Відділ абонемента

Новини

20.06.2024
51
Галина Вдовиченко – українська письменниця й журналістка │ Рубрика "Календар знаменних і пам'ятних дат"

  21 червня виповнюється 65 років від дня народження української письменниці, журналістки, членкині PEN Ukraine, авторки книг для дорослих і дітей Галини Вдовиченко.

Докладніше
Поділитись:
04.06.2024
105
"Почитайко" в гостях у школярів

  4 червня працівниці відділу абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових побували у своїх майбутніх читачів, які наразі навчаються у школі № 6.

Докладніше
Поділитись:
01.06.2024
71
Червень │ Рубрика "Календар знаменних і пам'ятних дат"

  На книжковій виставці "Календар знаменних і пам'ятних дат" представлені документи, присвячені окремим ювілейним датам, подіям, пам'ятним дням, які відзначаються у червні в Україні й за кордоном. Усі ці книжки можна взяти у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.

Докладніше
Поділитись:
30.05.2024
94
Чарівний світ казки

  До 1 червня, коли світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей, у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у куточку дитячої літератури "Почитайко" було відкрито книжкову виставку "Чарівний світ казки", створену в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?".

Докладніше
Поділитись:
30.05.2024
85
Знову їздили до підопічних у пансіонат геріатричний

  30 травня працівниці відділу абонемента і філії "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових знову завітали до Чернігівського обласного геріатричного пансіонату з улюбленою популярною серед читачів літературою та новинками.

Докладніше
Поділитись:
29.05.2024
85
Наукова фантастика – вимір для пізнання себе

  Фантастика – це різновид літератури, який використовує наукові й технологічні ідеї для створення уявних світів, подій, персонажів та ситуацій. Вона показує світ, відмінний від реального, можливе майбутнє людства, спілкування різних цивілізацій, альтернативну історію, іншу реальність. Як жанр фантастика сформувалася в XIX столітті. Однак деякі дослідники вважають, що елементи фантастики можна знайти у творах античності (наприклад, "Одіссеї" Гомера, "Метаморфозах" Овідія); епохи Середньовіччя та Ренесансу ("Божественна комедія" Данте Аліг'єрі, "Утопія" Томаса Мора, "Новий Атлант" Френсіса Бекона). Завдяки розвитку природничих наук у ХVII–ХVIII століттях цей жанр отримав новий поштовх. Тоді з'явилися "Подорожі Гулівера" Джонатана Свіфта, "Миколай Климус" Людвіга Гольберга. І вже з виходом "Машини часу" Герберта Уеллса, "Двадцяти тисяч льє під водою" Жуля Верна, "Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура" Марка Твена фантастика стала окремим жанром літератури.

Докладніше
Поділитись:
12.05.2024
139
Є цінності святі – любов, життя, родина (до Міжнародного дня сім'ї)

  Сім'я – це найдорожче, що є в житті, особливо зараз, у нелегкий воєнний час.
  15 травня відзначається Міжнародний день сім'ї. Свято було започатковане ООН для вшанування й підтримки родинних цінностей, а також для пропагування здорових та гармонійних стосунків між батьками й дітьми, чоловіком і дружиною та іншими членами родини.

Докладніше
Поділитись:
12.05.2024
311
Літературний світ Панаса Мирного (до 175-річчя від дня народження)

  Його знали як тиху людину, а насправді Панас Мирний був стальної вдачі. Він ні перед ким не гнувся, нікого не боявся. І тихенько робив своє, як би не було страшно. Тож він засекретив себе за псевдонімом, коли друкував та писав свої твори, щоб ніхто не знав, що саме він – Мирний.
  Панас Мирний написав понад тисячу творів, серед яких – драми, проза й понад 700 власних і перекладних поезій. Та здебільшого ми асоціюємо письменника як автора першого в українській літературі соціально-психологічного роману "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" Він створив його спільно зі старшим братом Іваном Біликом (Рудченком), який теж узяв собі псевдонім.

Докладніше
Поділитись:
09.05.2024
139
Сучасна європейська література

  Усвідомлюючи європейську ідентичність українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки і стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об'єднань 8 травня 2023 року був підписаний Указ Президента України № 266/2023, згідно з яким День Європи в Україні тепер відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу.

Докладніше
Поділитись:
07.05.2024
98
Травень │ Рубрика "Календар знаменних і пам'ятних дат"

  На книжковій виставці "Календар знаменних і пам'ятних дат" представлені документи, присвячені окремим ювілейним датам, подіям, пам'ятним дням, які відзначаються у травні в Україні й за кордоном. Усі ці книжки можна взяти у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється