Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека
<<< Повернутись
Переглядів: 144

26.08.2020

thumb-newsDocument-531x375-3005   26 серпня Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, в солідарності з вдячним українським народом, долучилася до Всеукраїнської акції "Сонях пам’яті", яка приурочена до Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що відзначається 29 серпня.
  Акція має на меті вшанування пам’яті захисників України, патріотичне виховання молоді та сприяння усвідомленню українським суспільством ціни незалежності, необхідності захисту нашої держави та необхідності гідного вшанування пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

  Додаткові матеріали за темою (книги, фільми, корисні посилання) можна переглянути тут.

  День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відзначається саме 29 серпня, адже в цей день у 2014 році, в ході Іловайської операції, відбувся потужний прорив української групи військ з оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів.
Ті трагічні події розгорталися на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Тому символом Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, став сонях.

  Відеозвіт про Всеукраїнську акцію "Сонях пам’яті" в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка можна переглянути тут.

  Україна щодня пам’ятає воїнів, котрі віддали своє життя за її волю та незалежність, але цей день, 29 серпня, – для гідного вшанування їхньої пам’яті. День, коли кожен українець може подякувати загиблим захисникам та виявити пошану, вдягнувши символічний сонях пам’яті, розмістивши його на лівій стороні грудей, та схиливши голову під час хвилини мовчання. Це найменше, чим ми можемо віддячити загиблим захисникам за мир у наших домівках. Адже герої живі, доки жива пам’ять про них.
  Однією із традиційних та водночас найбільш емоційних форм вшанування пам’яті є хвилина мовчання. Тож закликаємо всіх українців 29 серпня о 10:00 спинитися та долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання. Де би ви не були – на центральних площах чи маленьких вуличках міста, під час роботи чи подорожі – за можливості припиніть будь-які роботи, зупиніть транспортні засоби на узбіччі, дотримуючись безпеки поводження на дорозі, дотримайтеся режиму мовчання в ефірі теле-, радіоканалів та під час стріму на онлайн платформах, щоб віддати дань тим, хто загинув за Україну.

master_class_01 master_class_02 master_class_03 master_class_04
master_class_05 master_class_06 master_class_07 master_class_08

 

Живі, поки пам’ятаємо

Підготувала
Катерина Мехеда,
провідний бібліотекар відділу мистецтв
Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка

За інформацією
Міністерства у справах ветеранів України

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2020