Загальнобібліотечні заходи   >   Бібліотека
<<< Повернутись
Переглядів: 85

21.02.2021

Мова – серце нації 

 

0   21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковане в листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.
  В Україні це свято відзначають з 2000 року. Відтоді воно стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України. Також у нашій державі є День української писемності та мови – його відзначають 9 листопада. За православним календарем це день ушанування пам'яті преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія.
  Загальновідомим є факт, що будь-яка мова бідніє від того, що нею не користуються на державному рівні й не спілкуються у побуті. Тому, аби зберегти і примножити нашу рідну українську мову, нею треба спілкуватися починаючи від колискових і завершуючи виступами з високих трибун. Нею варто думати та мріяти, дивуватись і любити. Мова – серце нації. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – обов'язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів. Українська поетеса Ліна Костенко влучно зазначила: "Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову".
  Недарма ж учені довели, що наша генетична пам'ять тісно пов'язана з мовою, яка може прокинутись у генах навіть через кілька поколінь.
  З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували віртуальну книжкову виставку "Мова – серце нації". Література, що представлена на виставці, адресується тим, хто дбає про культуру мови та прагне запобігти помилковому слововживанню, хто бажає з'ясувати місце і роль старослов'янської писемності в культурі українського народу й цікавиться історичним шляхом української мови. У книгах подано основні теоретичні відомості про культуру українського мовлення, з'ясовано такі поняття, як мова, мовлення, літературна мова, її усна і писемна форми, норми літературної мови та їх роль у формуванні мовленнєвої культури громадян України.
  Шановні друзі! Плекайте і поважайте свою рідну мову!

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2021