Мистецький вернісаж 2018

Мистецький вернісаж

Виставка світлин "4383 дні дитинства"

  Організаторами виставки виступили Білоруський дитячий фонд, Дитячий фонд Чернігівщини, Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка та представник оргкомітету фотоконкурсу, засновник розподіленої галереї "Фотомистецтво" (Мінськ) Костянтин Мельник.
  Чому саме 4383 дні дитинства? Згідно з декларацією ООН про права дитини саме стільки днів проходить, поки дитині не виповниться 12 років і не почнеться підлітковий період.
  Але дитинство – це не тільки радісна та безтурботна пора сподівань і здійснення мрій, а ще й сумніви і тривоги. Дитинство буває різним: хтось живе в чистоті й достатку, а хтось – в злиднях і голоді. І не все залежить тільки від батьків. Дуже важливу роль відіграє місце і країна, в якій дитині випало народитися. Є нерадісний світ, у якому живуть тисячі дітей та їхніх батьків, світ, сповнений болю, страху, горя, а ще – надії та віри. Ініціатори та організатори конкурсу ставлять за мету нагадати всім дорослим, що поруч з нами живуть маленькі люди, котрим потрібна постійна турбота, любов та повага.
  В експозиції представлено 45 світлин від 39 авторів із Білорусі, України, Росії, Хорватії, США, Філіппін, Бразилії та Шрі Ланки. Сюжети фотографій промовляють: не проходьте байдуже повз плач дівчинки, притримайте хлопчиська, готового перебігти дорогу перед машиною, знайдіть хвилинку обійняти й притиснути до себе свою дитину. Автори фото намагаються звернути увагу на те, як швидко пролітають 4383 дні дитинства: що не встигнемо зараз, потім вже буде не повернути, не наздогнати, не договорити... Кожен з нас може зробити світ дитини добрішими, безпечнішим, дати йому впевненість у нашій любові та захисті.
  Організатори запрошують взяти участь в ювілейному, X Міжнародному фотоконкурсі "4383 дні дитинства"!

Поділитись:
Звітна виставка картин Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра"

  Організована 1982 року за ініціативи керівника студії живопису Карпенка О. І. та методиста ОНМЦ Мороза В. І., "Деснянська палітра" зібрала понад 300 народних талантів, людей різного віку та професій. Всіх їх об'єднала безмежна любов до образотворчого мистецтва, яку вони втілюють у своїх картинах. Олексій Карпенко – самодіяльний художник, офіцер запасу, став першим головою об'єднання. "Деснянську палітру" свого часу очолювали Анатолій Шевченко та Василь Мігрін.
  З 2009 року і до сьогодні головою об'єднання "Деснянська палітра" є Людмила Бешун. Всі учасники підвищують рівень своєї майстерності, відвідуючи різноманітні майстер-класи, беручи участь у великій кількості експозицій, що проходять як на території Чернігівщини, та і за її межами. Відкриваються персональні виставки учасників об'єднання.
  26 жовтня 2010 року об'єднанню художників присвоєно звання "народного аматорського", а в 2017 році "Деснянська палітра" відсвяткувала 35-ту річницю з часу заснування.
  На виставці експонується 49 робіт 23 художників. Показані як класичні жанри – пейзаж, натюрморт, жанрові картини, так і нові цікаві техніки та стилі.
  В експозиції представлена одна особлива робота – картина, подарована бібліотеці Анатолієм Шевченком. І саме в грудні – річниця, як серед нас не стало цього талановитого художника, очільника об'єднання з 1990 по 1996 роки.
  Художники гідно продовжують традиції образотворчого мистецтва Чернігівщини, підтверджуючи високе звання народного аматорського об'єднання своїм талантом, натхненням та художнім смаком.

Поділитись:
Виставка робіт людей з особливими потребами "Прекрасне своїми руками"

  Здатність до творчості – одна з головних властивостей людини. Людина може читати книжки, насолоджуватися прекрасним, зберігати у своїй пам'яті безліч відомостей з будь-яких галузей знань, але при цьому не змінити світ навіть на крихту. Декому необхідно шукати в собі здібності, щоб дарувати людям тепло, допомагати своєю творчістю іншим.
  У мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася презентація творчих робіт людей з особливими потребами "Прекрасне своїми руками".
  Підопічні Чернігівського геріатричного пансіонату представили роботи з плетіння, малювання, вироби з паперу. Великий інтерес і подив викликали надзвичайно яскраві та життєствердні картини художника-аматора Андрія Стеценка.
  Зі своїми роботами присутніх також ознайомила надзвичайно цікава жінка Наталя Пархоменко. Вишивання стало не тільки її захопленням, але й сенсом життя. Поєднання вишивки хрестом та бісером надає роботам яскравий колорит. Наталя живе активним повноцінним життям, намагається бути успішною, досягати поставлених цілей.
  Поліську вишивку продемонструвала глядачам пані Наталя Зелінська. Її роботи відомі за межами Чернігівщини.
  Своїми творчими здобутками поділилися члени громадської організації "Конкордія", якою вже багато років керує кандидат психологічних наук Віктор Іванович Мозговий. Участь у різноманітних проектах, тренінгах, фестивалях, активна громадська робота – це далеко не все, що можуть члени його організації. Але найголовніше у роботі – дружба, взаємоповага та щирість.

Поділитись:
Виставка світлин "Кольорові барви мого життя"

  Фотохудожниця народилася в Донецьку, закінчила Грем'яцьку середню школу (Новгород-Сіверський район, Чернігівська обл.) та ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю "Хімія та біологія". Тривалий час працювала вчителем, а нині – методистом у Чернігівській Малій академії наук учнівської молоді. Мистецтвом фотографії зацікавилася ще в дитинстві, відвідувала фотогурток, навчаючись в інституті.
  У 2012 році доля звела Ольгу Шеремет з відомим, талановитим чернігівським фотохудожником Валерієм Шайгородським. Він відмітив якісний рівень її світлини із зображенням Спасо-Преображенського монастиря у Новгороді-Сіверському та запропонував взяти участь у фотовиставці "Кращий пейзаж–2012".
  У 2013 році брала участь у виставці світлин "Світ очима фотографа" в Чернігівській центральній міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Під час вручення дипломів Ольгу Шеремет запросили до бібліотечного фотоклубу "Прекрасне поруч". В цьому осередку творчих людей вона знайшла закоханих в мистецтво фотографії однодумців.
  Фотохудожниця брала участь у багатьох міських та обласних фотовиставках, отримала перемогу за результатами онлайн-голосування у фотоконкурсі "Симфонія зими" та призове місце у загальноміському фотоконкурсі "Чернігів Древній… Сучасний… Європейський…". Її світлини друкувалися на сторінках чернігівських часописів.
  У 2014 році до Дня міста в ЧЦМБ ім. М. Коцюбинського Ольга Шеремет презентувала свою першу персональну виставку "Нові мелодії старого міста".
  На виставці "Кольорові барви мого життя" представлено 29 світлин в жанрі натюрморт.

Поділитись:
Виставка картин з тканини "В очікуванні осені" Людмили Толбаєвої

  Людмила Миколаївна Толбаєва народилася у 1950 році в Мічурінську Тамбовської області. З 1951 року проживає в Чернігові.
  Навчалася в Полтавському інженерно-будівельному інституті на архітектурному відділенні. Працювала художником на комбінаті "Хімволокно", техніком та інженером у проектному інституті "Агропроект", займалася проектуванням інтер'єру в обласному управлінні зв'язку. Останнє місце роботи – Чернігівський художній музей.
  Людмила Толбаєва захоплювалася мистецтвом з дитинства. Вперше з її творчістю любителі прекрасного познайомилися в 1995 році. Протягом деякого часу майстриня знаходилася в пошуках свого оригінального стилю вираження в творчості. Вона займалася флористикою, створювала чорно-білі силуети дітей та дорослих. Але найбільше задоволення отримала від створення колажів з тканини, гуаші та акварелі. З того часу відбулося більше 10 персональних виставок. Роботи художниці відрізняються елегантністю й вишуканістю та не мають аналогів в Україні.
  На експозиції "В очікуванні осені" представлено 12 робіт. Декоративні портрети, казкові образи та архітектурні пам'ятки, що відобразились на картинах через світогляд Людмили Толбаєвої, мають певний символічний зміст та поетичні, таємничі й загадкові роздуми авторки. Кожен з поціновувачів прекрасного віднайде особливу для себе грань творчості художниці та побачить в її картинах свою неперевершену Осінь.

