Відділ абонемента

Новини

21.02.2024
61
У ріднім слові цілий світ (до Міжнародного дня рідної мови)

  21 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковане в листопаді 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі. Його мета – зберегти мовне й культурне різноманіття, що сприяє взаєморозумінню, толерантності, міжлюдському спілкуванню, дає можливість не втратити тисячолітню історію і культуру людства. Цю дату вибрали на згадку про трагічні події, що сталися в Бангладеш 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, які вийшли на демонстрацію для захисту своєї рідної мови бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни.

Докладніше
Поділитись:
15.02.2024
81
Нові надходження у відділі абонемента

  Запорукою відмінного проведення затишних домашніх вечорів стануть цікаві книги, які покращать настрій, знімуть стрес і відвернуть від тяжких дум про побут, роботу та інші проблеми. Деякі з цих книжок змусять вас сміятися, а деякі викличуть сльози, але допоможуть розібратися в собі.
  Книжкові новинки вже знайшли свої місця на поличках відділу абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових і з нетерпінням чекають на зустріч зі своїми читачами.

Докладніше
Поділитись:
08.02.2024
91
Ментальне здоров'я: як подбати про себе? | Рубрика "Ментальне здоров'я"

  Що таке ментальне здоров'я? Це стан щастя й добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя. Це стан психічного спокою та рівноваги.
  Поняття "ментальне здоров'я" включає в себе такі елементи, як емоційна стійкість, самоприйняття, здатність розвивати себе і взаємодіяти з іншими. Ментальне здоров'я об'єднує здоровий дух та психіку людини з соціальним складником. Воно важливе для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку – психічне здоров'я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Докладніше
Поділитись:
31.01.2024
83
Нові надходження: одвічна чарівливість детективу

  Читання – це завжди цікаве й захопливе заняття. Читати книжки, які щойно надійшли до бібліотеки, вдвічі приємніше. Кожен читач, незалежно від віку та своїх уподобань, знайде для себе видання до смаку. Адже кожна нова книга – це завжди подія і нове знайомство.
  Вас запрошує в гості відділ абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових. Завітайте до нас, щоб першими продегустувати книжкові новинки! Сьогодні на дегустації український детектив від молодих авторів. На вас чекає захопливий, таємничий, небезпечний світ детективу.

Докладніше
Поділитись:
15.01.2024
191
Книги-ювіляри 2024 року

  У відділі абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відкрито книжкову виставку "Книги-ювіляри 2024 року", на якій представлені українські та зарубіжні видання. Як відомо, ювілей твору – це знакова подія, здатна привернути посилену увагу будь-якого поціновувача мистецтва красного слова. Це привід згадати й саму вельми відому книгу, і, звісно, її автора, що, як правило, вже давно визнаний одним із класиків світової літератури. Водночас ювілей такого роду – це ще й чудова нагода ще раз (а можливо, й уперше!) познайомитися зі знаним ювіляром, оцінити його переваги, дорікнути за якісь недоліки (буває й таке!) та, безперечно, винести свій авторитетний читацький вердикт.

Докладніше
Поділитись:
11.01.2024
140
Харукі Муракамі – японський письменник, перекладач │ Рубрика "Календар знаменних і пам'ятних дат"

  12 січня виповнюється 75 років від дня народження Харукі Муракамі – одного з найвідоміших японських письменників, визнаного класика сучасної світової літератури.
  Харукі Муракамі народився в 1949 році у Кіото. Батько майбутнього письменника викладав японську мову та літературу. Після закінчення школи Харукі навчався за фахом "класична драма" на відділенні театральних мистецтв престижного приватного університету Васеда. Під час навчання одружився з однокурсницею Йоко Такахасі. Вони нерозлучні і донині.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється