Мистецький вернісаж 2019

Мистецький вернісаж

Звітна виставка картин Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра"

  Організована 1982 року за ініціативи керівника студії живопису Карпенка О. І. та методиста ОНМЦ Мороза В. І., "Деснянська палітра" зібрала понад 300 народних талантів, людей різного віку та професій. Всіх їх об'єднала безмежна любов до образотворчого мистецтва, яку вони втілюють у своїх картинах. Олексій Карпенко – самодіяльний художник, офіцер запасу, став першим головою об'єднання. "Деснянську палітру" свого часу очолювали Анатолій Шевченко та Василь Мігрін.
  З 2009 року і до сьогодні головою об'єднання "Деснянська палітра" є Людмила Бешун. Всі учасники підвищують рівень своєї майстерності, відвідуючи різноманітні майстер-класи, беручи участь у великій кількості експозицій, що проходять на території Чернігівщини та за її межами.
  В 2010 році об'єднанню художників присвоєно звання "народного аматорського", а в 2017 році "Деснянська палітра" відсвяткувала 35-ту річницю з часу заснування.
  Експозиція розташована у двох залах бібліотеки: в читальній залі вміщена загальна звітна виставка, а в Мистецькій вітальні розміщені роботи цьогорічних ювілярів об'єднання. На виставці експонується 61 робота 27 художників – це пейзажі, натюрморти, інтер'єрні та сюжетні роботи, філософські роздуми та архітектурні пам'ятки, виконані в найрізноманітніших техніках.
  На виставці також представлені вступні роботи двох представників молодого покоління художників, які незабаром долучаться до "Деснянської палітри" – Андрія Граба та Марини Корець.
  Приємно усвідомлювати, що "Деснянська палітра" постійно поповнюється обдарованими особистостями, з'являються нові твори, нові підходи у передачі світобачення. Художники гідно продовжують традиції образотворчого мистецтва Чернігівщини, підтверджуючи високе звання народного аматорського об'єднання. Роботи митців знаходяться в колекціях не тільки чернігівських цінителів мистецтва, а й усієї України та багатьох зарубіжних країн, як доказ високого професіоналізму та художнього смаку.

Поділитись:
Виставка світлин "4383 дні дитинства – 2019" (Мінськ, Білорусь)

  До десятого, ювілейного, фотоконкурсу організатори вирішили зробити подарунок не тільки учасникам, а, насамперед, глядачам та любителям фотомистецтва. Виставка світлин в бібліотеці відкрила фестиваль дитячої фотографії з колекції підсумків міжнародного фотоконкурсу "4383 дні дитинства - 2019". Наступною стала виставка світлин "Місто професій" Катерини Мітіної (Мінськ) в науковій бібліотеці Чернігівського національного технологічного університету. Підсумки конкурсу 2019 року в номінації дитячого портрету "Світ навстіж" були підведені в Чернігівському обласному художньому музеї ім. Г. Галагана. Ще одна фотовиставка мисткині з Мінська – "Домашній альбом" Ольги Левкович – була презентована в Чернігівській обласній дитячій лікарні. І завершила цикл виставка світлин українських авторів з колекції міжнародного фотоконкурсу "Діти нашого міста", що експонується в Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського.
  Серед чернігівських фотомитців, роботи яких представлені на виставці в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка – Юрій Хромушин, Сергій Тарабара, Інна Буглак та Роман Віленський.
  Як один з організаторів конкурсу, Костянтин Мельник вважає, що головний приз для митця – це коли фотографії віднайдуть свого глядача. Також він переконаний, що світлини треба експонувати, адже вони створені щоби дарувати теплі емоції глядачам та популяризувати щасливе й радісне дитинство, аби для всіх маленьких янголяток їхні найперші роки пізнання світу були безтурботними і безхмарними.

Поділитись:
Щорічний обласний фотоконкурс "Життя як книга", 2019

  ГО "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації", за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України, цифрового центра "Фуджі", АТ "Райффайзен Банк Аваль", започаткувала обласний фотоконкурс "Життя як книга". Надійшла неймовірна кількість чудових фотографій, де учасники конкурсу проявили свій талант, креативність та уміння бачити прекрасне у звичайних, на перший погляд, речах. До вашої уваги найкращі світлини, яким присуджено дипломи.

Поділитись:
Виставка картин "Живописні барви творчості" Андрія Черниша

  Седнівський художник, член Національної спілки художників України Андрій Черниш народився в 1962 році. Навчався в художньому коледжі, закінчив Київську академію мистецтв. В 1993 році вперше відвідавши Прагу, художник був зачарований красою цього древнього міста та створив серію картин, які передають його загадкову й витончену атмосферу.
  Андрій Черниш має власний самобутній та впізнаваний стиль, де тонкі невагомі мазки гармонійно поєднуються з елегантною та стриманою гамою кольорів.
  Зараз митець живе та працює в Седневі – мальовничому містечку на річці Снов, що якнайкраще відповідає вибагливій душі Художника.
  На виставці "Живописні барви творчості" представлено 15 картин в жанрах пейзажу та натюрморту. Всі роботи майстра виконані філігранно й тендітно, вони притягують своєю реалістичністю і в той же час не є простим відображенням дійсності. Кожна картина має свій настрій і характер та, на кшталт магічного порталу, занурює в свою атмосферу й глядачів. Поціновувачі мистецтва мають змогу поглянути на світ через емоційну призму світосприйняття художника. Пейзажі прописані так детально та художньо, що складається враження, ніби картина не має меж та тікає далеко вглиб: здається, простягнеш руку і не відчуєш полотна…

Поділитись:
Виставка картин "Художниця з поетичною душею" Тетяни Тимошенко

  Тетяна Сергіївна Тимошенко народилася в Чернігові в будинку мецената Рашевського. Навчалась у міській ЗОШ № 19. Закінчила Федоскінське училище мініатюрного живопису та Чернігівський державний інститут економіки та управління.
  Потяг до мистецтва успадкувала від батька – героя Великої Вітчизняної війни, полковника у відставці Сергія Антоновича Довгаля, який закінчив художню школу та грав на музичних інструментах.
  Тетяна Тимошенко є членом Конгресу літераторів України та Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра".
  На її рахунку більше 30 виставок та творчих зустрічей. Тетяна Сергіївна не лише чудова художниця, а й прекрасна поетеса. Вона друкувалась в місцевих газетах та журналах, неодноразово виступала співавтором та художнім оформлювачем літературного альманаху "Фортуна". В 2005 році вийшла її збірка поезії і прози "Лист незнайомки", а в 2014 – поетична збірка "Тигрова лілія".
  В цій загадковій жінці поєднуються два творчих напрямки – поезія фарб та витончений живопис слова. Всі роботи художниці наповнює неповторний стиль, який відрізняє її від інших майстрів пензля – неймовірна радість, тепло та натхнення відчуваються в кожному кольорі та образі картини.

Поділитись:
Виставка світлин "Фотоживопис Анатолія Чорноівана"

  Анатолій Кіндратович Чорноіван народився 1937 року в селищі Дмитрівка Бахмацького району Чернігівської області.
  Після закінчення семирічної школи вступив до нафтопромислового технікуму у м. Львів. Згодом закінчив Львівський політехнічний інститут.
  Захоплення фотографією виникло ще в студентські роки. Відтоді постійним його супутником у нелегкій роботі був фотоапарат.
  Понад 40 років працював у нафтогазгеології. В 1976–1978 роках Анатолій Кіндратович працював за контрактом у складі геологічної групи з пошуків нафти і газу на півночі Демократичної Республіки Афганістан. Спостерігав за природою країни, за людьми які там проживають. Все побачене знайшло своє відображення на фотоплівці.
  Був членом фотоклубу "Чернігів" та учасником багатьох міських і обласних фотовиставок.
  Помер митець 24 червня 2018 року.
  На виставці "Фотоживопис Анатолія Чорноівана" представлені 18 світлин в жанрі пейзажу та портрету, зображені тварини та архітектура.

Поділитись:
Виставка світлин Володимира Зими

  Володимир Миколайович Зима народився 17 березня 1944 в Ленінградській області в родині військовослужбовця, коріння якого було пов'язане з Чернігівщиною. В 16 років вступив до мореплавної школи на далекому сході. В морському флоті прослужив 5,5 років, зокрема на атомному підводному човні. В 1968 році приїхав до Чернігова.
  Володимир Зима працював фотокореспондентом у "Гарті", та основний період його діяльності був пов'язаний з обласним науково-методичним центром. Митець відродив діяльність міського фотоклубу "Чернігів", який свого часу створив чернігівський фотохудожник та фотокореспондент Валерій Інютін. Згодом, Володимир Зима очолив фотоклуб "Чернігів" та вступив до Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України. Митець працював з чорно-білими світлинами, адже на реагенти для проявлення кольорового фото у нього виявилася алергія.
  Помер фотохудожник 19 квітня 2007 року.
  Історія чернігівської фотографії має багато славетних імен, але час швидко спливає і архіви та фотографії губляться й зникають. Популяризація документальних світлин вкрай важлива, оскільки вони відтворюють тогочасне життя нашого краю, про яке не знає молоде, підростаюче покоління. Фото обов'язково мають і надалі ділитися інформацією та дарувати естетичну насолоду глядачам.
  Люди мистецтва після закінчення земного шляху не зникають безслідно. Вони безумовно залишаються в пам'яті та серцях тих, з ким вони спілкувалися та кого надихали. Але справді незабутнім слідом стає їхня творчість. Володимир Зима був талановитим фотохудожником, світлини якого підіймають настрій і торкаються найпотаємніших душевних струн.

Поділитись:
Виставка світлин "Антарктида: життя крижаного континенту" Андрія Утєвського

  Андрій Юрійович Утєвський – відомий український біолог, дослідник підводного світу, один із найдосвідченіших українських вчених-полярників, які проводять дослідження в Антарктиці, доцент кафедри зоології та екології тварин Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Про полярні дослідження він мріяв з дитинства і вперше потрапив до Арктики у 1990 році. А дослідження фауни Антарктики були розпочаті у 1991 році. З 2003 року він став незмінним членом команди станції Академік Вернадський, де проводить глибоководні занурення та вивчає підводну флору і фауну. За роки своїх досліджень Андрію Юрійовичу вдалося відкрити кілька нових видів. Відомий харківський біолог також проводить зустрічі зі школярами, щоб розповісти їм про роботу Української антарктичної станції "Академік Вернадський" та про численні відкриття українських біологів, які працюють в екстремальних умовах Південного полюсу.
  Життя в Антарктиді – це не тільки пінгвіни та айсберги, але й величезний світ, якому є чим здивувати. Насправді, у воді, під товщею льоду, вирує життя. Фотовиставка Андрія Утєвського – чудова можливість побачити хоч крихту того дивовижного і далекого нам життя. Антарктика – справжній рай для вчених: відкриття там чекають на кожному кроці. Антарктичні дослідження – наукове обличчя всієї країни.

Поділитись:
Виставка світлин "Самобутні фотомиті Сергія Тарабари"

  Сергій Васильович Тарабара народився 21 лютого 1961 року у місті Новгороді-Сіверському. Фотографією почав займатись з 15-річного віку, коли батьки подарували на день народження фотоапарат "Смєна 8М". З того часу це стало захопленням на все життя. Фотографував, будучи школярем та у студентські роки, опановуючи секрети фотосправи, здобуваючи технічні навички і засвоюючи творчу сторону фотографії. Звичайно, на зміну "Смєні" з'явились інші фотокамери, і разом зі вдосконаленням техніки набувався досвід і вдосконалювалась майстерність. По закінченні інституту працював вчителем у Київській області, але крім основної роботи досить активно займався фотографічною діяльністю. Cпівпрацював з районною газетою, був її громадським фотокореспондентом, ведучі нарівні зі штатними працівниками газети літопис району. Захопив фотосправою і своїх учнів, організувавши дитячу фотокіностудію. Сергій Васильович може пишатися тим, що його учні вигравали обласні змагання юних фотоаматорів, представляли область на республіканських змаганнях, мали нагороди і були учасниками всесоюзних виставок дитячої фотографії. Студія кілька років поспіль була учасником престижного Міжреспубліканського дитячого конкурсного кругового обміну (ДККО), маючи змогу спілкуватися з кращими дитячими фотостудіями Радянського Союзу. Сергій Васильович був учасником Всесоюзного семінару з дитячої фототворчості. Серйозне захоплення фотографією дало змогу познайомитись з багатьма відомими і цікавими фотомитцями, спілкування з якими дало неоцінений досвід і сприяло творчому зростанню. З 1990 року Сергій Тарабара проживає у Чернігові і продовжує активне творче життя у фотографії. Він є членом чернігівських фотоклубів "Чернігів" та "Прекрасне поруч", організовує клубні заходи, фотовиставки, учасник міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок у Чернігові, Новгороді-Сіверському, Києві, Мінську, має нагороди фотоконкурсів різного рівня – від місцевих до міжнародних, автор персональних виставок у Чернігові та Новгороді-Сіверському.
  На виставці представлено 40 світлин у жанрі пейзаж, портрет, натюрморт, "людина в кадрі".

Поділитись:
Виставка картин "Як розкрити свій внутрішній світ" Ірини Бірюкової

  Ірина Бірюкова, вчитель початкового навчання та образотворчого мистецтва, спортивний тренер, майстер перукарського мистецтва, досить довгий час знаходилась у пошуках власної душевної і духовної гармонії. І врешті-решт зрозуміла, що без живопису вона не зможе себе реалізувати, а тим більше сказати всім про свою любов до Всесвіту.
  Живописні роботи, які представлені на виставці картин "Як розкрити свій внутрішній світ?" Ірини Бірюкової, у всіх барвах веселки розповідають про людину, Бога, Космос, Любов ("Очима Душі", "Зустріч", "Звучання тиші", "Енергетичний потік", "Подих Любові", "Подих Неба", "Океан Розуму" та ін.).

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється