Книжкові виставки 2012

Книжкові виставки

25.11.2012
364
"НАША ПАМ’ЯТЬ – ВЕЛИКА ДОЛИНА, ДЕ НЕВИДИМІ ХРАМИ СТОЯТЬ" (до дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні)

svichka-golodomor ЦЕ БУЛА ТРАГЕДІЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

 

(До дня вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років)

  Віртуальна книжково-ілюстративна виставка приурочена до Дня вшанування пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років "Це була трагедія української нації".
  81 рік віддаляє нас від трагічної сторінки нашої пам'яті – Голодомору 1932-1933 років. Указом Президента України встановлено в Україні День пам'яті жертв голодоморів, який відзначають щороку у четверту суботу листопода.

У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ "Про встановлення Дня пам'яті жертв голодоморів"


  Голодомор – це соціально-економічне явище, що виявляється у позбавленні населення мінімуму необхідних продуктів харчування та призводить до його вимирання та негативної зміни демографічної та соціальної структури населення. Голодомор може організовуватися урядом штучно з метою винищення певних груп населення.
  У ХХ ст. Україна пережила три голодомори – усі за радянської влади; основною їх причиною була аграрна політика партійного радянського керівництва. Голодомор 1932-1933 років – це найбільша в історії України трагедія, найжахливіший злочин, вчинений коли-небудь проти нашого народу. Метою організаторів Голодомору було підірвати сили волелюбної нації, назавжди усунути будь-яку можливість відродження її державності.

Докладніше
Поділитись:
19.05.2012
377
ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ

ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ

 

(День пам'яті жертв політичних репресій)

  Відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року №431 в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. Цей національний пам’ятний день проводиться щорічно в третю неділю травня з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким упровадженням ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.     У цей день вшановуємо світлу пам’ять безвинних жертв тоталітарного режиму – хліборобів і священників, діячів культури й науковців, військових і письменників, інженерів і лікарів, учасників національно-визвольних змагань українського народу й пересічних громадян, які волею невблаганної долі потрапили в пекельні жорна репресивної машини більшовизму.

 
11.05.15-004s

Докладніше
Поділитись:
24.04.2012
361
ЧОРНОБИЛЬ В СТОЛІТТЯХ І ДОЛЯХ

geo_chornobyl2_new

ЧОРНОБИЛЬ В СТОЛІТТЯХ І ДОЛЯХ

 

  "Ми сприймаємо Чорнобиль в примарному світлі Полин-Звізди, ми бачимо його крізь призму деформованого вибуху реактора. Нам нав’язали схему розуміння ситуації і ми вже звично сприймаємо Чорнобиль лише в його атомно-енергетичному контексті. А у нього ж є інший, свій питомий контекст. Історичний, звичаєвий, культурний, природничий, мистецький. Наша дозована свідомість і досі ще не осягла – що втрачає людина, що втрачає народ, що втрачає ціле людство з втратою такого Чорнобиля... Назвімо речі своїми іменами. Для когось це "зона отчуждения". Для когось криміногенна зона. Для когось експериментальний полігон для "отечественной науки". Для нас це батьківщина. Це зона національної трагедії".

Л. Костенко

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється