Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека

Сьогодні: 21.04.2021

2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009
1   2   3  4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   
Докладніше >>>
Переглядів: 94

22.03.2021

  Дайджест виставами Віри Тимченко

  Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка продовжує вітати талановитих, творчих, відомих в Чернігові людей. Та особливо приємно, коли це давні та щирі друзі Бібліотеки.
  Відома режисерка, заслужений діяч мистецтв України, Берегиня України Віра Тимченко святкує свій 80-річний ювілей.

Докладніше >>>
Переглядів: 100

20.03.2021

Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!

  Напередодні Всесвітнього дня поезії у відділі документів із гуманітарних наук створена книжкова експозиція "Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!".
  Серед кращих винаходів людства поезія займає почесне місце. Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії. Це своєрідна музика, кожна нота якої – частина твого життя. Часто поезія – це сповідь, молитва, порада. Поезія. . Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Найкращим визначенням поезії є слова Ліни Костенко: "Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі". З цим важко посперечатися. Цінність поезії в тому, що кожен читач знаходить тут щось своє, близьке і зрозуміле. Вона входить в наше життя з дитинства. Поезія – це музика душі. Мистецтво поетичного слова допомагає формувати, збагачувати внутрішній світ людини, позитивно впливає на її свідомість та підсвідомість, розвиває інтелект, творчі здібності, естетичний смак. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.

Докладніше >>>
Переглядів: 87

20.03.2021

Міжнародний день французької мови


  Міжнародний день французької мови (фр. Journée de la langue française aux Nations unies, англ. UN French Language Day) – свято, що відзначається щорічно 20 березня. Це свято було засновано Організацією Об'єднаних Націй недавно – лише у 2010 році для святкування багатомовності та культурного різноманіття, а також для сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов ООН. Крім Франції, мова широко поширена в Бельгії, Швейцарії, Канаді та багатьох інших країнах. Крім іншого, на сьогодні французька мова – одна з найпопулярніших у світі об'єктів вивчення серед іноземних мов. Число людей, здатних спілкуватися французькою, досягає майже 200 мільйонів. Французька мова сама по собі залишається однією з світових культурних цінностей. Саме цією красивою і вельми виразною та багатою мовою говорили і писали Вольтер, Дідро, Гюго, Дюма, Бальзак, Рабле, Золя, Жакоб, Аполлінер, Помпіду, Камю… – і тільки ця мова може зберегти і передати всі тонкощі їх безсмертних творів.

Докладніше >>>
Переглядів: 48

20.03.2021

  20 березня відбулася онлайн-зустріч "Платформа Common Application" (центр "Вікно в Америку" Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка).
  Представник консультативного центру мережі EducationUSA Дмитро Лукашенко ознайомив учасників зустрічі з платформою Common Application. Common App – це спеціально розроблений аплікаційний онлайн-сервіс, єдина платформа для вступу на програми бакалаврату і подачі документів одночасно в декілька університетів.

Докладніше >>>
Переглядів: 113

20.03.2021

  20 березня, напередодні Всесвітнього дня поезії, у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка була організована зустріч з поетами Чернігова та Чернігівської області.
  Поезія – це музика душі. Проте відчувати цю музику, пройматися нею, пробуджуючи у глибинах власної душі найпотаємніше, непросто. Мистецтво поетичного слова допомагає формувати, збагачувати внутрішній світ людини, позитивно впливає на її свідомість і підсвідомість, розвиває інтелект, творчі здібності, естетичний смак. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово. Навіть назва передсвяткової зустрічі говорить сама за себе – "Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!".

Докладніше >>>
Переглядів: 39

18.03.2021

  Того, хто прагне до знань, не зупинять ніякі перешкоди!
  Так і у нас, на жаль, а може, й на щастя, стався форс-мажор – у бібліотеці перед заходом зникло світло. Проте це нас не спинило. Навіть додало певного романтизму та створило загадкову атмосферу🙂.
  Після перерви, у світлі ліхтариків, Освітня асамблея в Чернігові поновила свої заходи офлайн.

Докладніше >>>
Переглядів: 114

17.03.2021

  Життєвий шлях творчої, талановитої людини – це завжди радість і горе, удача і невезіння, світло і пітьма.
  Ангели і демони.
  До 165-річчя від дня народження Михайла Врубеля (1856-1910 рр.), художника-символіста, життя і творчість якого були тісно пов'язані з Україною, відділ мистецтв підготував мультимедійний творчий портрет та невелику віртуальну виставку.

Докладніше >>>
Переглядів: 127

15.03.2021

Вітаємо з ювілеєм!


  15 березня святкує свій 80-річний ювілей Віра Андріївна Тимченко – заслужений діяч мистецтв України, Берегиня України, режисер-постановник Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, очільниця первинного осередку Національної Спілки театральних діячів України при ЧОАУМДТ ім. Т. Г. Шевченка.

Докладніше >>>
Переглядів: 56

14.03.2021

  14 березня у відділі документів іноземними мовами Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулася зустріч у рамках книжкового клубу "Book talks".

Докладніше >>>
Переглядів: 92

13.03.2021

  13 березня у ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка у поетичному бібліопросторі "А+" чернігівські поети зустрічали весну своїми віршами. Тема зустрічі – "Де ти, фантазіє, там радощі й весна", відомі рядки з вірша-сонета "Fа" знаної української поетеси Лесі Українки, йдеться мова про фантазію. Поезія не може існувати без фантазії поета, тому на початку заходу ведучою Наталією Утиро були поставлені аудиторії такі питання: "Що для Вас означає фантазія, де вона "живе"?"Які вони, весняні фантазії у поетів?"Фантазія – вона вільна пані?""Чи є така залежність: поява проблем від фантазії?""Від чого залежить поява у людини фантазії?""Як впливає фантазія на людину у реальному житті?""Який колір має фантазія? Про що він вам розкаже?""Чи заважає розум появі фантазії?""Яке значення має для вас настрій в написанні вірша?".

© НВП "Армпроект", 2002-2021