Пошук в електронному каталозі IRBIS
Онлайн запис до бібліотеки
фото
pereselenci ІНФОРМАЦІЯ
для внутрішньо
переміщених осіб

Бібліотека українського воїна

Deutsche Welle
German News Service


   Вiртуальна виставка

2017

2015

2014

2012

2011

2010

Вiртуальна виставка. 2017 рік.

69440 ВІЙСЬКОВІ ХРОНІКИ: 10 УКРАЇНСЬКИХ КНИГ ПРО АТО

  Про події на сході країни можна дізнатися не тільки з новин, але і з книг. Найбільше інформації – у журналістів, тому в числі перших з'явилися видання "Війна очима ТСН" або "Я – свідок. Записки з окупованого Луганська" журналіста газети "День" Валентина Торби. Крім співробітників ЗМІ за опис і осмислення цієї війни беруться волонтери та письменники. Деякі з них побували на передовій, інші – пропустили події через власну уяву.

 

 

Сергій Лойко, "Аеропорт"
1444774285  Лойко С. Л. Аеропорт : голов. кн. про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали : роман / Сергій Леонідович Лойко. – Нова допов. версія. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 373, [1] с. : іл. – (Бестселер).

  У книзі кореспондента і фотокора Los Angeles Times у Москві Сергія Лойка скрупульозно описуються п'ять останніх днів 240-денної оборони Донецького аеропорту, які автор провів із його захисниками. Письменник відтворив відчайдушні, а часом відверто безрозсудні операції безстрашних "кіборгів", їх побут і задушевні бесіди в очікуванні атаки.
  Оповідання час від часу переривається вставними новелами, в яких ідеться про інші епізоди війни, і спогадами головного героя – бувалого військового фотокореспондента Андрія. Він розмірковує про своє життя і про перебування в Україні. Андрій живе в США. Він приїжджає до Києва, щоб висвітлювати Євромайдан. Залишитися в країні після падіння режиму, а потім вирушити на воюючий Донбас Андрія спонукає не стільки робота, скільки романтичні стосунки з молодою дівчиною, які зав'язуються на барикадах Майдану.
 Євген Положій, "Іловайськ"
1444774435  Положій Є. В. Іловайськ : розповіді про справж. людей / Євген Вікторович Положій. – Харків : Фоліо, 2016. – 377, [1] с. : іл.

  Книга складається з 16 новел – історій про солдатів, які пережили "Іловайський котел". В основі кожного оповідання – спогади бійця. Автор намагався точно, наскільки це дозволяє жанр новели, передати історії солдатів, у більшості персонажів є прототипи. Історії бійців, взяті за основу оповідань, – захоплюючі, несподівані, парадоксальні. Але сюжет місцями провисає, мова новел то пишномовна, то надмірно натуралістична.
Богдан Жолдак, "Укри"
1444773986   Жолдак Б. УКРИ : бойова проза / Богдан Жолдак. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 220 с. – (Сучасна проза).

  Кіноповість, або бойова проза, як її називає автор, розповідає про сучасну війну і сучасних героїв – учасників воєнних дій у АТО. Всі вони – "укри", таке прізвисько в 2014 році дали українцям сепаратисти на Донбасі. Для написання книги письменник багато спілкувався з бійцями АТО.
  Головна сила "укрів" – у гуморі. Герої твору нагадують козаків, які навіть у найнебезпечніших ситуаціях зберігали здатність жартувати над ворогами і смертю. І саме гумор допомагав психологічно впливати на супротивників та перемагати їх.
  Книга складається з великої кількості маленьких епізодів, іноді навіть гіперболізованих. Для створення екшену Богдан Жолдак використовував особливий динамічний стиль, схожий на кіномову: художньо спрощений, але з детальним описом ситуацій.
Василь Шкляр, "Чорне сонце"
1444774016   Шкляр В. Чорне сонце : збірка / Василь Шкляр. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 297, [1] с. : іл.

  Українських захисників вирішив увічнити і майстер гостросюжетних романів Василь Шкляр. Свій твір він присвятив бійцям добровольчого батальйону "Азов" (у його емблемі присутній символ "Чорне сонце"), з якими довгий час пробув на фронті.
  Головний персонаж "Чорного сонця" − реальний боєць "Азова" з бойовим позивним "Художник". Перебіг подій російсько-української війни показано очима хлопця, якого честь і совість змусили взяти в руки зброю. Від імені героя письменник розмірковує, хто і навіщо затягує криваву драму, чому гинуть найкращі, чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами і яким буде майбутнє України.
Марія Матіос, "Приватний щоденник. Майдан. Війна"
1444774054  Матіос М. Приватний щоденник : … Майдан. Війна … / Марія Матіос. – Львів : Піраміда, 2015. – 353, [1] с.

  Відома письменниця і народний депутат України Марія Матіос відійшла від звичної для неї художньої прози і в документальному стилі змалювала події в країні з 31 листопада 2013 до липня 2015 року. Автор стверджує, що в книзі немає жодного вигаданого імені чи сюжету, а тільки лише те, свідком або учасником чого воно була, – починаючи з участі в подіях на Майдані і закінчуючи поїздками в зону АТО з гастролями і гуманітарною допомогою.
  Письменниця зворушливо описує історії українських сімей, життя яких болісними втратами і глибокими ранами назавжди змінили Майдан і війна. А ще – свої власні історії "про конкретні битви за дуже конкретних людей", яким допомагала у важку хвилину: у СІЗО, судах, лікарнях і розгромлених містах.
Максим Бутченко, "Художник війни"
1444774505  Бутченко М. А. Художник войны : [роман] / Максим Бутченко. – Харьков : Фолио, 2015. – 185, [2] с. – (Новое время).

  Дія роману починається в грудні 2013 року. У центрі твору – два брати з шахтарського містечка на Донбасі. Антон – художник-невдаха, який заробляє на життя в шахті, з початком війни вступає в "ополчение" Новоросії. Сергій – повна протилежність братові, живе за кордоном, матеріально забезпечений і підтримує Україну.
  Написаний російською мовою роман "Художник війни" – перша книга українського журналіста Максима Бутченка. Родом з-під Луганська, з 12-річним стажем в якості шахтаря, він як ніхто зі своїх колег розуміє цей складний регіон. У романі розповідається про військові будні простих жителів "республік". У автора є своє бачення причин, що спонукали їх стати прихильниками "русского мира", і він намагається донести його до читача.
Любов Якимчук, "Абрикоси Донбасу"
1444774192  Якимчук Л. Абрикоси Донбасу : поезії / Любов Якимчук. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – CLXXXIII, [8] с. : іл.

  Книга "Абрикоси Донбасу" мешканки Луганщини поетеси Любові Якимчук відкривається однойменною поемою, написаною в 2012 році – твором про сім'ю письменниці, про шахтарів і робітниць вуглепереробних фабрик. Якимчук також включила сюди вірші 2009 року, присвячені вигаданій війні. Основу книги склав останній цикл поетеси – "Розпад", у якому вона в поетичній формі розповідає про АТО, про сьогоднішню ситуацію в країні і на малій батьківщині. Вірші Якимчук часто відрізняються бароковою витіюватістю і складною ритмічною організацією. Збірку "Абрикоси Донбасу" тепло зустріли колеги поетеси. Як зазначив суперзірка сучасної української літератури Сергій Жадан: "Книга сповнена тепла і гіркоти, книга колюча і ламана. Мова віршів проста і переконлива".
Валерій Макєєв, "100 днів полону, або позивний "911"
1444774163  Макеєв В. Ф. 100 днів полону, або Позивний "911" / Валерій Макеєв ; [голов. ред. О. В. Красовицький]. – Харків : Фоліо, 2016. – 188, [3] с. : іл.

  Черкаський правозахисник, волонтер, член виконкому міської ради Валерій Макєєв написав спогади про перебування в полоні. В АТО він їхав з гуманітарною місією: привезти продукти українським військовим і забрати полонених, проте сам потрапив у полон. Більше трьох місяців він провів у неволі на території ЛНР, де не діють закони і правила, а все будується виключно на людських стосунках. Жорстоке поводження ополченців, психологічні допити, приниження, тортури – все це автор детально виклав у своїй сповіді.
 "Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО"
1444774133  Неоголошена війна : невідомі факти і хроніки АТО / [Каліновська О. та ін. ; фот.: О. Глядєлов та ін.]. – Харків : Клуб сімейн. дозвілля, 2016. – 509, [3] с. : іл.

  Девіз видання, підготовленого журналістами "5 каналу" Ольгою Калиновською, Олегом Криштопою, Валентином Трохимчуком, Дарією Феденко та Євгеном Назаренком, – "Згадати все". Книгу побудовано за хронологічним принципом: масові заворушення на сході, перші успіхи української армії, Іловайський котел, Мінські домовленості, захист Донецького аеропорту, хитке перемир'я. Вона складається з аналітичних матеріалів, репортажів з лінії фронту та інтерв'ю з реальними героями, цивільними та військовими, які пережили і відчули на собі біль війни.
Катерина Сергацкова, Артем Чапай, Володимир Максаков, "Війна на три букви"
1444774093  Сергацкова Е. Война на три буквы : хроника противостояния в репортажах и свидетельствах очевидцев / Екатерина Сергацкова, Артём Чапай, Владимир Максаков. – Харьков : Фолио, 2015. – 380, [1] с., [8] арк. іл.

  В основі книги – опубліковані репортажі та інтерв'ю Катерини Сергацкової й Артема Чапая про події з 22 лютого 2014 року і до початку 2015-го: про анексію Криму, трагедію в Одесі, антитерористичну операцію на Донбасі. Катерина Сергацкова досліджувала, чим живуть люди, як трансформувалася їхня свідомість на окупованих і звільнених територіях, її історії – про переселенців і жителів сходу, про маленьких людей у великій політиці.
×

КНИГИ, ВИДАНІ В РАМКАХ ОБЛАСНОЇ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ТА ВИДАВНИЧОЇ СФЕР ЧЕРНІГІВЩИНИ НА 2016-2020 РОКИ

 "Учитесь, читайте,
  І чужому научайтесь,
  Й свого не цурайтесь"
 Т.Г. Шевченко

  Головною метою Програми є покращання стану інформування населення області про основні напрямки реалізації та стан впровадження реформ в Україні, зміцнення інформаційної безпеки Чернігівщини, забезпечення висвітлення засобами масової інформації області діяльності обласної державної адміністрації та обласної ради, реалізація на території області державної інформаційної політики, утвердження в медіа-просторі європейських стандартів, забезпечення подальшого розвитку інформаційної інфраструктури Чернігівщини, зміцнення гуманітарної ролі книги і читання, стимулювання книговидавничої та виставкової діяльності, видання суспільно важливих творів авторів області, підвищення престижності та визнання суспільної значимості праці журналістів, письменників, а також забезпечення права громадян з особливими потребами на отримання інформації.

300_190_592cff0f8e4ba

300_190_592cff0f8e4ba  

КНИГИ, ВИДАНІ В РАМКАХ ОБЛАСНОЇ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ТА ВИДАВНИЧОЇ СФЕР ЧЕРНІГІВЩИНИ НА 2016-2020 РОКИ

 "Учитесь, читайте,
  І чужому научайтесь,
  Й свого не цурайтесь"
 Т.Г. Шевченко

  Головною метою Програми є покращання стану інформування населення області про основні напрямки реалізації та стан впровадження реформ в Україні, зміцнення інформаційної безпеки Чернігівщини, забезпечення висвітлення засобами масової інформації області діяльності обласної державної адміністрації та обласної ради, реалізація на території області державної інформаційної політики, утвердження в медіа-просторі європейських стандартів, забезпечення подальшого розвитку інформаційної інфраструктури Чернігівщини, зміцнення гуманітарної ролі книги і читання, стимулювання книговидавничої та виставкової діяльності, видання суспільно важливих творів авторів області, підвищення престижності та визнання суспільної значимості праці журналістів, письменників, а також забезпечення права громадян з особливими потребами на отримання інформації.

   Книги, видані за результатами конкурсу рукописів місцевих авторів 2016 року

  Конкурс реалізується в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки. За результатами конкурсу – 2016 видано 7 рукописів сумарним накладом 1700 примірників.

