10 років присвятив оперній сцені. В репертуарі близько 30 партій з опер та оперет світової класики, широко представлена вокальна творчість вітчизняних та зарубіжних композиторів.
  Як композитор працює в різних жанрах музичного мистецтва. Серед них – комічна опера "Конотопська відьма", "Українська меса" для двох хорів, солістів, органу та симфонічного оркестру, балети: "Апокаліпсис", "Циганка Аза", концерт для фортепіано з оркестром та багато інших творів.
  Живопис і музика для нього найкраща царина втілення власних спостережень, роздумів про природу, людину.
  З 55-річним ювілеєм та відкриттям виставки майстра привітали: начальник відділу культури Чернігівської міської ради, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Олег Васюта, художній керівник камерного хору ім. Бортнянського, заслужений діяч мистецтв України Любомир Боднарук, чернігівські письменники та поети: Станіслав Реп'ях, Михась Ткач.

 Autumn._Vertiivka_13 Bakhchisarai_2    Early_Easter._Vertiivka_15
 Осінь. Вертіївка  Бахчисарай. Вулиця з мечеттю  Рання Пасха. Вертіївка
 Autumn._Sedniv_14  House_in_Vertiyivtsi_18  Kitchen_Garden._Summer_12
 Осінь. Седнів  Хата у Вертіївці  Город. Літо
 Kvitohray_7  Ukraine_17  Limit_10
 Квітограй  Україна  Межа
 Mantup_9  Spring._Liskovytsya_3  Summer._Liskovytsya_8
 Мантуп. Брама цитаделі  Весна. Лісковиця  Літо. Лісковиця

Aster_1

Universe_4

Kvitohrad_6

Айстри Всесвіт Квітоград
 Memoirs_of_Spain_16  The_road_home_5  

Independence_11

 Спомин про Іспанію  Дорога на батьківщину  Незалежність
Поділитись:
"Палітра духмяного літа" – виставка картин чернігівської художниці-модельєра Ядвіги Белявської
Jadviga Beljavska   Відділ мистецтв презентує  мистецький проект чернігівської художниці  Ядвіги  Белявської.
  За професією вона конструктор-модельєр  швейного виробництва, хоча більше 14 років працювала художником-оформлювачем, дизайнером, бутафором. Має творчу категорію, 8 персональних виставок  в Чернігові. Багато робіт знаходяться в приватних колекціях країн СНД, а також за кордоном: в Польщі, Чехії, Японії, США, Голландії.
  Працювати для неї завжди радість, бо це потреба самої душі. Майстриня  любить фантазувами й експериментувати з різними матеріалами, змішуючи техніки, стилі.
  Творче натхнення  художниця черпає з самого буття, чарівного світу Поліської землі.
  Польові і садові квіти: маки, незабудки, троянди, гладіолуси, бузок, тюльпани виконані з великою майстерністю. Особливу  увагу своєю композицією та філософським змістом привертають картини: "Бабине літо", "Вечірня рапсодія", "Ноктюрн", "Місячна соната", "Потяг до світла".
  На вернісажі представлені 25 робіт в техніці: олія, темпера, акрілові фарби.
  Сподіваємося, що виставка навіє відвідувачам приємні спогади і подарує гарний настрій.

 

001 004 005 006
012 013 015  016
002 007  010  011
 017  008  018  003
019 009 014
Поділитись:
"Чернігівський портрет" – виставка картин чернігівського художника, народного художника, члена НСХУ Володимира Ємця