Поділитись:
Виставка світлин "Планета дітей" з колекції Міжнародного фотосалону

  Міжнародний фотосалон "Планета дітей" був започаткований у 2010 році. Організатор – Київська міська організація НСФУ під патронатом Національної спілки фотохудожників України та Міжнародного фотографічного руху "Зображення без кордонів" ISF – Image sans Frontiere. Головна мета фотосалону – яскраво відобразити різні аспекти життя дітей, їхні радощі й горе, навчання та відпочинок, розваги і захоплення, емоції, як позитивні, так і негативні, взаємовідносини між собою, з дорослими та батьками.
  Спочатку фотосалон задумувався як конкурс серед фотографів-жінок, і перші п'ять років таким і був. Та починаючи з 2016 року в конкурсі можуть взяти участь всі бажаючі. Ідея проекту полягає в тому, щоб показати, чим живуть сьогодні наші діти та привернути увагу громадськості й урядів світу до проблем дитини через роботи найкращих фотохудожників. Світлини надсилаються до різних секцій фотосалону, серед яких: секція "Портрет", секція "Репортаж / жанрова фотографія", секція "ФотоАрт" (зображення з цифровими та іншими технологічними маніпуляціями), секція "Юніор". На шостому фотосалоні з'явилась нова номінація – секція "Діти війни".
  За підсумками конкурсу проводяться виставки кращих робіт, які приурочуються до Міжнародного дня захисту дітей і традиційно експонуються у Київському Палаці дітей та юнацтва.
  Цього року у фотосалоні взяли участь 126 фотографів з 11 країн світу! До учасників з України долучилися фотохудожники з Білорусі, Росії, Ірландії, Литви, Ізраїлю, Індії, Азербайджану, Грузії та США. Вони надіслали 939 робіт до різних секцій фотосалону.
  На виставці "Планета дітей" представлено 44 світлини різних років з 22 країн світу: України, Білорусі, Росії, Литви, Молдови, Сербії, Чехії, Німеччини, Ізраїлю, Казахстану, Киргизстану, Індії, В'єтнаму, Ірану, Китаю, Кіпру, Грузії, Великої Британії, США, Саудівської Аравії, Нідерландів та Малайзії. Яскраві професійні знімки дають змогу поринути в цікавий, непередбачуваний та емоційний світ дитини.

Поділитись:
Щорічний обласний фотоконкурс "Життя як книга"

  ГО "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації", за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України, цифрового центра "Фуджі", АТ "Райффайзен Банк Аваль", започаткувала обласний фотоконкурс "Життя як книга". Надійшла неймовірна кількість чудових фотографій, де учасники конкурсу проявили свій талант, креативність та уміння бачити прекрасне у звичайних, на перший погляд, речах. До вашої уваги найкращі світлини, яким присуджено дипломи.