"Чубарейко небо оре". Володимир Сапон

 obkl_Chubareiko_Sapon  
  Сапон В. М. Чубарейко небо оре [Текст] : щоденникова проза / В. М. Сапон. – Чернігів : Десна Поліграф, 2016. – 224 с.
 
  У щоденниковій прозі, написаній як невеличкі новели, поринаємо у ностальгійні часи дитинства і юності письменника чи раптово потрапляємо в сучасний комп'ютерний світ, де, на жаль, красному письменству, до якого часто звертається автор, все менше і менше залишається місця під сонцем.
"Антологія творів лауреатів премії імені М. Коцюбинського. Проза". Різні автори. Упорядники – Наталія Коцюбинська, Ольга Єрмоленко
 2017_03_22_obkl_antolohiia  
  Антологія творів лауреатів премії імені М. Коцюбинського. Проза [Текст] / [упоряд. : Н. Коцюбинська, О. Єрмоленко ; ред. Г. АрсеничБаран]. – Чернігів : Десна, 2016. – 594 с.

  Другий том двотомного видання творів лауреатів обласної літературної премії імені Михайла Коцюбинського здійснюється на відзначення двадцятиріччя заснування премії та на вшанування 150-річного ювілею Михайла Коцюбинського, який відзначається у 2014 році.
  У книзі представлено понад 20 авторів. Більшість творів відзначаються тонким психологізмом, ліричними нотками, любов'ю до природи, до людини, до рідного краю.
  На кожного автора в середньому відведено 20-25 сторінок і невелика довідкова стаття з фотографією.
  Всім авторам, які продовжують жити і працювати, було надано право вибрати твір самостійно.
  Твори тих письменників, які відійшли за обрій, добирали упорядники. Видання розраховане на широке коло читачів.

"Чернігівська старовина". Василь Хижняков. До друку підготували Олександр Коваленко, Андрій Курданов, Олександр Рахно
 2017_02_07_obkl_che_starovyna  

  Хижняков В. М. Чернігівська старовина / В. М. Хижняков ; підготов. до друку і вступ. ст. О. Б. Коваленка, А. Л. Курданова, О. Я. Рахна. – Чернігів: Десна Поліграф, 2016. – 352 с.

  Книга містить праці відомого громадського діяча та краєзнавця Василя Михайловича Хижнякова (1842–1917) з історії Чернігівщини XVIII – початку ХХ ст. Для науковців, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією Чернігівщини та України.
"Чернігівський beau monde, або Записки бібліографа". Людмила Студьонова
 2017_02_07_obkl_che_beaumonde  

  Студьонова Л. В. Чернігівський beau monde, або Записки бібліографа / Л. В. Студьонова. – Чернігів : Десна Поліграф, 2016. – 256 с.

  Цю книгу автор присвячує 140-річчю заснування Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка. В ній розповідається про культурно-мистецьке життя Чернігова другої половини 60-х – 90-х рр. ХХ ст., в якому бібліотека також брала активну участь. Книга складається з трьох розділів: "На хвилі пам'яті", "Чернігівські бувальщини" – про деякі історичні епізоди, окремих дивовижних людей, народжених або тих, хто працював на чернігівській землі, "Десь на дні мого серця…" – про щасливе і нещасливе кохання в різний історичний час видатних чернігівців. Видання розраховане на різні категорії читачів.
"У роки неволі. Листи, спогади, свідчення громадян Чернігівщини про перебування у неволі у роки Другої світової війни". Упорядники – Раїса Воробей, Наталія Лобанова, Ірина Рябчук. Відповідльний редактор – Раїса Воробей
 2017_02_07_obkl_u_roky_nevoli  

  У роки неволі. Листи, спогади, свідчення громадян Чернігівщини про перебування у неволі у роки Другої світової війни : зб. док. і матеріалів / упоряд. : Р. Б. Воробей; Н. М. Лобанова, І. М. Рябчук ; відп. ред. та авт. передм. Р. Б. Воробей. – Чернігів : Десна Поліграф, 2016. – 464 с. : ілюстр.

  У збірнику відтворюються події Другої світової війни через трагічні долі тих, хто з різних обставин потрапив на рабські роботи в німецькій неволі. Збірник документів розрахований на істориків, краєзнавців, викладачів, студентів, учнів та усіх, хто цікавиться історією Другої світової війни та Чернігівщини.
"Неси зірку". Олексій Маслов
 2017_01_25_obkl_Nesy_Zirku  

  Маслов О. В. Неси зірку [Текст] : збірка поезій / О. В. Маслов. – Чернігів: Десна, 2016. – 148 с.

  Перша поетична збірка Олексія Маслова містить вірші, написані впродовж 2000-2016 років. Отже – про життя за цей час (а також до і після того), про кохання і ненависть, мир і війну, життя села і міста, України й інших країн. Тут – традиції західної і східної поезії, народної пісні, різні системи віршування. У багатьох текстах застосовані авторські розділові знаки й особливе написання слів – це не помилки, так треба для вираження певного смислу.
"Плавба". Микола Адаменко
 2016_12_23_obkl_Plavba  


  Адаменко М. П. Плавба [Текст] : поезія / М.П. Адаменко. – Чернігів : Десна Поліграф, 2016. – 216 с.

  "Плавба" – сьома поетична збірка українського письменника Миколи Адаменка, до якої увійшла суспільно-політична, пейзажна, інтимна лірика, балади, поеми, казки, катрени. Серед порушених автором тем – боротьба України за волю і незалежність, Революція Гідності, російська збройна агресія на сході України, духовне становлення і розвиток особистості.

Книги, видані за цільовим фінансуванням у 2016 році

"Ужинок за сорок літ. Антологія творів письменників Чернігівщини". Упорядники – Олена Конечна, Володимир Сапон, Михась Ткач.

 obkl_Uzhynok  

  Ужинок за сорок літ. Антологія творів письменників Чернігівщини [Текст] / Упорядники Конечна О. М., Сапон В. М., Ткач М. М. – Чернігів : Десна Поліграф, 2016. – 560 с.

  Антологією "Ужинок за сорок літ" Чернігівська обласна організація Національної спілки письменників України відзначає своє 40-річчя. До неї увійшли твори 38-ми письменників області, які нині входять до складу організації. У книзі також міститься інформація про життєвий шлях і творчий доробок тих літераторів, які вибули до інших письменницьких осередків. Розділ "Їх пам'ятаємо" присвячений нашим побратимам по перу, котрі пішли у засвіти.
×
1

 УКРАЇНСЬКІ АНТИУТОПІЇ

Проблеми, які ми піднімаємо в фантастиці,
стають насущними проблемами всього людства ...
Письменник-фантаст, читач фантастики,
сама фантастика служать людству.
Айзек Азімов

  Антиутопія – міцно усталений жанр фантастичної літератури, що не втрачає своєї популярності з роками. Книги-антиутопії зустрічаються в самих різних напрямках фантастики, що підтверджує відсутність жорстких жанровий рамок: це може бути і кіберпанк, і постапокаліпсіс, і наукова фантастика, а також фентезі, соціальна і гостросюжетна фантастика, бойовики або навіть любовні історії. Антиутопії рідко бувають нудними.
  В основі будь-якої антиутопії лежить якийсь занепад суспільства, часто тоталітаризм і тиранія, де будь-який житель держави вкрай обмежений у своїх правах і свободах і де проявилися негативні тенденції розвитку суспільства. Основна маса населення або боїться, або – що гірше, – приймає своє становище як даність. Герої кращих антиутопій – молоді, харизматичні, життєздатні та життєрадісні борці проти режиму. На початку роману вони можуть бути нічим не видатними підлітками або молодими людьми, але вогонь в їх серці в результаті надихає на опір і оточуючих. Вони йдуть до своєї мети, зціпивши зуби, навіть якщо їх ворог набагато могутніше. Іноді справа доходить до справжніх революцій в світі майбутнього, а часом майбутнє так і залишається безпросвітним. Нерідко історію доповнює жаліслива любовна лінія, іноді вона встає в таких книгах мало не на перший план. І тут є місце справжньому драйву, екшену, спритним сюжетним поворотам, які змушують невідривно читати сторінку за сторінкою!
  Читати антиутопії – значить читати романи-попередження, що розглядають наше можливе майбутнє не в кращому світлі. Читати такі твори цікаво, оскільки багатьом піднімається проблем можна знайти стійке відображення в нашому світі і людському суспільстві. І задуматися.
  Вашій увазі представлений огляд книжок, які можна прочитати в нашій бібліотеці.

1

УКРАЇНСЬКІ АНТИУТОПІЇ

Проблеми, які ми піднімаємо в фантастиці,
стають насущними проблемами всього
людства ...
Письменник-фантаст, читач фантастики,
сама фантастика служать людству.
Айзек Азімов

  Антиутопія – міцно усталений жанр фантастичної літератури, що не втрачає своєї популярності з роками. Книги-антиутопії зустрічаються в самих різних напрямках фантастики, що підтверджує відсутність жорстких жанровий рамок: це може бути і кіберпанк, і постапокаліпсіс, і наукова фантастика, а також фентезі, соціальна і гостросюжетна фантастика, бойовики або навіть любовні історії. Антиутопії рідко бувають нудними.
  В основі будь-якої антиутопії лежить якийсь занепад суспільства, часто тоталітаризм і тиранія, де будь-який житель держави вкрай обмежений у своїх правах і свободах і де проявилися негативні тенденції розвитку суспільства. Основна маса населення або боїться, або – що гірше, – приймає своє становище як даність. Герої кращих антиутопій – молоді, харизматичні, життєздатні та життєрадісні борці проти режиму. На початку роману вони можуть бути нічим не видатними підлітками або молодими людьми, але вогонь в їх серці в результаті надихає на опір і оточуючих. Вони йдуть до своєї мети, зціпивши зуби, навіть якщо їх ворог набагато могутніше. Іноді справа доходить до справжніх революцій в світі майбутнього, а часом майбутнє так і залишається безпросвітним. Нерідко історію доповнює жаліслива любовна лінія, іноді вона встає в таких книгах мало не на перший план. І тут є місце справжньому драйву, екшену, спритним сюжетним поворотам, які змушують невідривно читати сторінку за сторінкою!
  Читати антиутопії – значить читати романи-попередження, що розглядають наше можливе майбутнє не в кращому світлі. Читати такі твори цікаво, оскільки багатьом піднімається проблем можна знайти стійке відображення в нашому світі і людському суспільстві. І задуматися.
  Вашій увазі представлений огляд книжок, які можна прочитати в нашій бібліотеці.

 

2

  Винниченко В. К. Сонячна машина : роман / В. К. Винниченко. – Київ : Сакцент Плюс, 2005. – 638, [1] с.

  "Сонячна машина" (1924) – це перший український антиутопічний та науково-фантастичний роман класика української літератури В. Винниченка (1880–1951), який чимало знавців літератури вважають вершиною його творчості. Новаторство митця, експресивна і динамічна манера його письма знаходять своє оригінальне психологічне і філософське втілення в незвичайних поворотах людського характеру, думок і вчинків героїв, у сюжеті, що постійно інтригує читача в стані високої емоційної напруги, естетичної втіхи.

3

  Вільчинський О. Льодовик : антиутопія / Олександр  Вільчинський. – Київ : Укрвидавполіграфія, 2015. – 285, [3] с.

   Олександр Вільчинський (нар. 1963 р.) – відомий український прозаїк, есеїст. Живе і працює в Тернополі.
    "Льодовик" – це роман-застереження про те, що було б, якби… Словом, якби раптом підтвердилася одна з наукових гіпотез про початок нового льодовикового періоду. У романі льодовик зупиняється на кордоні України, але то мала втіха, й українцям доводиться не лише виживати самим, а й допомагати своїм заклятим північно-східним сусідам московітам, країну яких поглинула крига. Утім герої і персонажі «Льодовика» не лише борються за виживання у важких умовах глобальних змін клімату, але й переживають духовні пошуки, працюють і святкують, мріють і закохуються, страждають і радіють життю, як тільки можуть.

4

  Єшкілєв В. Тінь попередника : роман : у 2 ч. / Володимир Єшкілєв. – Київ : Ярославів Вал, 2011. – 393 с.

  Провести читача по межі – улюблений прийом майстра Володимира Єшкілєва. Саме на межі між наукою і фантастикою тримає своїх прихильників автор. Здається, один непевний крок – і ти потрапиш в тенета суцільної науки. Але – ні, письменник тебе не пускає, захоплюючи, заворожуючи фантастичністю сюжету, в якому є все, на всі смаки, на всі бажання автора і його читача. Роман "Тінь попередника" В. Єшкілєва – перший з трилогії "Фаренго", що виходить в серії інтелектуальних романів "Червоне та чорне", є прикладом абсолютної позажанрової інтеграції почуттів, відчуттів і вчинків. Бо що є реальністю, а що фантастикою – на це навряд чи хтось зможе відповісти.

5

   Ірванець О. В. Рівне/Ровно (Стіна) : нібито роман / Олександр Ірванець. – Харків : Фоліо, 2010. – 219 с. – (Графіті).

  Цей роман, завершений і вперше опублікований 2000 року, можна віднести до жанру "пророцтв", або, науковою мовою, антиутопій. Ще можна сказати, що автор передбачив одне з роздоріж, на якому ще зовсім недавно стояла наша країна – розділення України на Східну та Західну. Що насправді розділяє стіна, якщо її побудувати по живому тілу міста, країни? На що здатна людина, чиє дитинство й молодість залишились в недосяжності у кількох кілометрах поруч? Сашко Ірванець, який "побачив її, Стіну. Побачив її у своєму рідному місті" розповідає про це досить переконливо. Стає моторошно. Хочеться будь-що не допустити ситуаціїї, коли ти мусиш відповісти собі на питання: "Чим та ким я можу пожертвувати, а ким – ні?.."

6

  Крим  А. Труба : [роман] / Анатолій Крим. – Київ : Ярославів Вал, 2010. – 318 с.

  Роман відомого прозаїка – це нищівно-саркастичний погляд на фарисейську політичну гру, що її ведуть у новітній Україні найвищі державні посадовці та "народні обранці".
  Легко вгадувані персонажі, блискучі колоритні діалоги, легкий для сприйняття стиль оповіді, тонка й дотепна авторська іронія, карколомно-інтригуючі сюжетні ходи – усе це робить роман "Труба" яскравим явищем сучасної літератури.

7

  Мельник Я. Маша, або Постфашизм : роман / Ярослав Мельник. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 283 с.

  Четверте тисячоліття. Журналіст "Голосу Рейху" несподівано закохується в самку стора – одну з істот, які мають людське тіло, але яких не вважають за людей – і стає на шлях боротьби за право сторів називатися людьми. Але чи вдасться герою і його соратникам врятуватися від постфашистів? Вони втікають від переслідування в гори, де на них чекають страшні та романтичні пригоди і вічна туга за людською рівністю та свободою.
  В гостросюжетному футуристичному романі відомого українського письменника стрімка інтрига й вражаючі сцени поєднані з боротьбою ідей та сильним гуманістичним пафосом. Це перший в Україні інтелектуальний трилер про витоки людської жорстокості.

10

  Мусієнко Р.  Хроніки Марнії : фантаст. антиутопія / Ростислав  Мусієнко. – Чернігів : Лозовий В. М., 2010. – 295 с.

  На відміну від класиків соціально знакового жанру антиутопії, серед яких виділяється автор моторошного роману "1984" Джордж Оруел – Ростислав Мусієнко не намагається прозирнути світле майбутнє. На суто українському грунті він розвиває відому дослідникам тезу про цілковиту непередбачуваність історії колишнього Радянського Союзу. Відтак читач має нагоду зазирнути в своєрідне Задзеркалля вітчизняного політикуму, спів-переживаючи дедалі карколомніші пригоди журналіста Миколи Мовляна, генерала Валентина Кубинського, тіньового олігарха Петра Лихоправа та інших непересічних героїв "Хронік Марнії". Казка містить в собі натяк, за¬уважив колись Олександр Пушкін...

8

  Мусієнко Р. Завихрений час : наук.-фантаст. антиутопія / Ростислав Мусієнко. – Чернігів : Десна Поліграф, 2016. – 551 с.

  Наукова фантастика – нечастий гість на українській літературній ниві. Антиутопія – тим паче. А гібрид цих двох жанрів – явище взагалі унікальне. І тим приємніше, що народився він у Чернігові. Ростислав Мусієнко, наш земляк, письменник та журналіст, презентував у понеділок свою книгу "Завихрений час".
  Як і майже будь-яка антиутопія, "Завихрений час" – книга політична. Головна її ідея – показати, що було б, якби Помаранчева революція сталася за протилежним сценарієм. Мафія, всюдисущі силові структури та "Міністерство правди" в наявності. Як і пронирливий журналіст у якості головного героя.
  Гостросюжетна соціальна фантастична антиутопія "Завихрений час" завихрюється навколо "чорних дір" в історії незалежної України. Головний герой виступає проти політичної мафії, але вже перші карколомні пригоди доводять – без допомоги іншої тіньової сили не обійтись. Перед журналістом все жорсткіше постає проблема вибору. Микола Мовлян пересвідчується – захисну маску, яку він обрав, тепер можна зірвати лише зі шкірою. Або ж…з головою.

9

  Рибалко М. Марічка і Червоний Король : [для серед. шк. віку]. [Кн. 1]. Подорож туди, де сніг / Марина Рибалко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 268, [1] с. – (Дивовижні світи).

  Будьте обережнішими зі своїми бажаннями! Адже коли дуже-дуже захотіти, можна потрапити поза межі Реальності! А там… поруч зі звичайними людьми живуть дракони, розбійники, королі природних стихій, котрим притаманні людські почуття.
  Повернення можливе тільки тоді, коли сила дружби здолає всі випробування і з’єднає в єдине ціле амулет "Скіфське сонце".
  Марічка і її друзі знову потрапляють до світу Червоного Короля. Але тепер тут панує таємничий тиран Імператор. Він контролює майже цілий світ. Тільки Зелене Королівство відгородилося від нової цивілізації. Але син Зеленого Короля Перелесник приєднується до бунтівників, які прагнуть скинути владу Імператора. Чи зможе Марічка з друзями допомогти бунтівникам – читайте у другій книжці трилогії Марини Рибалко "Марічка і Червоний король".

11

  Тарасюк Г. Цінь Хуань Гонь : роман-антиутопія / Галина Тарасюк ; [авт. післямови Л. Пастушенко] ; Київ. обл. твор. об-ня "Культура". – Біла Церква : Буква, 2008. – 254, [1] с.

  Йшов  125-й рік Великої Перманентної Революції і 5-й рік її  25-го витка. Над Країною низьким фіолетовим шатром висіла глупа весняна ніч, від чого все здавалося  фіолетовим, навіть невидимі соловейки, що вищебечували фіолетові рулади у невидимих фіалкових садах, навіть розбуджені весною зайці, що водили свої шлюбні хороводи у волошкових полях, півкаючи від плотської втіхи і відбиваючи радісний дріб задніми лапками. Безхмарним фіолетовим сном спала  рідна Ойкумена – від  Львова до Харкова і Донецька, від Чорнобиля і до Криму і Одеси. Не спав тільки пан Каправка, останній романтик борні і за сумісництвом отаман козацької сотні адмінодиниці "Козацька Корчма" Східного району Північно-Західного реґіону, сидячи одиноко на веранді Духовного центру "Інтернет-кафе "Корчма", та вдивляючись у глибину віків і просторів, що спочивали  під хисткою габою весняної  ночі, та вслухаючись у грядуще, та тихо наспівуючи славень теперішньому:...

15

  Чапай А. Червона зона : роман / Артем Чапай. – Київ : Нора-Друк, 2014. – 302, [2] с. – (Читацький клуб).

  Головний герой роману – молодий журналіст Антон Ципердюк, який живе у світі, поділеному на багаті безпечні "зелені зони" й бідні незахищені "червоні". Випадково вчинивши злочин, Антон вимушений тікати на територію червоної зони, якої боїться й уявлення про яку має лише зі ЗМІ. Налаштований на найгірше, він саме в цьому середовищі людей, які мають репутацію лузерів, знаходить найкращих друзів і кохану.
  Дія роману відбувається в Києві недалекого майбутнього, проте більшість описаних речей характерні для сучасної України. У книзі ці проблеми доведені до нового рівня: погані дороги стають дедалі гірші, будинки перетворюються на багатоповерхові слами, власники крутих електронних гаджетів стикаються з браком чистої води.

12

  Чапай А. Понаїхали : роман / Артем Чапай. – Київ : Нора-Друк, 2015. – 237, [1] с. – (Читацький клуб).

  "Понаїхали" відстежує долі чотирьох Ткачуків: Юрія, Ольги та двох їхніх таких різних синів – Сергія й Володі. Невелика за обсягом книга охоплює понад десятиліття. Дія відбувається у вигаданому місті Білий Сад, а також у країнах, де доводиться працювати Ткачукам.  
  Поки нашого цвіту по всьому світу – Неньку заполонили мігранти. Сергій Ткачук бореться з нелегалами вдома, а тим часом його батьки працюють на заробітках за кордоном. Батько припускається помилки за помилкою, розвалюючи сім’ю. Мати намагається на відстані зберегти свою родину. "Понаїхали" є першою частиною розпочатої Артемом Чапаєм трилогії про Білий Сад.

16

  Чупа О. Акваріум : [роман-антиутопія] / Олексій Чупа. – Харків : Vivat, 2015. – 142, [1] с. – (Вітражі).

  "Акваріум" – то справжній шок навіть для найвибагливішого читача… "Ці раби, яких я виховав, ніколи вже не зможуть стати людьми", – свідчить передсмертна записка власника акваріума Олеся Шенколюка. Щоправда, це не такий акваріум, який ми звикли бачити на полицях у кімнатах чи на вітринах зоомагазинів. В акваріумі головного героя мешкають… дорослі люди, зменшені в десятки разів за допомогою медичного препарату. Вимушені виживати, ці напівлюди-напіврибки продовжують існувати за законами суспільства: їдять, сплять, розмножуються… Тимчасом господар акваріума проводить на них досліди і встановлює свої закони у створеному владною рукою божевільного соціумі. Соціумі, що складається не з людей – з біомаси, не здатної мислити, самостійно приймати рішення й висловлювати свою думку. Де навіть вибір політичної партії залежить від господаря, а не викликаний власними думками псевдогромадянина. Фантастика? Звичайно. Та чи не зустрінемо ми на сторінках цієї книжки знайомі обличчя?

14

  Щербак Ю. Время смертехристов: миражи 2077 года : роман / Юрий Щербак ; авториз. пер. с укр. З. Клещенко. – Київ : Ярославів Вал, 2013. – 408, [3] с. : фот.

  Роман Юрія Щербака "Час смертохристів: Міражі 2077 року" є гостросюжетним політичним трилером, дія якого розгортається напередодні Четвертої глобальної війни. Це антиутопія, сигнал тривоги, в якому за гротескною формою і фантастичністю ситуацій стоїть реальна масштабність можливих геополітичних подій майбутнього. Автор широко використовує прийом цитування таємних документів, які розкривають цинізм і подвійні стандарти акторів світової політичної сцени. Роман Юрія Щербака з’явився через двадцять років після написання автором останнього прозового твору (документальна повість "Чорнобиль"). Збагачений досвідом політичної, державної і дипломатичної діяльності, автор, екс-посол України в США, Канаді, Мексиці та Ізраїлі, дає своє парадоксальне і пророче бачення того, що може статися з Україною в майбутньому.

13

  Щербак Ю. Час Тирана. Прозріння 2084 року : кн. 3 : [роман] / Юрій Щербак ; [авт. післямови В. Скуратівський]. – Київ : Ярославів Вал, 2014. – 429, [2] с.

  "Час тирана. Прозріння 2084 року" – роман у жанрі політичного трилера-антиутопії, що написаний українським письменником Юрієм Щербаком та вперше опублікувався у видавництві "Ярославів Вал" 2014 року. Заключна частина трилогії "Час смертохристів: Міражі 2077 року" (2011) і "Час Великої Гри. Фантоми 2079 року" (2012).

×
1    

КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

  У сучасних умовах розвитку економіки України оцінка конкурентоспроможності підприємств набуває вагомого значення для забезпечення їх ефективного функціонування та стратегічного розвитку. Це можливо за умови адаптації господарюючого суб’єкта до змін макро- та мікросередовища, визначенню своїх конкурентних переваг та їх підтримці тощо. І ефективність вирішення цих завдань залежить від адекватної сучасним реаліям оцінці конкурентоспроможності і формування за її результатами дієвих пропозицій.

 

10001

65.9(4УКР)291 / 33С5(С2)
Б 76

  Божкова В. В. Реклама та стимулювання збуту : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / В. В. Божкова, Ю. М. Мельник ; Сум. держ. ун-т. - Київ : Центр учбової літератури, 2009. - 200 с., [8] с. кольор. ілюстр с. : табл. - Бібліогр.: с. 169-173.

  Стимулювання збуту стає все більш важливою складовою комплексу маркетингових комунікацій. З огляду на те, що ефективність заходів зі стимулювання збуту значно вища за ефективність від прямої реклами, а витрати на порядок менші, вітчизняні виробники все частіше і з успіхом їх застосовують. Навчальний посібник може бути цікавим рекламістам, маркетологам, викладачам, аспірантам і студентам зі спеціальності "Маркетинг".
10002

65.9(4УКР)291 / 33С5(С2)
Г 85

  Гринчуцький В. І. Економіка підприємства : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / В. І. Гринчуцький, Е. Т. Карапетян, Б. В. Погріщук ; Терноп. нац. екон. ун-т. - Київ : Центр учбової літератури, 2010. - 303 с. - Бібліогр.: с.  303.

  У навчальному посібнику розглядаються питання створення підприємств, їхні організаційно-правові форми, економічні та юридичні аспекти функціонування й ліквідації. Грунтовно висвітлено засади формування та використання всіх видів ресурсів (персоналу, основних фондів та обігових коштів, нематеріальних і інвестиційних ресурсів). Значну увагу приділено інноваційним процесам, плануванню діяльності та формуванню фінансово-економічних результатів діяльності суб’єктів господарювання. Розглянуто питання організації виробництва, продуктивності та оплати праці, витрат на виробництво й банкрутство підприємств. Навчальний посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації всіх форм навчання економічних спеціальностей, а також для викладачів, керівників підприємства, менеджерів і підприємців.

10008

65.9(4УКР)30 / 33С5(С2)
Д 44

  Діагностика стану підприємства: теорія і практика  : монографія / [А. Е. Воронкова та ін]. ; за заг. ред. Воронкової А. Е. ; Харків. нац. екон. ун-т. - Харків : ІНЖЕК, 2006. - 447 с. : ілюстр. - Бібліогр. в кінці розд.

  Колективну працю українських учених присвячено сучасним проблемам діяльності підприємств. Призначення монографії – допомогти менеджерам, фахівцям у галузі економіки, управління та організації інновацій виявляти сильні та слабкі сторонни діяльності підприємств у контексті посилення їх конкурентних  позицій  на ринку на основі діагностики їхнього стану. Запропоновано авторські методики діагностики конкурентоспроможного, економічного та виробничого потенціалу підприємства, ризику інноваційних проектів, знань, корпоративного управління і культури, організаційної структури, екологічного менеджменту. Для фахівців підприємств, науковців, викладачів і студентів економічних вузів, які цікавляться проблемами стратегічного розвитку вітчизняних підприємств.

10014

65.9(4УКР)30 / 33С5(С2)
І-20

  Іванов Ю. Б. Конкурентні переваги підприємства: оцінка, формування та розвиток : монографія / Ю. Б. Іванов, П. А. Орлов, О. Ю. Іванова ; НАН України, Н.-д. центр індустр. проблем розвитку. - Харків : ІНЖЕК, 2008. - 351 с. : іл., табл. - Бібліогр.: с. 288-307.

  Розглянуто теоретико-методологічні проблеми оцінювання та формування конкурентних переваг підприємства, визначено сутність та зміст поняття "конкурентні переваги" та його взаємозв’язки в системі категорій теорії конкуренції; узагальнено та розвинуто існуючі підходи до класифікації конкурентних переваг; обґрунтовано специфіку та відмінності конкурентних переваг, що базуються на ефекті масштабу та економії за рахунок накопиченого досвіду, факторів зовнішнього та внутрішнього середовища, що впливають на конкурентні переваги підприємства. Розроблено методичний підхід і рекомендації щодо підтримки й розвитку існуючих та формування нових конкурентних переваг. Для керівників і фахівців промислових підприємств, науковців, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей.

10006

65.9(4УКР)291 / 33С5(С2)
Е 45

  Економіка підприємства : зб. практ. задач і ситуацій : навч. посіб. / [С. Ф. Покропивний та ін.] ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана". - 3-тє вид., без змін. - Київ : КНЕУ, 2008. - 323 с. : іл., табл.

  У збірнику представлено практичні завдання та ситуації з усіх основоположних розділів економіки підприємства, методичні вказівки щодо розв’язування задач та аналізу ситуацій, а також відповіді до практичних завдань. Навчальний посібник призначено для аудиторних занять і самостійного вивчення дисципліни "Економіка підприємства", набуття практичних навичок, прийняття науково обґрунтованих господарсько-управлінських рішень на підставі конкретних економічних розрахунків. Для студентів економічних вузів  і факультетів III-IV рівня акредитації, бакалаврів, слухачів магістерських програм усіх фахових спрямувань, керівників, менеджерів, підприємців, які здійснюють виробничу, посередницьку, інноваційну,  консалтингову та інші види діяльності у сучасних бізнес-структурах ринкового середовища.

10011

65.9(4УКР)30 / 33С5(С2)
Е 45

  Економіка промислового підприємства : підруч. для неекон. спец. / [Н. М. Тюріна та ін.] ; за ред. Н. М. Тюріної. - Львів : Новий Світ-2000, 2008. - 311 с. : іл., табл. - (Вища освіта в Україні). - Бібліогр.: с. 285-287.

  В підручнику висвітлено теоретичні та практичні питання формування та розвитку економіки промислового підприємства. Викладено такі основні блоки тем: підприємство в сучасній системі господарювання (основи підприємницької діяльності, підприємство як суб’єкт господарювання), результати та ефективність виробництва (продуктивність, мотивація та оплата праці, фінансово-економічні результати та ефективність діяльності). Для студентів неекономічних спеціальностей вузів, аспірантів, викладачів.

10007

65.9(4УКР)291 / 33С5(С2)
Е 45

  Економічна безпека підприємств, організацій та установ : навч. посіб. / [авт. кол.: В. Л. Ортинський та ін.]. - Київ : Правова єдність, 2009. - 541, [1] с. : ілюстр., табл. - Бібліогр.: с. 535-539.

  Тільки системний підхід до управління підприємством та його безпеки може стати запорукою його успіху. Насамперед потрібно засвоїти основи знань про ринкову економіку і безпеку підприємництва з огляду на жорстку конкуренцію, прояв загроз, небезпек, ризиків і конфліктів у цій благородній, проте небезпечній діяльності. Мета посібника – допомогти студентам якомога краще засвоїти навчальну програму курсу. Відповідно до потреб сучасної економічної практики у книзі враховано зміни в нормативно-правовій базі, практику сучасних вітчизняних та зарубіжних науковців, фахівців у цій галузі.

10003

65.9(4УКР)291 / 33С5(С2)
К 82

  Кривов'язюк І. В.  Підприємство в умовах ринку : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / І. В. Кривов'язюк ; Луц. держ. техн. ун-т, Волин. ін-т економіки та менедж. - Київ : Кондор, 2009. - 838 с. - Бібліогр. в кінці розд.

  Навчальний посібник розкриває теоретичні та прикладні аспекти поведінки підприємства в умовах ринку. Розкрито внутрішній економічний механізм функціонування підприємства, основні види діяльності – виробнича, зовнішньоекономічна, діяльність на ринку цінних паперів і на ринку нерухомості. Особливу увагу приділено питанням антикризового управління підприємства. Книга призначена для викладачів та студентів вищих економічних навчальних закладів і факультетів за напрямком "Економіка та підприємництво". Буде корисна й всім тим, хто має намір самостійно поглибити знання з економіки та менеджменту підприємства.

10015

65.9(4УКР)30 / 33С5(С2)
М 31

  Маслак О. І. Економіка промислового підприємства [Текст] : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / О. І. Маслак, Л. Д. Воробйова. - Київ : Центр учбової літератури, 2011. - 169,[2] с. - Бібліогр.: с. 170.

  У навчальному посібнику розглядаються концептуальні підходи до промислового підприємства, зокрема, на якому рівні створюється необхідна суспільству продукція, як вирішуються питання економічного витрачання ресурсів, питання зосередження кваліфікованих кадрів, застосування високопродуктивної техніки та технологій, шляхи досягнення економічної ефективності промислового підприємства. Посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів машинобудівних спеціальностей та для керівників і спеціалістів промислових підприємств.

10009

65.9(4УКР)290 / 33С5(С2)
М 55

  Механізми поліпшення підприємницького клімату в процесі реалізації економічних реформ в Україні : аналіт. доп. / [Бережний Я. В. та ін.] ; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ : НІСД, 2013. - 77 с. : табл. - (Економіка ; вип. 11). - Бібліогр. в підрядк. прим.

  Досліджено трансформаційні зміни в економіці України з погляду інституційних перетворень у національному господарстві після кризи. Узагальнення перерахованих явищ та особливостей економічних реформ в Україні дало змогу встановити визначальні механізми поліпшення бізнес-клімату у процесі економічних реформ сьогодення.

10010

65.9(4УКР)30 / 33С5(С2)
П 24

  Пєліхов Є. Ф. Економіка сучасного підприємства [Текст] : навч.-метод. і практ. посіб. для вищ. навч. закл. / Пєліхов Є. Ф., Іванова О. А., Сумець О. М. - Київ : Хай-Тек Прес, 2009. - 343 с. - Бібліогр.: с. 279-283.

  Навчально-методичний посібник названо "Економікою сучасного підприємства" з метою, з одного боку, підкреслити прагнення авторів висвітлити особливості господарювання підприємств різних галузей і форм власності в умовах переходу до ринкових методів господарювання, тобто у так званій трансформаційній економіці. З другого боку, "сучасність" полягає у підборі і систематизованому викладенні не лише відомих, а й нових концепцій і методів економічної роботи, пов’язаної із новими методами калькулювання, визначення конкурентоспроможності товарів, оцінки економічної ефективності інвестицій і запроваджуваної техніки тощо. Для студентів вищих навчальних закладів, практичних працівників та осіб, що самостійно вивчають дисципліну.

10005

65.9(4УКР)30 / 33С5(С2)
С 89

  Сумець О. М. Оцінка конкурентоспроможності сучасного промислового підприємства : навч.-практ. посіб. / О. М. Сумець, О. Є. Сомова, Є. Ф. Пєліхов. - Київ : Професіонал, 2007. - 206 с. : табл. - Бібліогр.: с. 202-206.

  У навчальному посібнику викладено теоретичне підґрунтя вирішення проблеми оцінки й моделювання рівня конкурентоспроможності підприємства. Особливу увагу приділено формалізації та моделюванню вивчаємих процесів формування, оцінки та аналізу чинників конкурентоспроможності сучасного промислового підприємства. Для аспірантів, викладачів та студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за напрямом "Економіка та підприємництво".

10013

65.9(4УКР)291 / 33С5(С2)
У 67

  Управління конкурентоспроможністю підприємств : навч. посіб. / С. М. Клименко [та ін.] ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. - Вид. 2-ге, без змін. - Київ : КНЕУ, 2009. - 515 с. : ілюстр., табл. - Бібліогр.: с. 494-511.

  У посібнику послідовно розглядаються питання: сутність конкурентоспроможності як категорії і як властивості підприємства ринкової економіки; конкурентне середовище підприємства, його конкурентні переваги та конкурентні стратегії; конкурентоспроможність товару та методи її оцінки; система та процес управління конкурентоспроможністю підприємства; менеджмент якості як фундамент забезпечення конкурентоспроможності сучасного підприємства. Навчальний посібник адресований студентам вищих навчальних закладів, аспірантам, викладачам, бізнесменам, менеджерам.

10017

65.9(4УКР)291 / 33С5(С2)
Ф 33

  Федорова В. А. Економіка підприємств та міжнародних компаній : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / В. А. Федорова, О. А. Соловйова ; Дніпропетр. нац. ун-т. - Київ : ЦУЛ, 2008. - 229 с. : табл. - Бібліогр.: с. 224-228.

  В представленному посібнику визначено основні чинники ефективного розвитку підприємств, як в країні, так і на зовнішніх ринках. Наведено приклади управлінських ситуацій, вирішення задач та тестові завдання, що надають можливість оцінити значення конкретних чинників успішної діяльності підприємства з метою визначення його конкурентоспроможності. Підручник може бути корисним для всіх, хто цікавиться питаннями управління господарською діяльністю підприємства, чинниками впливу на конкурентоспроможність підприємства. Для студентів та аспірантів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

10016

65.9(4УКР)291 / 33С5(С2)
Ш 87

  Штангрет А. М. Антикризове управління підприємством : навч. посіб. / А. М. Штангрет, О. І. Копилюк. - Київ : Знання, 2007. - 335 с. : табл. - Бібліогр.: с. 319-335.

  Метою запропонованої роботи є узагальнення теоретичного доробку вітчизняних та закордонних науковців, а також практичного досвіду у питаннях антикризового управління та створення підручника, який призначений для студентів економічних спеціальностей, аспірантів, фахівців у галузі економіки, обліку і аудиту, фінансів і банківської справи.

19   Котелевець Д. О. Оцінка конкурентоспроможності переробних підприємств в АПК / Д. О. Котелевець // Економіка та держава. - 2017. - № 6. - С.115-118. - Бібліогр. с. 118.

  У статті визначено, що удосконалення механізмів підвищення конкурентоспроможності підприємств олієжирової галузі  потребує тісного взаємозв’язку всіх складових конкурентного потенціалу господарюючого суб’єкта. Запропоновано методичний підхід до оцінювання конкурентоспроможності підприємств олієжирової галузі, який відрізняється послідовністю і завершеністю процессу аналізу, розглядає конкурентоспроможность як систему, поетапно вивчає рівень  стійкості  її підсистем – фінансової, організаційно- та соціально-економічної, і дає можливість в узагальненому вигляді представити діяльність господарюючого суб’єкта на ринку та визначити загальний рівень його конкурентоспроможності.
18   Скриньковський Р. Діагностика конкурентного потенціалу підприємства та відповідальність за порушення законодавства про захист економічної конкуренції / Руслан Скриньковський, Антон Чубенко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 7. -  С. 49-54. - Бібліогр. 21 назва.

  Представлено концептуальні засади діагностики конкурентного потенціалу підприємства на засадах бізнес-індикаторів з метою вирішення проблем правового регулювання захисту економічної конкуренції. Розкрито ключові прикладні аспекти юридичної відповідальності підприємства за порушення українського законодавства про захист економічної конкуренції.
×
1

СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВНИЙ РОМАН

  Нині в Україні детективний жанр розвивається не надто стрімкими темпами. Поява нових книг – явище нечасте, а отже, доволі помітне в літературному житті країни.
  Якщо Людовик XIV велично стверджував, що "Франція – це я!", то сучасний український письменник Андрій Кокотюха має цілком заслужене право говорити: "Український детективний жанр – це я!" Отже уже впродовж 20 років автор упевнено тримає лідерство в цій літературній ніші, будучи найпрацьовитішим серед вітчизняних майстрів слова.
  Ірен Роздобудько, окрім проникливих, чуттєвих і надихаючих романів, уміло створює заплутані детективні сюжети, що не аби – як інтригують і не відпускають до останньої сторінки. Її книги "Мерці", "Екскорт у смерть", "Останній діамант міледі" та "Подвійна гра в чотири руки" точно сподобаються любителям хитромудрого чтива.
  Українські детективні олімпи вже давно підкорив і В'ячеслав Васильченко – лауреат конкурсу "Коронації слова" та володар спеціальної відзнаки "Золотий пістоль" за кращий гостросюжетний роман. Слід звернути увагу на його книги "Тattoo. Читання по очах" і "Притулок для прудкого біса".
  Молодий письменник Богдан Коломійчук працює поки винятково у сфері історичного та ретро-детективу. Створений ним персонаж – слідчий Адам Вістович – найближчим часом із паперових сторінок книг перекочує й на телеекрани.
  Тож для тих, хто справді шукає хороші, а головне – якісні вітчизняні детективи, знайдеться що почитати затишними вечорами.

 1

  СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ДЕТЕКТИВНИЙ РОМАН

Нині в Україні детективний жанр розвивається не надто стрімкими темпами. Поява нових книг – явище нечасте, а отже, доволі помітне в літературному житті країни.
  Якщо Людовик XIV велично стверджував, що "Франція – це я!", то сучасний український письменник Андрій Кокотюха має цілком заслужене право говорити: "Український детективний жанр – це я!" Отже уже впродовж 20 років автор упевнено тримає лідерство в цій літературній ніші, будучи найпрацьовитішим серед вітчизняних майстрів слова.
  Ірен Роздобудько, окрім проникливих, чуттєвих і надихаючих романів, уміло створює заплутані детективні сюжети, що не аби – як інтригують і не відпускають до останньої сторінки. Її книги "Мерці", "Екскорт у смерть", "Останній діамант міледі" та "Подвійна гра в чотири руки" точно сподобаються любителям хитромудрого чтива.
  Українські детективні олімпи вже давно підкорив і В'ячеслав Васильченко – лауреат конкурсу "Коронації слова" та володар спеціальної відзнаки "Золотий пістоль" за кращий гостросюжетний роман. Слід звернути увагу на його книги "Тattoo. Читання по очах" і "Притулок для прудкого біса".
  Молодий письменник Богдан Коломійчук працює поки винятково у сфері історичного та ретро-детективу. Створений ним персонаж – слідчий Адам Вістович – найближчим часом із паперових сторінок книг перекочує й на телеекрани.
  Тож для тих, хто справді шукає хороші, а головне – якісні вітчизняні детективи, знайдеться що почитати затишними вечорами.

 

Vasilchenko__Tattoo_chitannya_po_ochah

84(4УКР)
В 19 

  Васильченко В. Татто. Читання по очах : роман / В'ячеслав  Васильченко. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 509 с. - Спец. премія від. А. Кокотюхи "Золотий пістоль" за найкращий гостросюжет. детектив. 

  Журналіст-криміналіст Богдан Лисиця розслідує вбивство татуювальника. Справа незвичайна – слідів на місці злочину немає, але хтось познущався над тілом, виколовши загиблому очі. Ворогів у татуювальника було більше, ніж друзів. До того ж він перейшов дорогу кримінальному авторитетові. А ще входив до таємничої групи людей і робив татуювання її новим членам. Доки Лисиця знайомиться зі всіма обставинами справи, стається ще одне вбивство татуювальника... Журналіст відчуває, що й на нього починається полювання...

soroka

84(4УКР)
С 65

   Сорока Ю. Арахнофобія : роман / Юрій Сорока. - Київ : Золоті Ворота, 2013. - 250 с.

  Рідкісний зразок "чистого" детективу, та ще й з елементами нуару. Колишній "дикий гусак", учасник бойових дій на Кавказі, та звільнений працівник карного розшуку Ярослав Савицький береться розшукати чоловіка заможної польської пані. Той випадок, коли роман хоч і є значною мірою набором характерних жанрових штампів, проте доводить вміння автора користуватися всім цим інструментарієм так, аби не зіпсувати його.

Maks_Kidruk__Zhorstoke_nebo

84(4УКР)
К 38

  Кідрук М. Жорстоке небо : роман / Макс Кідрук. - Харків, Клуб сімейного дозвілля, 2015. - 604 с.

  Гостросюжетна новинка від лауреата конкурсу "Коронація слова". В паризькому аеропорту сталася жахлива катастрофа. Літак, що впав, був розроблений і зібраний в Україні. Дочка авіаконструктора намагається розібратися в причинах аварії. Вона будь-що намагається дізнатися правду, незважаючи на те, до яких наслідків це може призвести.

Maks_Kidruk__Bot (1)

84(4УКР)
К 38

  Кідрук М. Бот : роман / Макс Кідрук. - 3-тє вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 476 с. - (Перший український технотрилер). - Спеціальна відзнака за найкращий твір "Коронація слова – 2012".

  Головний герой книги – звичайний українець, молодий київський програміст, що працює над розробкою ігрових ботів. Спокусившись на великі гроші, хлопець відправляється у віддалену лабораторію, де стає одним з членів міжнародної наукової групи. Але, замість обіцяних тисяч доларів, він отримує смертельні пригоди. Боти, яких йому треба зупинити, це нанороботи, що вирвалися з-під контролю. Їм до вподоби смак людської плоті….

Iren_Rozdobudko__Podvijna_gra_v_chotiri_ruki 84(4УКР)
Р 64

  Роздобудько І. Подвійна гра в чотири руки : роман / Ірен Роздобудько. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 220 с.

  Київ початку ХХ століття... Для невгамовної генеральської дочки Мусі Гурчик немає нічого більш захопливого, ніж розслідування нової таємничої справи! Викрадені важливі документи – креслення нової моделі військового літака. Інженер-розробник поплатився за них життям... Факти й детективна інтуїція підказують юній вивідачці, що злодія треба шукати на палубі розкішного пароплава "Цариця Дніпра". Небезпечно? Аякже! Але наша панночка вже вирушила в карколомний круїз – вона мусить викрити злочинця будь-що! У перший день подорожі скоєно нове вбивство, і тепер остаточно зрозуміло, що вбивця поруч...
Iren_Rozdobudko__Eskort_u_smert

84(4УКР)
Р 64

  Роздобудько І. Ескорт у смерть / І. Роздобудько. - Харків : Фоліо, 2007. - 157 с.  

  Дія гостросюжетного роману Ірен Роздобудько розгортається навколо новоствореної аґенції "Ескорт", яка надає заможнім жінкам специфічні послуги: "здає в оренду" молодих презентабельних чоловіків, які супроводжують дам на світські вечірки. Якогось дня кавалерів-супровідників починають знаходити мертвими на вулицях міста. Усі вони – біляві, й у всіх з розкішної чуприни вирізано пасмо…  

Volkov_Oleksij__Emisar 84(4УКР)
В 67

  Волков О. Емісар : роман / Олексій Волков. - К. : Нора-друк, 2012. - 286 с. - Лауреат конкурсу "Коронація слова".

  Власнику кафе "Артист" відомо про його відмінність від решти людей. Проте він навіть не здогадується, чому потрапляє у вир зіткнення інтересів спецслужб. Опинившись у чужій країні, головний герой роману змушений грати нав’язану йому роль загадкового емісара, на якого чекають підступні пастки і карколомні відкриття. Та навіть балансуючи на краю прірви, за крок від загибелі, він вперто просувається до здійснення мрії усього свого життя …
Oleksij_Volkov__Mertvi_kviti 84(4УКР)  
В 67
 
  Волков О. Мертві квіти : роман / Олексій Волков. - К. : Нора-друк, 2013. -  316 с.

  Герою роману "Мертві квіти" випадок дарує книгу пророцтв. Що це – шалена удача? Адже тепер неприємності не підстережуть зненацька. Чи навпаки – важкий хрест? Адже наприкінці низки майбутніх подій втрата коханої жінки, а потім і власна загибель… Чи зможе той, хто майстерно комбінує на шаховій дошці, прорахувати ходи наперед у реальному житті, де проти тебе сідає грати всемогутня та безжальна доля, а ціна однієї помилки – матова ситуація, з якої вже не вийти…
volkov 84(4УКР)  
В 67
   
  Волков О. Подорож у безвихідь : роман / Олексій Волков. - К.: Зелений пес, 2006. - 286 с.

  Правдиво та зі знанням справи автор пише про пригоди колеги-лікаря, якого штовхає у вир подій випадок, а потім любов до незнайомки. Він потрапляє у чужу гру і мусить використовувати усі свої резерви, щоб вижити. Саме про те, як не вагатися, а швидко приймати рішення й діяти навіть тоді, коли немає повної впевненості, про те, як не зламатись, навіть тоді, коли це здається реальним або, точніше, найпростішим виходом – написано в романі. Ніколи не знайомтеся в електричках – от мораль цього роману? Бо невідомо, куди заведе вас випадкова попутниця, невідомо, які її проблеми доведеться вирішувати, від яких ворогів ховатися.
Andrij_Kokotyuha__Advokat_iz_Lichakivskoyi 84(4УКР)
К 59

  Кокотюха А. Адвокат із Личаківської : [роман] / Андрій Кокотюха. - Харків : Фоліо, 2015. - 281 с.

  Книга переносить читача на початок ХХ століття, а саме 1908 рік та розповідає про молодого киянина Клима Кошового, який дивом вирвався з тюрми й тікає від переслідувань царської влади до Львова. Але й тут його заарештовує поліція - біля трупа відомого адвоката Євгена Сойки. Покійний мав у місті сумнівних друзів та могутніх ворогів. Самогубство - чи вбивство? Пошуки істини водять Кошового темними лабіринтами львівських вулиць. На шляху - зухвалі батяри, міські кримінальні королі та російські терористи-бомбісти. А ще поліцейський комісар Марек Віхура, в якого Клим постійно плутається під ногами. Правда приголомшить Кошового та його нового відданого друга Йозефа Шацького. Й назавжди змінить долю загадкової та впливової красуні Магди Богданович... 
Andrij_Kokotyuha__Taemne_dzherelo 84(4УКР)
К 59

  Кокотюха А. Таємне джерело : роман / Андрій  Кокотюха. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 284 с. - Гран-прі конкурсу "Коронація слова".

  Коли прагматичний і скептичний Ігор Князевич починав розслідування серії загадкових убивств, він навіть не здогадувався, що сліди приведуть його до загадкового чорного лісу, де струмить таємне джерело. Добру людину, якщо вірити народним оповідкам, вода з нього може оживити, злу, із чорним серцем, – убити. Люди зникають, а джерело зберігає свою таємницю. Та чи до снаги Князевичу розплутати цей міфічний клубок?
Andrij_Kokotyuha__Avtomobil_z_Pekarskoyi 84(4УКР)
К 59

  Кокотюха А. Автомобіль із Пекарської / А. А. Кокотюха. - Київ : Довженко Букс, 2016. - 281 с.

  Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Це – Густав Сілезький, один із королів львівського злочинного світу. Він може довести свою невинність, та докази готовий довірити лише одній людині – Климу Кошовому. Тепер герой повинен знайти справжнього вбивцю, аби витягнути давнього знайомого з тюрми. У пошуках йому допомагає вірний друг Йозеф Шацький, і разом вони розкривають брудні таємниці з життя міської аристократії. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори – підозрюються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового – його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович...
Volodimir_Lis__Maska 84(4УКР)
Л 63

  Лис В. Маска : роман / Володимир Лис. - Друге вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 317 с. - Премія "Гранд-коронація слова" - 2010 р.  

  1801 рік. Розкішний бал на честь п’ятиріччя князівни Любославської закінчується масовим пограбуванням і викраденням людини. Там, де хвилину тому розважалася шляхта, тепер гуляють розбійники. Граф Юзеф наважується зірвати з ватажка маску, бачить під нею знайоме обличчя і прощається зі свободою. Але таємний агент Слєпньов знайде слабину ухвалого бандита – чарівну жінку, за-для якої він ладен дістати хоч зірочку з неба, хоч кольє княгині Ольги.
kolomijchyl 84(4УКР)
К 61

  Коломійчук Б. В'язниця душ : [повісті]
/ Богдан Коломійчук. - Київ : Факт, 2016. - 218 с.

  Події у повістях, що увійшли до видання, відбуваються на початку ХХ століття у Львові. В основі сюжету кожної повісті – блискуче розслідування заплутаної справи, яке проводить комісар Адам Вістович. Карколомні пригоди доповнює оригінальна містика та зі смаком подана еротика.

Volodimir_Lis__Kamin_posered_sadu 84(4УКР)
Л 63

  Лис В. Камінь посеред саду : роман
/ Володимир Лис. - Харьків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 250 с.

  Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий... Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою – робота, родина, кохання... Та годі – чи кохав ти взагалі по-справжньому?! Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав? У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш... Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі. Чи вийде це в Андрія? А у вас?.. 
Vasil_Shklyar__Krov_kazhana 84(4УКР)
Ш 66

  Шкляр В. Кров кажана : роман
/ Василь Шкляр. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 268 с. - (Український бестселер).  

  Написаний від імені жінки роман показує доволі похмуру історію розслідування вбивства. Автор будує світ сильної, але психічно неврівноваженої жінки, котра ніяк не може вирішити, заради чого (крім власних емоцій) можна жити далі. Відверті сцени, складні питання, неоднозначні відповіді.
klinik_cover_ukr 84(4УКР)
К 96

  Кушнєрова Н. Клініка Вартенштайн : кримін. роман
/ Наталія Кушнєрова. - Мюнхен : EastEuroBooks, [2016]. - 279 с.

  Яке то гарне містечко Вартенштайн! На межі містечка височіє гора, облита турмаліном ялин, а на ній золотою підковою сяє гігантська споруда геронтологічної Клініки з інтернаціональною командою молодої обслуги і заможними пацієнтами. На перший погляд здається, що тут панує довершеність і спокій, але насправді у цьому вулику нуртують притлумлені пристрасті. Любов і ненависть, дружба і зрада, секс і очікування смерті, самопожертва і жадібність – на цьому тлі трапляється серія загадкових самогубств, нещасних випадків і відвертих злочинів, котрі загрожують поруйнувати ідилію містечка Вартенштайн та імідж однойменної Клініки. А почалося все з того, що пацієнтка фрау Шмідт виграла на масляну шість мільйонів...
vadchenko 84(4УКР)
В 12

  Вадченко Н.  Переможців не судять  : [роман]
/ Ніна Вадченко. - Донецьк : Альфа-прес, 2012. - 351 с.

  Майстерно створені характери вже через кілька сторінок примушують повністю зануритися у світ складних стосунків жінок, які прагнуть свого щастя у великому місті. Худож­ниця, співачка, журналістка... У романі переплітаються різні долі та прагнення: кохання, успіху, грошей. Правда та омана, пристрасть та зрада, дружба, співчуття... Та знову зрада! Віру у справедливість поновлює невтомна шукачка істини Інна Пономаренко. Роман, створений як соціально-психологічна драма на детективній основі, до останньої сторінки підтримує чи­тацьку увагу.
×

ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ

(до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів)

 

  Кожен рік, 11-го квітня відзначають Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Саме, 11-го квітня 1945 року американські війська вторглися на територію найбільшого табору, який мав назву Бухенвальд. В'язні, які перебували в Бухенвальді підняли повстання, результатом якого стало ліквідування табору. Саме на території Німеччини діяло близько 14 тисяч таборів. Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, 5 мільйонів з них були громадяни Радянського Союзу. Щорічно, в Україні, під час проведення Міжнародного дня визволення в'язнів нацизму, проводиться низка заходів, в якій приймає участь Президент України. В цей день, Україна разом з усім світом, вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори. В цей день, увесь світ віддає данину скорботній пам'яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території України. Це концтабори – "Сирецький", "Бабин Яр" та "Дарницький", в яких загинуло понад 12 мільйонів людей 30-ти країн світу за роки війни.

 

1

1  

ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ

(до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів)

 

     Кожен рік, 11-го квітня відзначають Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Саме, 11-го квітня 1945 року американські війська вторглися на територію найбільшого табору, який мав назву Бухенвальд. В'язні, які перебували в Бухенвальді підняли повстання, результатом якого стало ліквідування табору. Саме на території Німеччини діяло близько 14 тисяч таборів. Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, 5 мільйонів з них були громадяни Радянського Союзу. Щорічно, в Україні, під час проведення Міжнародного дня визволення в'язнів нацизму, проводиться низка заходів, в якій приймає участь Президент України. В цей день, Україна разом з усім світом, вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори. В цей день, увесь світ віддає данину скорботній пам'яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах, розташованих на території України. Це концтабори – "Сирецький", "Бабин Яр" та "Дарницький", в яких загинуло понад 12 мільйонів людей 30-ти країн світу за роки війни.

 

   До вашої уваги видання, які найбільше розкривають дану тему: 

1

  Рахлин Д. М. Рукопись [Текст] : [воспоминания отца] / Давид и Феликс Рахлины ; Харьков. правозащит. группа. - Харьков : Права людини, 2007. - 237, [32] с. : фот.

  Эта книга написана в жанре если и не уникальном, то весьма редком:  сын выполнил, насколько сумел,  предсмертный замысел своего отца, восстановив по его рассказам  и рукописи подробного плана  основные события мемуарного повествования, которое бывший узник сталинского ГУЛага не успел  написать из-за своей тяжёлой болезни и  безвременной кончины.
  Д. М. Рахлин (1902 – 1958) детство, юность, а частично и зрелые годы провёл в Харькове, служил в Красной Армии, преподавал в военных училищах и академиях, работал экономистом в проектных институтах. В 1950 году одновременно с женой  Б. А. Маргулис был арестован, без суда приговорён (как и она)  к 10 годам заключения  в   особом   "исправительно –трудовом" лагере. В 1956 г. оба  реабилитированы.
  Их  сын  Ф. Д.  Рахлин  (р. 1931) по окончании педагогического института служил в Советской Армии, затем  много лет работал в Харькове как журналист и педагог. С 1990 живёт в Израиле.

2

  Франк А. Щоденник [Текст] : містить матеріал, що раніше не публікувався / Анна Франк ; пер. з нім. Михайла Тупайла. - Вид. 3-тє. - Київ : Сфера, 2009. - 282 с. : іл.

  Последняя запись в дневнике датирована 1 августа 1944 года, через три дня гестапо арестовало всех, кто прятался в убежище. Сама Анна умерла в концлагере Берген-Бельзен. Её записи сохранились и были переданы её выжившему в Освенциме отцу Отто Франку (единственному из скрывавшихся в доме евреев, кто пережил войну), который в 1947 году составил сокращённый вариант для публикации. Отто Франк завещал оригинал дневника Амстердамскому государственному институту военной документации. Издание на русском языке под названием "Дневник Анны Франк" опубликовано в издательстве "Иностранная литература" в 1960 году в переводе Р. Райт-Ковалевой и с предисловием И. Эренбурга, который писал: "за шесть миллионов говорит один голос – не мудреца, не поэта – обыкновенной девочки… Дневник девочки превратился и в человеческий документ большой значимости, и в обвинительный акт".

3

  Мальований П. Ф. Страдницька дорога додому [Текст] / П. Ф. Мальований, І. С. Подолинний. - Київ : Україна, 2002. - 128 с. : ілюстр., [7] с. Фотогр.

  У книзі розповідається про невольницьку долю молодих  людей, насильно вивезених у роки війни до Німеччини, де їх чекала рабська праця, муки пекла в концентраційних таборах Трейтього рейху. Розрахована на широке коло читачів.

4

  Кузнєцов А. В. Бабин Яр [Текст] : роман-документ / Анатолій Кузнєцов. - Київ : Самміт-книга, 2009. - 351, [16] с. : фот. кольор.

  Автор книги Анатолій Васильович Кузнєцов народився та виріс у Києві, на Куренівці, неподалік від великого яру, назва якого свого часу була відома тільки місцевим мешканцям: Бабин Яр. Перед війною це було місце дитячих забав. Більш ніж 2 роки воно було забороненою зоною, з дротом під високим струмом, з табором, на заслонах якого було написано, що по кожному, хто наблизиться, буде відкрито вогонь. Далі відразу, в один день, Бабин Яр став відомим усьому cвiтy.
  Кожного дня тут розстрілювали євреїв, росіян, українців...
  Про цю книгу краще за все сказати словами самого автора: "Я пишу так, начебто присягаюся за юридичне свідчення на найвищому чесному суді i відповідаю за кожне своє слово. У цій книзі оповіджено тільки правду – ТАК ЯК ЦЕ БУЛО".

5

  Явожно [Текст] : спогади в'язнів пол. концентрац. табору / Об-ня українців "Закерзоння". - Перемишль ; Торонто ; Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2007. - 354 с. : фотогр. - (Бібліотека Закерзоння. Серія "Спогади" ; т. 1). - Укр., пол. - Бібліогр. в підряд. прим.

  Польський концтабір Явожно був одним з найжорстокіших заходів проти українського населення, вжитих польською владою під час депортаційної акції "Вісла". У таборі каралися протягом майже двох років 3873 українці, запроторені без звинувачувальних актів або судових реченців. Серед в’язнів було понад 800 жінок і кілька десятків дітей віком до 14 років. Від тортур, голоду і виснажливої праці у таборі померло не менше ніж 160 в’язнів.
  До книжки ввійшли 38 споминів колишніх в’язнів концтабору. Вони потрапили в табір з усіх земель Закерзоння-Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Бойківщини, Підляшшя. З їхніх споминів виринають усі страхіття, через які пройшли ці безвинні люди, кинуті польською післявоєнною владою за колючий дріт концтабору, який лише два роки перед тим був філією горезвісного табору смерти Аушвіц-Біркенау.

6

  Павлівський Б. С. І терни, і тюрми [Текст]. Кн. 1 / Б. С. Павлівський. - Тернопіль : Лілея, 2005. - 190, [1] с. : фотогр.

  Книга Бориса Павлівського "І терни, і тюрми" – це болюча сповідь старійшини української літератури про своє стражденне життя і невситиму жадобу до творення Слова, наповненого Божою сутністю.
  Пройшовши крізь пекло Сибіру, він зберіг людську гідність і вірність християнській моралі в нелюдських умовах сталінського ГУЛАГу, засвідчивши справжній патріотизм.
  Доля митця Бориса Павлівського – це доля всіх справжніх синів України. Книга насичена фактажем і глибокими філософськими роздумами про людське буття і особливу місію кожного, хто прийшов у цей світ з волі Господа. Сповідь письменника однаково цінна для науковців – дослідників злочинів сталінської системи, і для істориків, і для священно служителів, і для викладачів всіх рівнів освітніх закладів.А найперше – для тих, хто щиро вірить, що книга – джерело знаннь.

7

  Пам'ять заради майбутнього [Текст] : з історії десятиріч. діяльн. Укр. спілки в'язнів-жертв нацизму та спогади / Укр. спілка в'язнів – жертв нацизму ; [ред., упоряд. О. Гаца, редкол.: М. Демідов [та ін.], відп. за вип. Н. Слєсарєва]. - 2-е вид., допов. - Київ : [б. в.], 2003. - 567 с. : ілюстр.

  У цій книзі – страждання та біль, що навік залишилися в пораненій душі кожної людини, яка пройшла крізь пекло фашистського рабства. У ній спроби – зафіксувати в поетичній формі людські страждання, пережиті в часи панування ІІІ Рейху.
  Автори цих поетичних творів – люди, які в молоді роки були позбавлені в неволі всього: дитинства, права навчатись, любити, відпочивати, займатись улюбленою справою, вільно обирати своє майбутнє.
  У їхніх ліричних творах – пропущена через серце і пронизана глибоким смутком туга по матері, по рідній домівці, переживання про те, як тяжко було покидати рідну землю. Безрадісні молоді роки, проведені в неволі, тяжка виснажлива рабська праця, голод, холод, моральні та фізичні знущання.
  Чимало віршів, заміщених у цій книзі, були написані в неволі та в тяжкі повоєнні роки.
  Авторами деяких з них є діти колишніх невільників.
  Не всі вірші досконалі з літературної точки зору, але їхня цінність в тому, що вони намагаються передати дуже тяжкий життєвий досвід та пов’язані з ним складні людські почуття.
У цій "В’язнярській Одисеї", по суті , засобами поетичного слова відтворені методи і масштаби поневолення гітлерівськими нацистами нашого народу.

8

  Українські в'язні концтабору Маутгаузен. Свідчення тих, хто вижив [Текст] / Укр. ін-т нац. пам'яті [та ін.] ; [упоряд.: Л. С. Герасименко та ін.]. - Київ : Видавництво імені Олени Теліги, 2009. - 335 с. - Текст рос., укр. - Бібліогр. в підрядк. Прим.

  У книжці представлені спогади, листи та усні історії наших співвітчизників. Які дають змогу пролити світло на особистий досвід перебування українських в’язнів в одному з нацистських концтаборів – Маутгаузені. У виданні використано фотографії, документи та листи з фондів Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

9

  Україна в Другій світовій війні: погляд з XXI ст. [Текст] : іст. нариси : у 2 кн. Кн. 1 / [А. Айсфельд та ін.] ; редкол.: В. А. Смолій [та ін.] ; НАН України, Інститут історії України. - Київ : Наукова думка, 2011. - 731, [2] с. - Бібліогр. в кінці ст.

  У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичного періоду історії України – періоду Другої світової війни.
  На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану радянської економіки в роки війни та у відбудовний період, з’ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.

10

  Україна в полум'ї війни. 1941-1945 [Текст] / [П. П. Панченко, О. І. Уткін, В. І. Горєлов [та ін.] ; редкол.: П. П. Панченко (голова) та ін.]. - Київ : Україна, 2005. - 557, [1] с. : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.

  Спираючись на фактичний матеріал, маловідомі архівні документи, автори детально аналізують оборонні і наступальні операції, проведені на території України у роки Великої Вітчизняної війни, показують масовий героїзм бійців і командирів Червоної армії у боях за визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників.
  На основі аналізу фактичного матеріалу, нових архівних джерел автори розглядують найважливіші операції Червоної армії на території України, що суттєво вплинули на подальший хід Другої світової війни, значною мірою збагатили воєнне мистецтво.

11

  Не відступлюся! [Текст] : До 100-річчя Оксани Яківни Мешко / [Харків. правозахис. група ; упоряд. : В. В. Овсієнко, О. Ф. Сергієнко]. - Харків : Права людини, 2005. - 343 с. : іл.

  Доля родини цієї жінки з Полтавщини – показова як приклад нищення українства окупаційною радянською владою. Ця жінка вчинила подиву гідній спротив цілій імперії зла спочатку з мусу самозахисту, а потім вийшла в організатори цілеспрямованої боротьби за права людини і права народу, відомої в нашій історії як Гельсінський рух. Пройшовши концтабори й заслання (1947-1956, 1980-1985), вона стала однією з найсвітліших особистостей і найвидатніших діячок українського національно – визвольного руху XX століття, який увінчався проголошенням незалежності. Книжка  містить  спогади, листи, інтервю, документи. Вона підготовлена за програмою Харковської правозахистної групи в серії публікацій меморіального характеру – автобіографічних  розповідей колишніх  політ вязнів та учасників руху опору тоталітарному режимові.

12

  Франкл В. Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі [Текст] / Віктор Франкл ; [пер. з англ. О. Замойської]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 159, [1] с. - Бібліогр. в підрядк. прим.

  Три роки ув’язнення в концентраційних таборах Дахау і Освенцимі, голод, приниження, нелюдська жорстокість та страждання – не кожен зміг вижити в таких умовах, а написати про свій досвід життєстверджуючий твір наважився лише Віктор Франкл, австрійський психолог і філософ, засновник логотерапії.
  "Людина у пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі" розійшлась накладом в 10 мільйонів екземплярів і переведена на 24 мови світу. Книга складається з двох частин: власне ув’язнення, опис життя в концтаборі та роз’яснення, спостереження та виведення нового психіатричного методу – логотерапії і введення поняття проактивності. Згідно його теорій між подіями, які випали на долю людини, і її ставлення до них лежить свободна воля. Інакше кажучи, ми самі вибираємо, як відноситись до свого життя і оточуючого світу. Сучасна психіатрія й досі спирається на тези, виведені Франклом, і визнає величезний внесок в пошук сенсу і мотивацію людського існування.

13

  Губка І. М. Дорогою боротьби ("Сіроманці" – курінь окремого призначення) [Текст]. [Ч. VIII] / Іван Губка. - Львів : Афіша, 2011. - 563, [8] с. : ілюстр. - Бібліогр.: с. 561.

  Книжка дослідника історії визвольних змагань Івана Губки "Дорогою боротьби" про життя командира куреня "Сіроманці" Федора Карпенка.
  Автор пов’язує цю людину з одним із відомих командирів партизанського загону Ковпака, котрий у 1943 р. перейшов на сторону УПА і узяв собі псевдо "Яструб". Життєвий шлях Яструба гідний сценарію захоплюючого історично-пригодницького фільму. Ходили лише легенди про його перебування ніби-то десь у Чехословаччині і загибель в бою у Карпатах.
  Зрозуміло, що совєцька пропаганда мусила всіляко приховувати такі речі. Проте виглядає на то, що Дмитро й Федір Карпенко – одна й та ж людина, і дійсно був отим командиром роти розвідки ковпаківського партизанського загону.

14

  У роки неволі [Текст] : листи, спогади, свідчення громадян Чернігівщини про перебування у неволі у роки Другої світ. війни : зб. док. і матеріалів / Департамент інформ. діяльн. та комунікацій з громадкістю Черніг. облдержадмін., [Держ. арх. Черніг. обл.] ; упоряд. : Н. Лобанова, І. Рябчук, Р. Воробей [відп. ред., авт. передм.]. - Чернігів : Десна Поліграф, 2016. - 463 с. : фот., табл.

  У збірнику відтворюються події Другої світової війни через трагічні долі тих, хто з різних обставин потрапив на рабські роботи в німецькій неволі. Збірник документів розрахований на істориків, краєзнавців, викладачів, студентів, учнів та усіх, хто цікавиться історією Другої світової війни та Чернігівщини.

×
0

ВМИРАЄ ВСЕ В ЖИТТІ ТА НЕ ВМИРАЄ СЛОВО

(До Міжнародного дня рідної мови)

  Однією з основних ознак нації є мова. "Вплив мови на національне життя і характер далеко сягає. Мова росте вкупі з нацією, дає голос усім народним радощам і злигодням, боротьбі, перемогам і поразкам, духовним і матеріальним змаганням. В ній відбиваються поведінка і звичаї, традиції, віра, надія і гордість. Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію." Це слова з перекладацької спадщини Лесі Українки. Їй дуже близькими були ідеї національного визволення і мовного відродження, тому і для перекладу вона брала речі співзвучні. Одна із них – "Справа ірландської мови" Френсіса Фегі, звідки і взято цитату.
  Прагнучи підтримувати мову також як ознаку культурної приналежності нації, ЮНЕСКО на ХХХ сесії Генеральної конференції, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі, проголосила 21 лютого Міжнародним днем рідної мови "для підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності". Цьому передували досить сумні події. У 1952 році, 21 лютого, під час демонстрації у Дацці поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів які виборювали своє право розмовляти рідною мовою. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладеш), саме за пропозицією цієї держави 21 лютого стали відзначати як Міжнародний день рідної мови. У світі його вперше відзначили у 2000 році, а в Україні, згідно з розпорядженням президента почали відзначати з 2002 року
  На книжковій виставці "Вмирає все та не вмирає слово", організованій на абонементі, експонуються книги про мову як суспільне явище, історію виникнення і розвиток мови, про значення мови і мовлення в житті людини а також книги для тих хто хоче як вивчати, так і удосконалювати свої знання української мови, адже французи кажуть, що чужу мову можна опанувати за якийсь час, свою ж треба вивчати ціле життя.

0

ВМИРАЄ ВСЕ В ЖИТТІ ТА НЕ ВМИРАЄ СЛОВО

(До Міжнародного дня рідної мови)

  Однією з основних ознак нації є мова. "Вплив мови на національне життя і характер далеко сягає. Мова росте вкупі з нацією, дає голос усім народним радощам і злигодням, боротьбі, перемогам і поразкам, духовним і матеріальним змаганням. В ній відбиваються поведінка і звичаї, традиції, віра, надія і гордість. Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію." Це слова з перекладацької спадщини Лесі Українки. Їй дуже близькими були ідеї національного визволення і мовного відродження, тому і для перекладу вона брала речі співзвучні. Одна із них – "Справа ірландської мови" Френсіса Фегі, звідки і взято цитату.
  Прагнучи підтримувати мову також як ознаку культурної приналежності нації, ЮНЕСКО на ХХХ сесії Генеральної конференції, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі, проголосила 21 лютого Міжнародним днем рідної мови "для підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності". Цьому передували досить сумні події. У 1952 році, 21 лютого, під час демонстрації у Дацці поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів які виборювали своє право розмовляти рідною мовою. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладеш), саме за пропозицією цієї держави 21 лютого стали відзначати як Міжнародний день рідної мови. У світі його вперше відзначили у 2000 році, а в Україні, згідно з розпорядженням президента почали відзначати з 2002 року.
  На книжковій виставці "Вмирає все та не вмирає слово", організованій на абонементі, експонуються книги про мову як суспільне явище, історію виникнення і розвиток мови, про значення мови і мовлення в житті людини а також книги для тих хто хоче як вивчати, так і удосконалювати свої знання української мови, адже французи кажуть, що чужу мову можна опанувати за якийсь час, свою ж треба вивчати ціле життя.

 

1   Огієнко І. І. (митр. Іларіон)  Наука про рідномовні обов'язки [Текст] : рідномовний Катехизис для вчителів, робітників пера, духовенства, адвокатів, учнів і широкого громадянства / Іван Огієнко. - Київ : Ярославів Вал, 2014. - 54 с.

  Іван Іванович Огієнко (митрополит Ілларіон) – один з найвизначніших українських істориків, літературознавців, мовознавців, церковних діячів. Він успішно поєднував науково-дослідну і педагогічну роботу, відстоюючи права української мови в науці, освіті, повсякденному житті українців. "Без добре виробленої рідної мови немає всенародної свідомості, без такої свідомості немає нації, а без свідомої нації – нема державності." Ці слова професора Огієнка сьогодні актуальні як ніколи.
2   Мова – народ. Висловлювання про мову та її значення в житті народу [Текст] / упоряд. Олекса Тихий. - Київ : Смолоскип, 2007. - 414 с.

  Упорядник збірки, учитель і правозахисник Олекса Тихий, член-засновник Української Гельсінської групи закінчив роботу над рукописом у 1976 році. Рукопис одержав схвальні відгуки Донецького університету та Донецького інституту удосконалення вчителів. Відділ національних відносин Інституту філософії АН УРСР зі схвальною рецензією направив рукопис до видавництва "Радянська школа" "для вирішення питання про опублікування". Але у 1977 році автора заарештували і згодом засудили "за антирадянську діяльність". У книзі зібрано документи і висловлювання видатних людей про мову, про важливість рідної мови для кожної людини. Наголошуючи на єдності мови і народу, Олекса Тихий вказує на мову як вихідну точку будь-якого націє- та державотворення. Ця книга як для тих, хто розуміє усю важливість повернення до власних витоків, так і для, хто перебуває на шляху національного самоусвідомлення.
3

  Ткаченко О. Б. Українська мова і мовне життя світу [Текст] / О. Б. Ткаченко ; НАН України, Ін-т мовознав. ім. О. О. Потебні. - Київ : Спалах, 2004. - 271 с.

  Книгу присвячено розвитку і сучасному стану української мови в усіх труднощах її становлення. Автор дає всебічне висвітлення (географічне, історичне, соціолінгвістичне, культурологічне) стану української мови порівнюючи його з відповідними ситуаціями інших мов світу. Автор говорить про особливості формування і розвитку української мови пов'язуючи це з місцем її поширення та існування в часі. Тому мову слід розглядати як у зв'язку з історією народу, її носія, так і іншими мовами, передусім суміжними, з якими вона контактувала впродовж історії і з якими пов'язана тепер.

4   Абрамович С. Д. Мовленнєва комунікація [Текст] : підруч. для вищ. навч. закл. / С. Д. Абрамович, М. Ю. Чікарькова. - Київ : ЦНЛ, 2004. - 469 с.

  Мовленнєва комунікація – це спілкування словом через використання засобів мовлення. У книзі детально висвітлено роль такої комунікації, поняття про мову і стиль мовлення та мовленнєві тактики спілкування з урахуванням психологічних, емоційних та інших особливостей співбесідника. Автор багато говорить про етику і психологію мовленнєвої діяльності, техніку мовлення, як основному шляху досягнення згоди при мовленнєвій комунікації. Поряд з теоретичним матеріалом у книзі є багато тренувальних вправ.
5   Губерначук С. С. Трипілля і українська мова [Текст] / Станіслав Губерначук. - Київ : Стебеляк О. М., 2010. - 231 с. : ілюстр. - Бібліогр.: с. 226-230.

  У книзі автор простежує найдавніші витоки української мови. На основі аналізу мовних, археологічних, етнографічних, антропологічних та історичних фактів автор простежує спадкоємний зв'язок між мовно-культурним світом українців та творців Трипільської цивілізації, тих, хто жив на території нинішньої України у VІ – ІІІ тис. до н.е. Проведений у книзі аналіз знаків-символів трипільської орнаментики і символів-образів найдавніших українських обрядових пісень засвідчує, що вони мають спільне коріння. 
6   Українська мова у XX сторіччі: історія лінгвоциду [Текст] / Друзі т-ва ім. Григорія Ващенка ; упоряд.: Л. Масенко, В. Кубайчук, О. Демська-Кульчицька ; за ред. Л. Масенка. - Київ : Києво-Могилянська академія, 2006. - 399 с.

  У збірнику вміщено документи і матеріали, що стосуються мовної політики радянського керівництва на території України. У них говориться про підступне втручання у внутрішній розвиток української мови, спрямоване на штучне зближення її з російською і знищення як незалежного мовного утворення. Розкривається специфіка лексикографічної, термінологічної і правописної практик радянського періоду, метою яких, починаючи з 30-х років, було поступове вилучення рис, притаманних українській лексиці, фразеології, деяких словотвірних і граматичних форм і заміна їх кальками з російської мови.
8

  Мацько Л. І. Стилістика української мови [Текст] : підруч. для філол. спец. вищ. навч. закл. / Л. І. Мацько, О. М. Сидоренко, О. М. Мацько ; [за ред. Л. І. Мацько]. - Київ : Вища школа, 2003. - 461 с.

  У книзі розглянуто курс стилістики української мови як навчальної дисципліни. Стилістика національної мови як лінгвістична наука досліджує і вивчає рівень розвитку національної літературної мови, історичні етапи формування стилістичних засобів (історія літературної мови – це історія її стилів), основні ознаки сучасного стану мови, функціональні стилі мови, різноманітність виражальних засобів мови, етику, естетику і культуру мовлення. Стилістика мови акумулює в собі елементи загальнонаціональної культури і водночас передає їх іншим видам і формам національної культури.

7

  Соколовська Ж. П. У ділове спілкування – державну мову [Текст] / Ж. П. Соколовська, В. В. Власенко, Л. Ф. Щербачук. - Київ : Грамота, 2004. - 294 с.

  Книга призначена для державних службовців, посадових осіб установ та організацій усіх рівнів. У посібнику висвітлено найважливіші питання офіційно-ділового спілкування сучасною українською мовою, адже правильність мовлення, культура мовлення є основною умовою будь-якого спілкування, як усного, так і письмового. У книзі також подано основні вимоги та рекомендації щодо оформлення ділових паперів, укладання договорів.

9

  Островський В. І. А українською кажуть так... [Текст] / В. І. Островський, Г. Ф. Островська. - 2-е вид., допов. й випр. - Тернопіль : Терно-граф, 2013. - 454 с.

  Ця книга для тих, хто хоче володіти українською мовою більш досконало. Автори пропонують для цього спосіб, що досі в українській мові не застосовувався – спосіб прямого порівняння слів і висловів узятих зі зрусифікованих джерел(преси, радіо, телебачення) з відповідними прикладами з української класики і народної мови. Ті, хто прочитає книгу, відчують скільки є тонких мовних елементів, нюансів, скільки є такого, що справді зміцнює нашу здатність у володінні мовою.

10

  Українська без помилок. Говоримо і пишемо правильно. Сучасний довідник з урахуванням останніх змін у правописі і мовленні [Текст] : 500 практич. завдань і текстів / [уклад. О. М. Журенко]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 510, [1] с.

  Це компактний та місткий довідник за допомогою якого можна швидко навчитись говорити українською правильно. Він також допоможе закріпити навички грамотного письма та мовлення відповідно до новітніх норм української літературної мови. У доступній та лаконічній формі подано відомості з фонетики, орфоепії, лексики та фразеології, словотвору, орфографії, пунктуації з урахуванням останніх змін у правописі та мовленні. Тренувальні вправи та текстові завдання закріплять здобуті знання на практиці.

11

  Тлумачний словник української мови [Текст] : близько 7000 сл. / уклад., відп. ред. Д. Г. Гринчишин. - 3-є вид., перероб. і допов. - Київ : Освіта, 1999. - 299, [1] с.

  Словник містить найважливіші і найуживаніші слова української мови, без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів, розмовної і літературної мови. Крім того, що словник охоплює найновішу лексику, у ньому ще виділено синоніми, які супроводжуються позначками різноманітного типу - стилістичними, оціночними. Крім того, значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками.

12

  Коломієць М. П. Словник іншомовних слів [Текст] / М. П. Коломієць, Л. В. Молодова. - Київ : Освіта, 1998. - 189, [1] с.

  Запозичення слів з інших мов – природний і закономірний процес, характерний для будь-якої розвиненої мови. Іншомовні слова входили до словникового складу української мови протягом усієї її історії під час економічних, політичних та культурних контактів між українським та іншими народами. Слова запозичались як в усному спілкуванні так і через писемні джерела. "Словник іншомовних слів" – це довідник, у якому подається тлумачення запозиченого слова, довідка про його походження, граматичні та акцентологічні коментарі. Словник допоможе усвідомити та уточнити значення іншомовного слова, закріпити правильне його вживання, написання, наголошування.

×
Оголошення

  15 грудня о 1230 у великий читальний зал Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка своїх улюблених читачів на творчу зустріч запрошують брати Капранови.

У програмі:

1. Презентація книги "Майдан. Таємні файли".
2. Спілкування наживо.
3. Поради з "виживання" для бібліотекарів.
4. Автограф-сесія.

  17 грудня (неділя) о 1200 поетичний бібліопростір "А+" запрошує в гості.
  У програмі:
  • зустріч з поетами м. Чернігова;
  • поетичний серпантин на теми: "Музика", "Гороскоп", "Подарунки до Дня святого Миколая";
  • гра "Три цитати";
  • музичні подарунки.
  Запрошуємо до бібліотеки всіх поціновувачів поетичного мистецтва для декламування власних віршів, спілкування та приємного проведення часу.


  Запрошує клуб "Краєзнавець"!

  20 грудня о 1500 у конференц-залі бібліотеки відбудеться година пам'яті "Привабливість його особистості – незгасна" до 60-річчя від дня народження вченого-дослідника, кандидата історичних наук Григорія Кураса.

Ласкаво просимо!


  20 грудня о 1815 відділ документів іноземними мовами запрошує всіх охочих приєднатися до майстер-класу з японської каліграфії. Зустріч проведе Юлія Бондаренко – художник-ілюстратор студії дизайну "dWebelki". Прохання взяти із собою пензлик для малювання.

  21 грудня о 1500 в читальному залі відбудеться Імпреза 3. Літературно-музична композиція за поетичними творами Василя Буденного "Під сьомим небом" за участі хору факультету початкового навчання НУЧК ім. Т. Г. Шевченка (керівник – С. Першин). Солісти - К. Іващук та С. Гончаренко. Режисер – заслужений діяч мистецтв України Олег Васюта. Докладніше...

ЗАПРОШУЄМО ВОЛОНТЕРІВ
ДО СПІВПРАЦІ!

  Чернігівська ОУНБ ім. В.Г. Короленка запрошує до співпраці небайдужих громадян, що відчувають у собі педагогічний талант.
  Пропонуємо вам в якості волонтера долучитись до викладання курсу "Основи комп’ютерної грамотності та основи роботи в інтернеті" для людей поважного віку. Докладніше...


Безкоштовні юридичні  та Skype консультації

Кожного 2-го та 4-го четверга місяця (14, 28 грудня)
з 1500 до 1630
у Центрі правової інформації.
Запис за тел. (0462) 67-61-97
E-mail: сpi_lib@ukr.net
Skype: центр права (dcc.chernigiv)

Відділ документів іноземними мовами та ІЦ "ВІКНО В АМЕРИКУ" запрошують усіх бажаючих спілкуватися іноземними мовами:

 

Понеділок

1130 – Grammar Movie Club

(11 грудня)

Вівторок

1800 – Розмовний клуб італійської мови (для початківців)

(05, 12, 19 грудня)

Четвер

1815 – Розмовний клуб німецької мови (для початківців)

(07, 14, 21 грудня)

Субота

1100 – Розмовний клуб польської мови / Polonicum

(09, 23 грудня)

1500 Розмовний клуб італійської мови (для тих, хто прагне удосконалити свої знання)

(02, 09, 16, 23 грудня) 

Неділя

1200 – English Speaking Club for Youth

(03, 10, 17, 24 грудня)

1500 – English Speaking Club

(03, 10, 17, 24 грудня)

Чекаємо на Вас!  © НВП "Армпроект", 2002-2017