  Презентація персональної виставки чернігівського художника, члена Національної спілки художників України, народного художника України, лауреата обласної премії ім. М.М. Коцюбинського Володимира ЄМЦЯ стала приємним подарунком до 1100-річчя першої літописної згадки про Чернігів та до Всеукраїнського Дня бібліотек.
  Творче становлення художника проходило у 70-ті роки, а по – справжньому його талант розквітнув у 80-х роках.
  Навчався в Кишинівському училищі (1956-1961 рр.) та Київському державному художньому інституті (1963-1968 рр.), де його вчителями з фаху були Заслужені діячі мистецтв України: Л. Вітовський , О. Басанець та народний художник України В. Пузирков.
  Великий вплив на становлення творчої індивідуальності, на його власну манеру,  справили російський художник XIX століття А.І. Куїнджі і американський живописець ХХ століття Ендрю Уайет.
  Головний напрямок творчості живописця  сюжетно-тематичні картини.
  Земля і люди – головна тема його творчості.
  Картини "Маленький грішник", "Осінь над Десною", "Серпень", "Відкриття світу" та інші твори – це роздуми про долю, сенс життя, про довгий шлях становлення особистості.
  Володимир Ємець – учасник багатьох престижних всеукраїнських, обласних та міських виставок. Основні твори зберігаються в Чернігівському обласному художньому музеї.
  Велике місце в творчості художника займає портрет. Серед портретованих – майже всі ті, хто оточує митця на протязі всього життя. Всі вони люди різні за віком, за фахом.
  В експозиції "Чернігівський портрет" представлені 20 портретів наших видатних земляків. Серед яких представники творчих професій: письменники, артисти, музиканти, вчителі,  мистецтвознавці. Кожен – зі своїм неповторним світом, з чітко вираженим характером.
  Ця галерея портретів – історія культурного життя Чернігівщини останнього десятиліття XX століття – початку XXI століття. Втім на відкритті виставки можна було побачити не тільки портрети, а й самих героїв.
  Володимира Ємця привітав голова Чернігівської міської ради Володимир Соколов. У виконанні заслуженої артистки України Лариси Роговець прозвучали популярні пісні і романси українських ті зарубіжних композиторів-класиків.

av 042 P1010085 P1010064 PIC00013
Заслужений лікар України Володимир Фаль Театральний костюм.
Актриса Тетяна Шумейко, 2003 р.
  
 Заслужений артист України Іван Семененко, 2004 р. Заслужений діяч мистецтв України
Любомир Боднарук, 1997 р. 
P1010077 P1010071 P1010087 P1010106
Заслужений артист України Леонід Отрюх, 1995 р.  Чернігівський поет Станіслав Реп`ях, 1998 р.  Заслужений артист України Петро Мороз, 2003 р.  Автопортрет, 2000 р.
PIC00012 P1010075 PIC00017  PIC00024
 Мистецтвознавець Олена Гаврилова, 2002 р. Заслужений працівник культури України
Володимир Бойко, 1995 р.
 Історик, краєзнавець Олександр Добриця, 1998 р.  Геолог Юрій Арсірій, 2001 р.
Поділитись:
"Піктораль" – виставка світлин фотохудожника Олени Чеберди (м. Москва)
cheberda_1   Олена Чеберда народилась у м. Чернігові, закінчила сш. №3, згодом — Ніжинський державний педагогічний інститут ім. М. Гоголя за фахом "англійська мова, російська мова та література". Працювала позаштатним кореспондентом газет "Гарт", "Деснянська правда", "Наш шлях". З 1992 р. мешкає й працює в Москві.
  Фотографією займається з 1998 р. Працює як цифровими камерами, так і плівковою апаратурою вузького, середнього та великого формату.
  У 2003 р. закінчила Московську академію фотографії (майстер курсу – один з кращих рекламних фотографів Росії Вадим Піскарьов) за фахом "професійна фотографія". Член Спілки фотохудожників Росії.
  Роботи виставляються як у Росії, так и за її межами.
  Підтримує творчі зв'язки та робочі стосунки з Україною, співпрацює з Чернігівським факультетом Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв,  київським журналом "КОСМО".
  Як фотограф-художник працює в стилі пікторіальної фотографії —  направлення, що наближає знімок за сприйняттям до живописного полотна. Дотримується традицій позитивного мистецтва.
  На виставці представлені нові роботи з циклів: "ЛЯЛЬКОВА КРАЇНА ЕЛЬФІВ", "ХРЕСТИНИ", "КРАЇНА БЕРЕНДЕЇВ", "АПТЕКАРСЬКИЙ ГОРОД", "УКЛІН ПРОКУДІНУ-ГОРСЬКОМУ", "СКЛЯНІ РЕЧІ", "КВІТИ ТА ПЛОДИ", "СТАТУЇ", "БІБЛІЙНІ ОПОВІДІ"

 

17CRW_8996 copy

18 IMG_9032 copy

cheberda_2

cheberda_4

 

cheberda_5

 

cheberda_6

cheberda_7

cheberda_8

Поділитись:
"Неповторний чернігівський маестро" – виставка світлин чернігівського фотохудожника Олександра Тасиця

IMG_2870

  Ще у 1963 році в газеті "Деснянська правда" з’явилось фото з ліричним краєвидом Ялівщини, а наступного року "фотовікно" газети в самому центрі Чернігова подарувало людям  чарівну виставку романтичного жіночого портрета. Під фотографіями фігурувало нове для чернігівців ім’я – "О. Тасиць": так народився знаний сьогодні в місті, області та в Україні фотохудожник, який створює образи "світлом і тінню", кольором і графічними засобами.
  У творчому доробку майстра – понад 20 книжок, сотні фотографій у газетах і журналах, участь у численних виставках, в т.ч. у Фінляндії. За фото "Хатинь" він став лауреатом Всесоюзної фотовиставки, взагалі має більше десятка дипломів як визнаний фотохудожник з тонким смаком і почуттям "натури".
  Послідовник колись знаменитого Зіновія Кругерського (якому в цьому році виповнюється 100 років з дня народження), Олександр ТАСИЦЬ творчо розвиває не лише його підходи до "фото-графіки", а й втілює авангардистські ідеї українського "кольоропису". Живописне мислення і техніку харківських художників-авангардистів він підсилює комп’ютерними методами, перекладає на мову фотомалярства.
  Натхненно працюючи із світлом і кольором, Олександр Степанович створює глибоко психологічні портрети, одухотворені міські та історичні пейзажі, справжню філософію та естетику оголеної тілесності – фотохудожнє "ню". Вражають емоційною спостережливістю і винихідливою композицію портрети акторів і сцени з вистав Чернігівського драмтеатру, духовна велич храмів і антропологізований поліський виднокрай. Справжній синтез технічного експерименту і вишуканої художності вбачаємо в улюбленому Олександром жіночому портреті і моделюванні тілесності, де він сягає образних вершин О. Архипенка та Е. Уорхола.
  Ювілейна виставка засвідчує про неповторне "фотооко" Олександр Степанович ТАСИЦЯ – талановитого чернігівського майстра кольоропису і фотографіки.

Володимир Личковах,
доктор філософських наук, професор

Oksana NC16a1 Ks40ac Ira Afgot
Поділитись:
"Світлини майстра" – виставка світлин чернігівського фотохудожника Олександра Тасиця

  У творчому доробку чернігівського фотохудожника Олександра Тасиця – понад 20 книжок, сотні фотографій в газетах і журналах, участь у численних фотовиставках, в т. ч. у Фінляндії. За фотографію "Хатинь" він став лауреатом Всесоюзної фотовиставки, має більше десятка дипломів як визнаний фотохудожник з тонким смаком і почуттям натури.
  Натхненно працюючи зі світлом і кольором, Олександр Степанович створює глибоко психологічні портрети, одухотворені міські та історичні пейзажі, справжню філософію та естетику оголеної тілесності – фотохудожнє "ню".
  Вражають емоційною спостережливістю портрети акторів і сцени з вистав Чернігівського драмтеатру.
  До 130-річчя від дня заснування Чернігівської державної ОУНБ ім. В. Г. Короленка фотохудожник подарував бібліотеці 26 фотопортретів акторів в ролях, які ми представляємо на виставці приуроченій Міжнародному Дню театру.

Istoriy_pro M.Makoviychuk Makoviychuk O.Gontar O_Syzanno
Paluvoda S.Gorchkov Son_litnobi_noti Sorochuncbkuy_yrmarok Tru_sestru
V.Eremenko V.Garkucha V.Sudak V.Taganov V.Testov
V.Vasilbev Vecilly_ z generalom_V.Taganov Vecilly_z generalom_Chugalov Vecilly_z_generalom_N.Trohumivna Yma
Поділитись:
"Поліська пектораль" – виставка картин чернігівського художника, члена НСХУ Миколи Гайдука

  Микола Васильович Гайдук художник-продовжувач російської школи живопису. Професійна палітра і вдало вибрана композиція дають можливість проаналізувати творче обличчя обдарованого майстра. Автор багатьох талановитих пейзажів, що можна зразу ж переписати на широкоформатне полотно і вони при збільшенні не втратять своєї попередньої композиції і вимірності.
  Майстер пензля уміє відтворити настрій природи, вдало вибрати  пропорції, відчуття краси ранкової зорі, що розливає світло інсоляції в живописному етюді «Ранкова зоря», передає тремтливе сяйво зорі і філософію життя. У живописних роботах композиція рухається до центру .
  Народився на Чернігівщині 8 вересня  1947 року, закінчив Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша. Навчався в талановитих кримських художників Шилова Анатолія,  Григор'єва  Анатолія та Валентина.
  З 1974 року живе і працює в Чернігові, де займається художнім оформленням, монументальним мистецтвом, але перевагу надає живопису та графіці.
  Гайдук М. В. – учасник багатьох всеукраїнських, обласних виставок.
  Твори художника зберігаються у фондах Чернігівського Художнього музею, художніх музеях України, а також  у приватних збірках України, Росії та інших  державах. У своїй творчості художник керується принципами та традиціями Російської школи, зокрема Московської школи живопису. Член Спілки художників України з 1992 року.

Т. Ф. Немирівська, мистецтвознавець, майстер народної творчості розпису кераміки

Gayduk

Nadvechiry

Vesnynuy_natyrmort

 Микола Васильович Гайдук  Надвечір'я Весняний натюрморт

Dochi_nad_Sednivom

Zvite_lypun

Osinniy_etyd

 Дощі над Седнівом  Цвіте люпин  Осінній етюд

 

Поділитись:
"Мій рідний край" – виставка світлин Чернігівського міського фотоклубу "Чернігів"

  Для чернігівських фотомитців рік 2006-й видався набагато кращим, ніж рік попередній.
  Про це свідчить якість та кількість проведених заходів:
  у січні – традиційна виставка та пленер у м. Прилуки з відвідуванням Густинського монастиря;
  у березні – проведення фотовиставки "Мій рідний край" у обласній бібліотеці ім. В. Г. Короленка;
  у травні – прийом у Чернігові польської делегації Боровського фотографічного товариства з м. Варшави та проведення пленерів "Чернігів стародавній", "Седнівські кручі";
  у липні – участь у конкурсі "Природа-2006", креативний пленер обдарованих дітей на узбережжі Чорного моря з відвідуванням заповідника "Асканія Нова";
  у серпні – участь у всеукраїнському звітному конкурсі художньої та документальної фотографії "Україна моя Україна" (приймало участь 8 авторів з Чернігівщини, а Сергій Данилов отримав почесний диплом за серію робіт "Моє життя";
  у вересні – V Молодіжна виставка до Дня міста;
  у грудні – виставка „Два дитинства”, проведена разом з Обласним центром соціальних служб у справах сім’ї та молоді;
  Як і завжди, підсумком року стала XV звітна виставка художньої фотографії "РАКУРС", в якій прийняли участь 12 фотохудожників ЧОО НСФХУ та 8 членів фото-клубу "Чернігів", де вони змогли гідно продемонструвати свої творчі доробки.
  Взагалі, треба відмітити, що творчість фотомитців Чернігівщини зростає з кожним роком, стає більш досконалою та демонструє професіоналізм авторів.

conflagration moto city_in_oblivion
 grandmother  horse  invite
 meeting  swan  mountains
 river  tire  

lasca

alarm

Bykov

church

city

dumplings

kobzar

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється