22 грудня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулось відкриття виставки картин "Радість натхнення" чернігівського народного аматорського творчого об'єднання художників "Деснянська палітра".
Об'єднання було засноване в 1982 р. за ініціативи керівника студії живопису Карпенка Олексія Івановича. Воно прихистило під своїм крилом понад трьохсот людей різних професій та інтересів, яких об’єднала велика любов до образотворчого мистецтва. Індивідуальність митців переплітається із загальним прагненням кожного з них через живопис розкрити свій погляд на дійсність і поділитись ним з оточуючими.
З 2009 року "Деснянську палітру" очолила Людмила Олександрівна Бешун.
В 2010 р. об'єднання отримало звання "народне аматорське".
На виставці "Радість натхнення" представлено 70 робіт 23-ох художників. Індивідуальний стиль кожного митця поєднується, як фарба на палітрі, із загальним прагненням дарувати радість та красу.
20 грудня 2011 р. в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбулось відкриття виставки робіт Людмили Миколаївни Толбаєвої "Сни кольорові".
Народилась Людмила Миколаївна в 1950 р. в Росії, в місті Мічурінську Тамбовської обл., але з 1951 р. проживає в Чернігові.
Навчалась майстриня в Полтавському інженерно – будівельному інституті на архітектурному відділенні.
Вперше з творчістю художниці глядачі ознайомились у 1995 р. – це була її перша персональна виставка "Просторова стилізація Людмили Толбаєвої". В період з 1998 по 2004 рр. відбулися ще 10 відкриттів виставок майстрині, в тому числі і в ЧОУНБ ім. В.Г. Короленка.
Людмила Миколаївна творить в досить незвичайній, але такій чаруючій техніці – техніці колажу, де поєднуються тканина (атлас, шовк, парча, крепдешин) та малюнок гуашшю чи аквареллю.
На вернісажі представлено 19 нових робіт, зроблених з трепетом та любов’ю, в кожній прихований цілий світ, вони зачаровують та манять своєю красою та загадковістю. Тому виставку можна розглядати дуже довго, так і не встигнувши розгадати і половини тих таємниць, що приховано в ній.
Тема виставки – "осінній карнавал, де кожен образ являється символічним; осінь як явище природи, як частина емоцій: очікування весни, роздуми поетичні, казкові, таємничі, загадкові".
Полковник Служби безпеки України, колишній контррозвідник Володимир Куліш відійшов у вічність після тяжкої хвороби за кілька днів до відкриття персональної фотовиставки "Життя, ти прекрасне!" Але ця неординарна і яскрава особистість продовжує жити у чудових світлинах, якими має нагоду помилуватися кожен читач обласної наукової універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка. Виставку підготували друзі, рідні, колеги за сприяння працівників відділу мистецтв бібліотеки.
Фотографія була для Володимира Петровича, без сумніву, другим крилом його щастя, джерелом сили та оптимізму. Адже основна вкрай напружена і складна робота зазвичай залишалася за кадром. Володимир Куліш зробив чимало для становлення та розбудови і Служби безпеки України, й національної контррозвідки. Це був чоловік незламної сили волі, незламного духу. Чесний і безкомпромісний, про що свідчать проведені ним спецоперації міжнародного рівня. Як кажуть, справжній український полковник.
У чудових і неповторних світлинах професіонал спецслужб ніби легалізувався, розкривши спраглу до краси душу для сторонніх. Його вдруге відкрили для себе співробітники та друзі. Пейзажі, етюди портрети — чудові миті буття — засвідчують, що майстер умів бачити незвичне в буденному, "зорі в калюжах". Побачити і вловити прекрасне в об'єктив. Фототворчості він присвячував хвилини, вільні від повсякденної напруженої праці. Знімки немовби наповнені невидимим світлом.
Ось хоча б життєрадісний малюк на фоні голубів. Таке дитинча можна побачити в будь-якому скверику будь-якого населеного пункту. Хлоп'я радіє життю й ділиться своєю радістю з усім білим світом.
Барвистий метелик, що принишк на пелюстках ще не просохлої від роси квітки. Мимоволі милуєшся його красою, відчуваючи гармонію природи. Й хочеться торкнутися рукою його яскравих крил, погладити і потримати на долонях цей дар Всевишнього.
Неможливо пройти і повз кота — чи то власне курця, чи навпаки — противника цієї ганебної звички. Сюжет світлини нібито простий, але яка інтрига! Попільничка, цигарка, стілець, на якому "прописався" наш головний герой. Що хотів сказати нам автор? Від чого застерегти? Кожен по-своєму розуміє замисел і шукає відповідь на риторичні запитання.
Білий лебідь-красень в інтер'єрі грозових хмар. Гордий птах — символ вірності й любові. Гармонійне поєднання світлих і темних тонів. Усе як у реальності.
Одні світлини мають назви, інші — ні. Можливо, автор не встиг назвати свої роботи. А може, таким чином їх творець змушує нас поміркувати, побачити в них щось своє, досі незвідане й не відкрите. Залишає простір для польоту фантазії та уяви глядачів.
— Володимир Куліш за специфікою службових обов'язків часто бував у Чернігові. Закоханість у місто спонукала його брати у відрядження фотоапарат і надовго "прикипати" до гармат та ліхтарів на древньому Валу, — розповідає друг і колега фото- майстра, полковник запасу СБУ, чернігівець Ігор Коношевич. — Тому так хотів, щоб перша персональна виставка відбулася саме в нашому місті.
Мрія фотомайстра здійснилась, і ми маємо можливість відкрити для себе його внутрішній світ.
Верблюды в пустыне | Растение в пустыне | Туман над озером |
Форосская церковь | Рассвет в лесу | Малыш и голуби |
Лилия и озеро | Лебедь, вода и тучи | Рассвет |
Агнеса Денисівна Ляшенко народилася 11 вересня 1936 року в Чернігові. Закінчила Ленінградський хіміко-фармацевтичний інститут (1959 р.), за фахом провізор. У 1991 р. вийшла на пенсію і почала займатись улюбленою справою вишиванням. Головна тема її творчості – образи святих та видатних діячів православ'я України. У її доробку є і портрети Т. Шевченка, Л. Українки, Б. Хмельницького. Улюблений образ майстрині – богоматір з немовлям. Її руками створена ціла галерея образів Божої матері: "Чудотворна Богородиця Любецька", "Чудотворна Чернігівсько-Іллінська", "Бородиця Оранта", "Богородиця Милування"... Всіх їх єднає священна місія материнства, любов до дітей, тривога матері за їх майбутнє. Великий інтерес викликають ікони з ликами святих. Образи Святителя Миколая, Святого Феодосія, Великомучениці Варвари, Параскеви П'ятниці, Архангела Михаїла та інших – вкарбовуються в серці, кличуть до добра і любові. Лики святих найскладніші для виконання. Обличчя, з вишитими на них рисами, одухотворені та скорботні. Можна тільки дивуватися, як за допомогою простих засобів можна досягти такої виразності. Основою робіт Агнеси Денисівни є власні спостереження. Богородицю Оранту вишивала за відомим твором Алімпія Печерського. Святу Агнесу, свою покровительку, створювала за власною уявою. Всі роботи вишиті у техніці гобеленового шву, гладдю, канонічними кольорами: червоним, блакитним, зеленим, білим. Неповторного кольору додає оздоблення штучною срібною і золотою нитками. Останнім часом майстриня надає перевагу вишиванню різнобарвним бісером. Вражають урочистістю роботи: "Спас Нерукотворний", "Чудотворна Іверська", "Чудотворна Замилування", "Ісус Христос", "Ангел з золотим волоссям", "Микола Чудотворець". Агнеса Денисівна Ляшенко учасниця всеукраїнських та обласних вернісажів. На її рахунку 40 персональних виставок. На ювілейній виставці представлені 66 робіт майстрині, цілу галерею образів Божої Матері, лики багатьох святих і апостолів, ікони сюжетного характеру. Спілкування з іконами Агнеси Ляшенко хвилює душу, нікого не залишає байдужим, залучає глядача до відчуття та розуміння Божої любові, повертає віру в добро та милосердя. |
У бібліотеці відкрито виставку світлин "Творчість молодих" чернігівських фотохудожників, випускників Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування Романа Віленського та Сергія Кирлиці.
Спільний прект двох молодих починаючих митців виявився вдалим і викликав жвавий інтерес шанувальників цього виду мистецтва.
У кожного з них свій шлях в подальшому опануванні секретами ремесла.
Роман продовжує навчанння в Київському Національному університеті культури та мистецтв за фахом "оператор кіно і телебачення" і уже з 2009 року являється членом Національної Спілки фотохудожників України, бере активну участь у фотоконкурсах.
Сергій отримані знання втілює на практиці, і це виходить у нього вдало і цікаво, бо фотографія – головний засіб його самовираження. Він кандидат у члени НСФУ.
На вернісажі представлені 22 роботи здебільшого в жанрі пейзажу: літні та осінні мотиви в оригінальному художньому вирішенні.
Молоді не бояться експериментувати, що і є складовою частиною їхньої творчості.
Роман ВІЛЕНСЬКИЙ |
||
|
||
Сергій КИРЛИЦЯ |
||
6 червня 2011 року в ЧОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулось відкриття виставки картин "Русь моя" брянського художника Юрія Володимировича Спіріна.
Юрій Спірін народився 1958 року в Московській області. Закінчив чернігівську ЗОШ №6, Тверську дитячу художню студію та Одеське художнє училище. Юрій Володимирович не зупинився на художній освіті і закінчив ще й Київський автомобільно-дорожній інститут. Працював інженером, будівельником та художником-оформлювачем.
Найбільшим захопленням Юрія Спіріна є мандри по Росії та Україні. Кострома, Володимир, Твер, Чернігів, Київ, Львів – ось невеликий перелік відомих міст, де бував митець. Подорожуючи, художник завжди робить замальовки та етюди.
В різний час проживав в Підмосков'ї, на Півночі, Поволжі та Далекому Сході, де зібрав багатий творчий матеріал. Так як Юрій Володимирович більше 20 років прожив у Чернігові, він мав змогу познайомитись з чудовими та мальовничими краєвидами Придесення.
З 1973 по 2000 рр. проживав в Чернігові, приймав участь в багатьох всеукраїнських та обласних виставках. Зокрема, перша персональна виставка відбулась в 1999 р. в ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка.
Багато робіт знаходиться в приватних колекціях України, Росії, Білорусії, Польщі.
Художник дотримується в своїй творчості реалістичних позицій, але використовує також й елементи імпресіонізму.
В експозиції картин "Русь моя" художник показав краєвиди не лише Росії, а й України та Білорусії.
Техніки, якими полюбляє писати художник, дуже різноманітні: олівець, вугілля, пастель, акварель, олія. На виставці представлені більше 30 робіт, переважно живописні та графічні.
У своїй творчості Юрій Спірін орієнтується на таких класиків живопису, як В. Пєров, І. Рєпін, В. Полєнов, І. Шишкін, К. Коровін, І.Левітан.
Виставка картин "Русь моя" експонувалась в таких містах, як Смоленськ, Липецьк, Твер. Не оминув художник і Чернігова. Юрій Володимирович приїхав "віддати шану пам'яті" місту, яке стало дуже рідним для нього. Як сказав сам митець про свою "подорожуючу" виставку: "Обов'язок художника не тільки творити красу, а й розповсюджувати її".
Ведуча заходу, бібліотекар відділу мистецтв Олександра Михайлівна Толкачова розповіла про життєвий і творчий шлях митця.
Першою привітала художника з відкриттям виставки Таїсія Немирівська. Мистецтвознавець високо оцінила техніку майстра, подякувавши за те, що він "пензликом виліплює об'єм" у своїх роботах. А в назві Таїсія Федосіївна відчула духовну єдність слов'янських народів.
Цікавою знахідкою стали роботи Юрія Спіріна для музиканта, закоханого в живопис Ірини Бучневої. Вона відмітила в творах широту простору, коли картина змінюється в залежності від сторони споглядання.
Поспілкувавшись із самим художником, у любителів прекрасного виникло багато запитань стосовно задуму картин і техніки виконання.
Юрія Спіріна та поціновувачів творчості митця привітав професійним виконанням чудових гітарних композицій талановитий гітарист, випускник Чернігівського музичного училища ім. Л. Ревуцького Олександр Удовичко.
Боль российской глубинки | Толстый лес под Киевом | ||
Заброшенный полустанок | Душа России (Плёс) | ||
Прикарпатская осень | Русь моя | ||
Синие очи Полесья |
Мещовск. Церковь Благовещения |
||
Горянка |
12 травня 2011 року в Чернігівській обласній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відкрилася виставка книжкової ілюстрації "Мистецтво книги" відомого українського художника-графіка Олександра Кошеля.
Кожна картина за склом – маленький світ. Знайомі сюжети прочитаних у дитинстві книг. Люди, тварини, природа – все загадково знайоме, переповнене фольклором, проте незвичне і повністю поглинає у свій світ, у свою казку. Кожна картина митця заслуговує окремої уваги, у кожної своя історія і душа. На виставці представлені як і картини до сюжетів суто українських, так і мотиви інших країн, наприклад до "Турецьких народних казок".
Родом митець із села Смоляж Ніжинського району. Саме краса краєвидів рідного краю заклала основи мистецького таланту майбутнього графіка, а різнобарв'я образів природи відклались у художній пам’яті назавжди. Від матері до Олександра перейшла любов до народних пісень та оповідок, чим і пояснюється багатство фольклорного колориту в його малюнках.
Олександр Іванович Кошель співпрацює з видавництвами "Дніпро", "Радянська школа", "Освіта", "Десна", "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", парламентським видавництвом "Юніверс" і вже понад тридцять років зі столичним видавництвом "Веселка".
Цікаво те, що перший у світі "Український буквар" вийшов у видавництві "Освіта" з малюнками саме Олександра Кошеля.
Олександр Іванович Кошель – учасник багатьох виставок книжкової та прикладної графіки: у 1979 році він став дипломантом міжнародної виставки в Москві; наступного року представляв свої роботи на Міжнародній виставці у жанрі спортивного плакату; у 1981 році брав участь у мистецькому вернісажі "Художники Чернігівщини". Кілька років поспіль, починаючи з 1982, він ставав дипломантом виставки "Художник і книга". Його книги та поштові мініатюри демонструються в багатьох країнах світу.
Вже майже два десятиліття художник передає свої знання та вміння молодому поколінню – студентам Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М. Заньковецької.
Одразу видно всю душу митця та щиру любов до справи у кожному штриху, у кожному подиху картини.
7 квітня 2011 року в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулось відкриття виставки картин "Дивосвіт на полотні" седнівського художника, члена Національної спілки художників України Андрія Черниша.
В залі були присутні шанувальники творчості, колеги і ті, хто вперше відкрив для себе талант митця. Ведуча заходу завідуюча відділом мистецтв Поліщук Лариса Миколаївна коротко ознайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом талановитого художника.
На вернісажі представлено 20 картин. Всі роботи майстра живописні та теплі, вони притягують своєю реалістичністю і в той же час не є простим відображенням дійсності. Митець пропонує поціновувачам мистецтва подивитись на світ його очима.
Дивлячись на роботи художника, з'являється бажання зробити крок вперед, в картину, і насолоджуватись тією красою, що бачиш перед собою. Здається, простягнеш руку і не відчуєш полотна…
Враження сонячної, щасливої, сповненої радості й любові людини справив Андрій Андрійович на присутніх в залі. Багато щирих й теплих слів прозвучало в привітаннях від Семена Миколайовича Недашковського, члена Спілки самодіяльних художників "Деснянська палітра", Володимира Миколайовича Величка, мистецтвознавця, поетеси та художниці Гузель Черниш, майстрині картин зі шкіри Олександри Дідович.
Артистка Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Марта Андріанова подарувала присутнім ліричні пісні.
Триптих Стара Прага | |||
В променях осені | На Різдво до храму | ||
Мамин бузок | Недільний ранок | ||
Троянди для коханої | Весілля |
Відбулося відкриття першої звітної фотовиставки Чернігівської організації Національної Спілки фотохудожників України.
Творчими здобутками ознаменували минулий рік наші фотомайстри на виставках в Україні:
- "Панорама моєї країни" – роботи В. Шайгородського, Р. Віленського, М. Турчина;
- "Природа 2010" – робота Р. Віленського;
- "VII-е бієнале художньої фотографії м. Одеса" – робота В Шайгородського;
- Виставка газети "День 2010" – роботи Р. Віленського, В. Шайгородського, М. Смілика, М. Турчина, В. Кругерського;
- Конкурс молодіжної фотографії – роботи Р. Віленського;
- "Весільна фотографія" – роботи В. Шайгородського;
Нагороду Міжнародного олімпійського комітету отримав В. Кошмал.
На виставці Української фотографії в Ірані експонувалися роботи І. Волосянкіна та М. Турчина.
Грамотою Митрополита Київського і всія України Володимира минулого року нагороджені В. Кошмал та М. Турчин.
Творчий діапазон виставки охопив широку палітру, поставивши акцент на жанровій, портретній та пейзажній фотографії.
Презентуючи талановиті роботи наших митців, ми вважаємо за свій обов`язок надати можливість користувачам бібліотеки і гостям нашого міста знайомитися з високохудожніми творами та збагачувати свої знання про культуру та мистецтво нашого краю.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється