Загальнобібліотечні заходи   >   Відділ документів із гуманітарних наук
<<< Повернутись
Переглядів: 807

04.04.2018

 Ми бʼємось за те, чому нема.
  ціни в усьому світі, – за Батьківщину!
  Олександр Довженко

  Напередодні Великодня, 4 квітня, у читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулася презентація 4-го видання книги ЦДО МО України "Народна армія" "Вклоняємось доземно українському солдату".
  На заході були присутні: працівники органів державної влади й місцевого самоврядування, установ культури, військовослужбовці Збройних сил України, ветерани АТО, батьки загиблих Героїв України, волонтери, викладачі, курсанти і студенти вишів Чернігова, представники громадськості, ЗМІ.
  "Війна на Донбасі розділила життя багатьох українців на "до" і "після". Але ми продовжуємо дихати, боротися, любити завдяки тому, що наші самовіддані солдати щоденно виборюють право держави на існування. Героїчні подвиги українських воїнів у цій жахливій війні назавжди залишаться в пам'яті народу. І ось уже вийшла у світ четверта книга про захисників Вітчизни, справжніх патріотів, які боронять незалежність і цілісність України на Сході держави. У книзі зібрано 59 історій, за кожною – справжній герой, який самовіддано любить і служить Батьківщині. Герой книги Андрій Нагірний говорить: "Я ж і пішов воювати для того, аби дітям не залишити цієї війни". Російський ворог не очікував, що українці готові воювати, захищати і віддавати найдорожче – життя", – наголосила модератор заходу Валентина Куценко.
  Наталія Андріївна Романова, заступник голови Чернігівської обласної адміністрації, зазначила, що шлях українців до створення власної держави був довгий і тернистий. Четвертий рік тисячі українців зі зброєю в руках відстоюють незалежність України. Увесь світ захоплюється мужністю, патріотизмом і силою духу наших воїнів-звитяжців.
  Вадим Мисник, полковник, начальник Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України в місті Чернігів, сказав: "Це та книга, типографська фарба якої пахне кровʼю і просякнута потом від щоденної роботи простих і водночас великих, мужніх, сміливих чоловіків. Це жива історія, яку будуть вивчати багато поколінь українців".
  Ольга Іванівна Гребницька, заслужений учитель України, викладач Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, щиро й зворушливо розповіла присутнім про свої враження від прочитаної книги "Вклоняємось доземно українському солдату". Виступ вчительки супроводжувався озвученими нею прикладами з репортажів сторінок книги про життєві долі, факти й конкретні відомості про наших сучасників – відважних захисників Донбасу. Ідейно-патріотична насиченість повідомлень, уважні читацькі судження й спостереження, які прозвучали з уст Ольги Іванівни, завдяки емоційно-щемному роздуму про полеглих і живих оборонців, вояків добровольчих формувань, нікого не залишили байдужим серед уважних і вдячних слухачів, присутніх у залі бібліотеки.
  По-особливому всіх прихильників зворушливого слова обʼєднала розповідь учительки про відчайдушно-правдиву чесність сивочолих і молодих – тих дивовижних людей-патріотів, хто кожен по-своєму відстоює право на свободу нашої рідної серцю України.
  Ольга Іванівна у своєму виступі про справжніх велетів духу послуговувалася іскрометно-влучними цитатними висловлюваннями видатних авторів, що спонукають до глибокого осмислення подвигів на Сході України. Тож сьогодні усвідомлюймо єдине: "Особисте щастя залежить від щастя народу" (Максим Рильський).
  Віталій Кирилов, підполковник, прес-офіцер оперативного командування "Північ" у місті Чернігів, підкреслив, що книга "Вклоняємось доземно українському солдату" – це памʼятник для живих.
  Українські патріоти не говорять навсібіч, а мужньо виконують важку солдатську роботу, назва якій – захист Вітчизни. Адже, "патріотизм – це не вибух емоцій, а спокійна і тверда відданість країні, що триває впродовж усього життя людини" (Едлай Стівенсон).

  Запрошена на презентацію артистка розмовного жанру Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм Олена Белеванцева, мати загиблого Героя України Володимира Близнюка, виконала міні-виставу поеми "Рубікон" митця із Чернігова Юрія Соколова. Виступ вразив до глибини душі, печатка суму й болю полонила серця кожного...
  Присутні хвилиною мовчання вшанували тих військових героїв, які віддали своє життя за Україну.
  Як добре, що є серед нас люди, які мають благородну мету – вберегти життя нашим бійцям. Вони навчилися тримати удари життя, аби огорнути світ довкола турботою і любовʼю, своїми силою і терпінням, своєю мудрістю. Офіцер-психолог оперативного командування "Північ", волонтер Альона Сидоренко неодноразово відвідувала бойові точки, зустрічалася з побратимством вояків. І пересвідчилася, наскільки сильний і загартований патріотизм у серцях відважних солдатів України. "Слабкодухих хлопців я не зустрічала і дуже цим пишаюся", – сказала вона.
  У кривавих боях народжуються нові герої, люди, які сьогодні творять історію своїми вчинками. На презентацію книги завітав і ветеран АТО, підполковник запасу, командир 13-го мотопіхотного батальйону Ігор Михайлович Бизган. Про АТО розповідати не любить, має багато нагород, стримує сльози, по-чоловічому мужній. Але, коли розгорнув книгу "Вклоняємось доземно...", почав розповідати про наших воїнів, які не маючи доступу до компʼютерної техніки, перебуваючи на лінії вогню під агресорськими обстрілами, в умовах воєнних випробувань не залишаються байдужими до читання книжок, які вони отримують через волонтерів. І формують у собі вміння протистояти ворожому насильству, розвивають природну потребу – уміння задумуватися й осмислювати вічні загальнолюдські істини. Єдине бажання у наших патріотів – вижити, незважаючи на глибокі переживання через втрати товаришів і зберігають бажання розповісти досвід цього воєнного лихоліття дітям і онукам, майбутнім поколінням про жахливе нашестя агресора.
  На заході присутні мали змогу ознайомитися з книжково-документальними виставками: "Такими синами славен народ", "Мир необхідно здобувати: чернігівські сторінки АТО", які прокоментувала ведуча заходу. Понад 30 примірників цієї книги отримали в подарунок бібліотеки міста й області.
  Україна стає єдиною у своєму горі – у ненависті до ворогів, у любові до свободи й рідної землі.
  "Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була", – пророчі слова Павла Тичини непідвладні рокам і знову лягають на сторінки новітньої історії України. Памʼять ніколи не вмирає. Лише їй підвладна можливість миттєво переноситись через дні, місяці, роки, тримати й відтворювати у свідомості минулі події, враження, почуття. Життя цієї памʼяті – чотири книги "Вклоняємось доземно українському солдату". В них збережеться бойова історія України, історія народження справжніх героїв і патріотів.
  З пітьми вирине історична правда про нашу Україну, про народ. Бо після зими завжди приходить весна. І разом з воскресінням України відбудеться низка зрушень у свідомості та поглядах людей! Віримо, що переможемо!
  Вклоняємось доземно вам, солдати,
  Усім живим і неживим
  Нехай не плаче ваша мати –
  Молюсь за вас, молюсь за мир. 

result_IMG_7491 result_IMG_7516   result_IMG_7495
 result_IMG_7521  result_IMG_7527  result_IMG_7539
 result_IMG_7549  result_IMG_7545  result_IMG_7555

<<< Повернутись

© НВП "Армпроект", 2002-2018