Мистецький вернісаж 2010

Мистецький вернісаж

"Люблю тебе, мій краю рідний" – виставка картин чернігівської художниці, голови об’єднання народних художників-аматорів Чернігівщини "Деснянська палітра" Людмили Бешун

Bechun   11 листопада в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулось відкриття виставки картин "Люблю тебе, мій краю рідний!" чернігівської художниці, голови об’єднання народних художників-аматорів Чернігівщини "Деснянська палітра" Людмили Олександрівни Бешун.
  На початку зустрічі ведуча коротко ознайомила присутніх з головними моментами життя художниці, тому що в залі, окрім шанувальників її творчості і колег, були присутні і молоді люди, які мало знали про майстриню.
  Привітанням для Людмили Олександрівни від бібліотеки разом із міською школою мистецтв став виступ Ольги Кисельової, викладача по класу гуслів, яка завітала до нас, неначе з минулого, виступивши у чудовому княжому костюмі. Артистка заграла дві композиції на інструменті, котрий вперше звучав у стінах бібліотеки – гуслях.
  Було надане слово вчителю Людмили Бешун почесного члену Асоціації художників-акварелістів Канади та США Леоніду Борисовичу Могучову, котрий зворушив своїм виступом всіх присутніх; Мігріну Василю Миколайовичу та Недашковському Семену Миколайовичу – колегам Людмили Олександрівни, членам об’єднання «Деснянська палітра» та багатьом іншим.
  Виступила і сама художниця, подякувавши адміністрації бібліотеки, своїм рідним, друзям та колегам за допомогу у створенні виставки та підтримку.
  На виставці представлено 45 картин, написані аквареллю. Це і пейзажі, і натюрморти, і краєвиди стародавніх історичних пам’яток та історичних місць Чернігова та краю. Всі роботи Людмили Бешун легкі, немов прозорі, пронизані любов’ю до природи. Таке відчуття, ніби ти поринув у чарівний світ добра і краси.
  Хоч в творчості майстрині і переважають акварельні роботи, та вона працює і в інших техніках, хоча, нажаль, на виставці таких картин не представлено.
  Людмила Олександрівна залишила "Книгу відгуків", тому кожен бажаючий може висловити свою думку стосовно виставки.
  Тож запрошуємо на перегляд виставки "Люблю тебе, мій краю рідний!", що розташована у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

P1300309

P1300341

P1300327

P1300342

 

P1300343

 P1300331  

P1300348

 P1300333
 

P1300345

 

P1300350

 

P1300352

 

P1300351

Поділитись:
Фотоконкурс "Життя як книга" – виставка світлин до Всеукраїнського дня бібліотек

Fotokonkurs_0021   30 вересня до Всеукраїнського дня бібліотек в ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулось відкриття фотовиставки "Життя як книга" та нагородження переможців однойменного фотоконкурсу, що пройшов трохи раніше.
  Членами журі фотоконкурсу були: Шайгородський В. М. – секретар обласної організації НСФХУ, Віленський Р. Л. – член НСФХУ, Пиріг А. А. – завідуючий відділом АТ "Райффайзен Банк Аваль", Андрєєва А. М. – представник цифрового центру "Фуджі", Поліщук Л. М. – завідуюча відділом мистецтв ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Головою журі була Аліференко І. М. – директор ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
  Суддям випала нелегка місія, адже всі фотографії були натхненними, красивими, професійними, але… Але призів на всіх не вистачає, тож з довгими ваганнями та палкими суперечками переможці все-таки були обрані.
  На конкурс надійшло більше 50 робіт, прийняли участь 16 учасників, але відібрано було 17 робіт 14 авторів та 12 фотогріфій поза конкурсом.
  Було виділено три номінації. В номінації "Читаюча людина" дипломом I ступеня нагороджена Кольцова Л. за роботу "Під наглядом першодрукаря", дипломом II ступеня – Терещенко А. за роботу "Нецікавий концерт", дипломом III ступеня – Петухова О. за роботу "Мрії про головне". Наступною була номінація "Діти", диплом III ступеня – Дорохова О. за роботу "Книги + Саша + Міша = ?". В номінації "Гумористичні фото" був лише один переможець – дипломом I ступеня була нагороджена Дудко І. за роботу "Ніч перед екзаменом".
  Ті, хто не зміг прийняти участь, дуже пожалкували про це, бо призи і справді дуже гарні та якісні. За диплом I ступеня переможці отримали флешки розміром 4 ГБ, за диплом II ступеня – фотоальбоми, за диплом III ступеня – фоторамки.
  Але не забули і про тих учасників, котрі не отримали дипломів. У якості заохочувальних призів були подаровані чашки від "Райффазен Банку Аваль". Їх отримали: Белуга А., Біанки А., Джек-Курашвілі А., Кербут В., Примак В., Седько К., Шевченко В.
  Був подарунок і особисто від "Райффайзен Банку Аваль" – настінний годинник. Його отримала Марина Андрійченко за якість і професійність своїх фотографій.
  Партнери, що допомогли організувати фотовиставку, виразили бажання і надалі допомагати бібліотеці, а керівництво бібліотеки в свою чергу подякувало за співробітництво.
  На виставці є різні роботи: гумористичні і філософські, добрі і серйозні, сучасні і старі, такі, на які приємно дивитись і такі, над якими потрібно задуматись…
  Серед робіт, що представлені на виставці, немає ваших фотографій? Ви не отримали класних призів? Ну що ж, справа лише за вами. Приймайте участь в наступних конкурсах і перемагайте, а ми з радістю будемо чекати на вас!

Pid_naglydom

Лариса Кольцова

"Під наглядом першодрукаря"

Necikavuy_koncert

Андрій Терещенко

"Нецікавий концерт"

 04_Zahoplyychuy_svit

 Марина Андрійченко

"Захоплюючий світ книги"

 SAM_1028

 Інна Дудко

"Ніч перед екзаменом"

 

Buduchee_za_namu

 Анастасія Біанки

"Майбутнє за нами"

 

Pusbmennuk

 Андрій Белуга

"Письменник"

 P1000522

 Вікторія Примак

"Книга - кращий друг маляток і звіряток"

 Knuga

 Олена Дорохова

"Книги+Саша+Міша=?"

 Otkrutue

 Віктор Кербут

"Відкриття невідомих світів"

 Mrii_pro_golovne

 Олеся Пєтухова

"Мрії про головне"

 Zelynska

 Валентина Вікторівна Зелінська

 

"Творча зустріч з білоруськими колегами"

 Tolkachova  Олександра Михайлівна Толкачова
 

DSC04007

 Анастасія Ширманова

"Мамин помічник"

 

100_0920

 Валентина Шевченко

"Бібліотекар"

Поділитись:
"Чернігів і чернігівці" – виставка портретів чернігівського художника, народного художника України, члена НСХУ Володимира Ємця

Foto_1   16 вересня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка з нагоди 67-ої річниці визволення Чернігова від гітлерівських загарбників проведено урочисте відкриття фотовиставки "Чернігів і чернігівці". Її автори – знані в Україні та рідній Чернігівщині фотомитці, члени Національної спілки фотохудожників України Микола Турчин, Валерій Шайгородський, Віктор Кошмал. Представлена колекція фоторобіт про захисників Вітчизни та сучасний, квітучий Чернігів стала їх доброчинним внеском у справі патріотичного виховання молодої генерації
  Організатори фотовиставки: фотомитці та обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка. Учасники: ветерани, науковці, студентська молодь та курсанти Чернігівського юридичного коледжу Державного департаменту України з питань виконання покарань, представники громадськості, закладів культури, органів влади.
  Від імені голови Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондента Національної академії наук України Валерія Солдатенка привітав ветеранів, митців та учасників заходу з Днем визволення Чернігова і відкриттям фотовиставки представник у Чернігівській області Сергій Бутко. Він підкреслив, що завдяки творчості та громадянській відповідальності фотохудожників М. Турчина, В. Шайгородського, В. Кошмала увічнюється пам’ять про ветеранів війни. С. Бутко нагадав молоді про надзвичайно високу ціну звільнення Чернігівщини, всієї України від гітлерівських загарбників. Навів таке порівняння: під час Другої світової війни (1939-1945 рр.) польська армія втратила вбитими 123 тис. осіб, а в Чернігівській області під час німецької окупації (1941-1943 рр.) нацисти знищили 127 тис. мирних жителів. За час визволення України з січня 1943 р. до жовтня 1944 р. середньодобові втрати бійців Радянської армії досягали до 68 тис. осіб. Наше право на життя оплачено кров'ю захисників Вітчизни.
  Молодший науковий співробітник військово-історичного музею – відділу Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського Віктор Негода розповів про Чернігівсько-Прип'ятську операцію радянських військ у серпні-вересні 1943 р., під час якої визволено 15 вересня – Ніжин, 21 вересня – Чернігів і відкрито шлях до Дніпра і столиці України.
  Поділився своїми спогадами про визволення Чернігова фронтовик Микола Ірха. Зокрема, він звернув увагу на кровопролитні бої 22 вересня 1943 р. з німецькими військами на північній околиці обласного центру, у яких він взяв участь. Ветеран подарував бібліотеці книгу – свої спогади про війну.
  Вдячні представники студентської молоді вручили квіти учаснику визволення Чернігова і фотомитцям. Піснями-привітанням завершила захід солістка Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів Тетяна Олійник.

Foto_6 Foto_7 Foto_9  
Foto_12

Foto_4

Foto_5

 
Foto_2 Foto_3 Foto_11  
 

Foto_8

 

Foto_10

 Foto_16  
 

Foto_13

 

Foto_14

 

Foto_15

 
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється