Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ документів із гуманітарних наук
<<< Повернутись
Переглядів: 204

04.04.2018

 Ми бʼємось за те, чому нема.
  ціни в усьому світі, – за Батьківщину!
  Олександр Довженко

  Напередодні Великодня, 4 квітня, у читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулася презентація 4-го видання книги ЦДО МО України "Народна армія" "Вклоняємось доземно українському солдату".
  На заході були присутні: працівники органів державної влади й місцевого самоврядування, установ культури, військовослужбовці Збройних сил України, ветерани АТО, батьки загиблих Героїв України, волонтери, викладачі, курсанти і студенти вишів Чернігова, представники громадськості, ЗМІ.
  "Війна на Донбасі розділила життя багатьох українців на "до" і "після". Але ми продовжуємо дихати, боротися, любити завдяки тому, що наші самовіддані солдати щоденно виборюють право держави на існування. Героїчні подвиги українських воїнів у цій жахливій війні назавжди залишаться в пам'яті народу. І ось уже вийшла у світ четверта книга про захисників Вітчизни, справжніх патріотів, які боронять незалежність і цілісність України на Сході держави. У книзі зібрано 59 історій, за кожною – справжній герой, який самовіддано любить і служить Батьківщині. Герой книги Андрій Нагірний говорить: "Я ж і пішов воювати для того, аби дітям не залишити цієї війни". Російський ворог не очікував, що українці готові воювати, захищати і віддавати найдорожче – життя", – наголосила модератор заходу Валентина Куценко.
  Наталія Андріївна Романова, заступник голови Чернігівської обласної адміністрації, зазначила, що шлях українців до створення власної держави був довгий і тернистий. Четвертий рік тисячі українців зі зброєю в руках відстоюють незалежність України. Увесь світ захоплюється мужністю, патріотизмом і силою духу наших воїнів-звитяжців.
  Вадим Мисник, полковник, начальник Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України в місті Чернігів, сказав: "Це та книга, типографська фарба якої пахне кровʼю і просякнута потом від щоденної роботи простих і водночас великих, мужніх, сміливих чоловіків. Це жива історія, яку будуть вивчати багато поколінь українців".
  Ольга Іванівна Гребницька, заслужений учитель України, викладач Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, щиро й зворушливо розповіла присутнім про свої враження від прочитаної книги "Вклоняємось доземно українському солдату". Виступ вчительки супроводжувався озвученими нею прикладами з репортажів сторінок книги про життєві долі, факти й конкретні відомості про наших сучасників – відважних захисників Донбасу. Ідейно-патріотична насиченість повідомлень, уважні читацькі судження й спостереження, які прозвучали з уст Ольги Іванівни, завдяки емоційно-щемному роздуму про полеглих і живих оборонців, вояків добровольчих формувань, нікого не залишили байдужим серед уважних і вдячних слухачів, присутніх у залі бібліотеки.
  По-особливому всіх прихильників зворушливого слова обʼєднала розповідь учительки про відчайдушно-правдиву чесність сивочолих і молодих – тих дивовижних людей-патріотів, хто кожен по-своєму відстоює право на свободу нашої рідної серцю України.
  Ольга Іванівна у своєму виступі про справжніх велетів духу послуговувалася іскрометно-влучними цитатними висловлюваннями видатних авторів, що спонукають до глибокого осмислення подвигів на Сході України. Тож сьогодні усвідомлюймо єдине: "Особисте щастя залежить від щастя народу" (Максим Рильський).
  Віталій Кирилов, підполковник, прес-офіцер оперативного командування "Північ" у місті Чернігів, підкреслив, що книга "Вклоняємось доземно українському солдату" – це памʼятник для живих.
  Українські патріоти не говорять навсібіч, а мужньо виконують важку солдатську роботу, назва якій – захист Вітчизни. Адже, "патріотизм – це не вибух емоцій, а спокійна і тверда відданість країні, що триває впродовж усього життя людини" (Едлай Стівенсон).

  Запрошена на презентацію артистка розмовного жанру Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм Олена Белеванцева, мати загиблого Героя України Володимира Близнюка, виконала міні-виставу поеми "Рубікон" митця із Чернігова Юрія Соколова. Виступ вразив до глибини душі, печатка суму й болю полонила серця кожного...
  Присутні хвилиною мовчання вшанували тих військових героїв, які віддали своє життя за Україну.
  Як добре, що є серед нас люди, які мають благородну мету – вберегти життя нашим бійцям. Вони навчилися тримати удари життя, аби огорнути світ довкола турботою і любовʼю, своїми силою і терпінням, своєю мудрістю. Офіцер-психолог оперативного командування "Північ", волонтер Альона Сидоренко неодноразово відвідувала бойові точки, зустрічалася з побратимством вояків. І пересвідчилася, наскільки сильний і загартований патріотизм у серцях відважних солдатів України. "Слабкодухих хлопців я не зустрічала і дуже цим пишаюся", – сказала вона.
  У кривавих боях народжуються нові герої, люди, які сьогодні творять історію своїми вчинками. На презентацію книги завітав і ветеран АТО, підполковник запасу, командир 13-го мотопіхотного батальйону Ігор Михайлович Бизган. Про АТО розповідати не любить, має багато нагород, стримує сльози, по-чоловічому мужній. Але, коли розгорнув книгу "Вклоняємось доземно...", почав розповідати про наших воїнів, які не маючи доступу до компʼютерної техніки, перебуваючи на лінії вогню під агресорськими обстрілами, в умовах воєнних випробувань не залишаються байдужими до читання книжок, які вони отримують через волонтерів. І формують у собі вміння протистояти ворожому насильству, розвивають природну потребу – уміння задумуватися й осмислювати вічні загальнолюдські істини. Єдине бажання у наших патріотів – вижити, незважаючи на глибокі переживання через втрати товаришів і зберігають бажання розповісти досвід цього воєнного лихоліття дітям і онукам, майбутнім поколінням про жахливе нашестя агресора.
  На заході присутні мали змогу ознайомитися з книжково-документальними виставками: "Такими синами славен народ", "Мир необхідно здобувати: чернігівські сторінки АТО", які прокоментувала ведуча заходу. Понад 30 примірників цієї книги отримали в подарунок бібліотеки міста й області.
  Україна стає єдиною у своєму горі – у ненависті до ворогів, у любові до свободи й рідної землі.
  "Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була", – пророчі слова Павла Тичини непідвладні рокам і знову лягають на сторінки новітньої історії України. Памʼять ніколи не вмирає. Лише їй підвладна можливість миттєво переноситись через дні, місяці, роки, тримати й відтворювати у свідомості минулі події, враження, почуття. Життя цієї памʼяті – чотири книги "Вклоняємось доземно українському солдату". В них збережеться бойова історія України, історія народження справжніх героїв і патріотів.
  З пітьми вирине історична правда про нашу Україну, про народ. Бо після зими завжди приходить весна. І разом з воскресінням України відбудеться низка зрушень у свідомості та поглядах людей! Віримо, що переможемо!
  Вклоняємось доземно вам, солдати,
  Усім живим і неживим
  Нехай не плаче ваша мати –
  Молюсь за вас, молюсь за мир. 

result_IMG_7491 result_IMG_7516   result_IMG_7495
 result_IMG_7521  result_IMG_7527  result_IMG_7539
 result_IMG_7549  result_IMG_7545  result_IMG_7555

<<< Повернутись

Оголошення

  27 червня об 1100 біля Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбудеться акція до Дня Конституції України. Програма.

22620773

Безкоштовні юридичні  та Skype консультації

Кожного 2-го та 4-го четверга місяця (14 червня)
з 1500 до 1630
у Центрі правової інформації.
Запис за тел. (0462) 67-61-97
E-mail: сpi_lib@ukr.net
Skype: центр права (dcc.chernigiv)
22620773

Відділ документів іноземними мовами та ІЦ "ВІКНО В АМЕРИКУ" запрошують усіх бажаючих спілкуватися іноземними мовами:

 

Вівторок

1800 – Клуб італійської для початківців

(5, 19 червня)

 

Четвер

1800 – Німецька із задоволенням для початківців

(7, 14, 21 червня)

 

Субота

1200 – Клуб китайської мови

(9, 16, 23, 30 червня)

1430 – Public Speaking Training in English "Strong Voice"

(2, 16 червня)

1500 Італійська для тих, хто вдосконалює

(2, 23, 30 червня)

  

Неділя

1500 – English Speaking Club

(3, 10, 17, 24 червня)

Чекаємо на Вас!

22620773

01   

"Фонд родини Нечитайло" надає можливість замовити книги шрифтом Брайля для безкоштовного тимчасового використання (терміном до 6 місяців) у формі адресної розсилки. Книги можуть бути замовлені представниками бібліотеки або батьками незрячих дітей на сторінці "Книги Брайлем" сайту Фонду.

22620773

ЗАПРОШУЄМО ВОЛОНТЕРІВ
ДО СПІВПРАЦІ!

  Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка запрошує до співпраці небайдужих громадян, що відчувають у собі педагогічний талант.
  Пропонуємо вам в якості волонтера долучитись до викладання курсу "Основи комп’ютерної грамотності та основи роботи в інтернеті" для людей поважного віку. Докладніше...

22620773


  © НВП "Армпроект", 2002-2017