Поділитись:
Виставка картин "Дар віддавати людям все прекрасне" Тетяни Баженової

  Тетяна Олексіївна Баженова народилася 3 червня 1936 року в Санкт-Петербурзі, де й провела своє дитинство. З дитячих років відчувала потяг до народного мистецтва: захоплювалася вишивкою, макраме, мереживоплетінням. Пережила блокаду Ленінграда.
  У 1961 році закінчила Казанський хіміко-технологічний інститут. Вона була завідувачкою агрохімічної лабораторії, інженером з випробування ракетного палива та гальванопокриттів, працювала на фільтрувальній станції.
  У 1984 році сім'я Баженових переїхала до Чернігова. Атмосфера старовинного міста з його величними соборами та архітектурними пам'ятками надихнула майстриню на творчість. З-під талановитих рук оживали прекрасні, майже живописні картини. За роки творчої роботи пані Тетяна створила більше 350 робіт.
  Працює у техніках печворку, клаптикового шиття, вишивки гладдю, використовує декоративні елементи (намистинки, бісер, дротики, фурнітуру). Сюжети робіт майстрині різні та багатогранні – пейзажі, натюрморти, сторінки дитячих казок, тематичні колажі, українські обряди, історичні сюжети славетного минулого нашого народу. Всі вони вражають різноманітністю матеріалів, оригінальністю форм та кольорових рішень. До кожної роботи майстриня додає цікаву родзинку – поетичні рядки, які мріє видати книгою разом з репродукціями своїх творів.
  Тетяна Баженова активна учасниця міських, обласних, всеукраїнських виставок декоративно-прикладного мистецтва. За роки творчої праці відбулося більше 20 персональних виставок майстрині. Перша персональна виставка відкрилася в "Арт-клубі" в 2005 р. В 2009 р. Тетяні Олексіївні присвоєне звання заслуженого майстра народної творчості України. Роботи експонувались у столичному Міжнародному Виставковому Центрі, Будинку художника, на території Києво-Печерської Лаври, Будинку творчості (м. Санкт-Петербург), в музеї М. Реріха в Одесі, ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка та ін. Майстриня активно співпрацює з навчальними закладами міста та області, музеями, бібліотеками, громадськими організаціями.
  На виставці "Дар віддавати людям все прекрасне" було представлено більше 70-ти творчих робіт майстрині.

Поділитись:
Виставка картин "Симфонія пейзажу" Романа Найдьона

  Роман народився 5 травня 1983 року в Чернігові. Навчався в міській середній школі, з 7-ми років відвідував ізостудію, закінчив Херсонський Національний технічний університет. Успішно працював у технічній сфері, але потяг до мистецтва не давав спокою. Юнак почав відвідувати художні музеї, цікавився виставками, де годинами роздивлявся картини, збирав альбоми робіт відомих митців пензля.
  І нарешті, у 22 роки, Роман вирішив, що буде художником. Але треба було вчитись, тому в 2005-2008 рр. Роман відвідував ізостудію А. Малиш.
  У 2008 р. він знайомиться з місцевими художниками Леонідом Заборовським, Оленою Саченко, Володимиром Матвейцевим та починає працювати у сфері пленерного живопису. Активно бере участь в обласних та всеукраїнських художніх виставках.
  Роки старанної праці над технікою та емоційністю картин, і з 2017 року Роман – член Національної Спілки художників України.
  Роман Найдьон надає перевагу пленерному живопису: саме природа, її мотиви, гра кольорів та відтінків надихає художника та є головним сюжетом його творів. Особливе місце в творчості митця посідають пейзажі, створені в імпресіоністичній манері. Роботи вирізняються яскравою грою світла і барв.
  На виставці "Симфонія пейзажу" експонується 12 поетичних краєвидів. Художник представив на полотнах всі пори року з їх тонкими нюансами, ледь вловимими відтінками та настроями.

Поділитись:
Виставка картин "Простір настрою: живопис Тетяни Федоритенко"

  Художниця народилася 23 червня 1953 року в Чернігові. Закінчила факультет декоративно-прикладного мистецтва Ленінградського вищого художньо-промислового училища ім. В. І. Мухіної. З 1979 року працює викладачем у Чернігівській дитячій художній школі по фаху живопису, малюнку, композиції та скульптури.
  З 1988 року – член Національної спілки художників України.
  Тетяна Федоритенко – активна учасниця міських, всеукраїнських та міжнародних виставок. Її живописні та графічні твори знаходяться в приватних колекціях Швеції, Америки, Німеччини, Франції та ін.
  На експозиції "Простір настрою: живопис Тетяни Федоритенко" представлено 23 акварельні та пастельні роботи, які вражають незвичністю, хвилюють легкістю та ніжністю кольорів і форм.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється