Мистецький вернісаж 2022

Мистецький вернісаж

Ювілейна виставка картин Чернігівського народного аматорського об'єднання художників  "Деснянська палітра" (до 40-річчя з часу заснування)
  Організована 1982 року за ініціативи керівника студії живопису О. Карпенка й методиста ОНМЦ В. Мороза, "Деснянська палітра" зібрала понад 300 народних талантів, людей різного віку та професій. Усіх їх об'єднала безмежна любов до образотворчого мистецтва, яку ці люди втілюють у своїх картинах. Олексій Карпенко – самодіяльний художник, офіцер запасу, став першим головою об'єднання. "Деснянську палітру" свого часу очолювали Анатолій Шевченко й Василь Мігрін.
  З 2009 року і до сьогодні головою об'єднання "Деснянська палітра" є Людмила Бешун. Усі учасники підвищують рівень своєї майстерності, відвідуючи різноманітні майстер-класи, беручи участь у великій кількості експозицій, що проходять на території Чернігівщини та за її межами.
  У 2010 році об'єднанню художників присвоєно звання народного аматорського, а у 2022 році "Деснянська палітра" відсвяткувала 40-річчя з часу заснування.
  На виставці було представлено більше 40 робіт 19 художників: пейзажі й портрети, натюрморти і міські пейзажі, інтер'єрні та сюжетні роботи, філософські роздуми й архітектурні пам'ятки, виконані в найрізноманітніших техніках.
  "Деснянська палітра" постійно поповнюється обдарованими особистостями, з'являються нові твори, нові підходи у передачі світобачення. Художники гідно продовжують традиції образотворчого мистецтва Чернігівщини, підтверджуючи високе звання народного аматорського об'єднання. Роботи митців "Деснянської палітри" зберігаються в колекціях багатьох цінителів мистецтва – не тільки чернігівських, а й усієї України та багатьох зарубіжних країн – як доказ високого професіоналізму та художнього смаку.
Поділитись:
Щорічний обласний фотоконкурс "Життя як книга – 2022"
  8 листопада відбулося підбиття підсумків щорічного фотоконкурсу "Життя як книга". Заснований за ідеєю директорки Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інни Аліференко, конкурс ось уже понад 10 років об'єднує прихильників фотомистецтва Чернігівщини та всієї України. Очевидно, що війна вносить свої корективи у наше повсякденне життя, тому цьогоріч підбиття підсумків проходило дистанційно, з укриття, на платформі Zoom. Але маємо надію (і віру в ЗСУ), що наступного року бібліотека матиме змогу запустити конкурс на повну потужність і запросити всіх переможців до нашої гостинної читальної зали. Цього року дещо змінилися номінації конкурсу: з'явилася нова – "Книга і війна", але натомість тимчасово зникла "Гумористичні фото". Загалом на фотоконкурс надійшло 119 робіт від 48 авторів.
Поділитись:
Звітна виставка світлин Чернігівської обласної організації   Національної спілки фотохудожників України за 2021 рік
  2021 рік для чернігівського обласного осередку спілки був роком як нових досягнень, успіхів, так і втрат.
  На жаль, пішов із життя талановитий фотомитець Вадим Докторов. Його роботи завжди були унікальними й викликали захоплення. Цьогорічна звітна фотовиставка присвячується його пам'яті.
  У той самий час, згідно з рішенням 49-го пленуму Національної спілки фотохудожників України, п'ять кандидатів поповнили лави Чернігівської обласної організації.
  На звітній виставці світлин за 2021 рік представлено 43 роботи від 15-ти авторів у жанрах портрета, натюрморту, фешн-зйомки, анімалістики, пікторіалізму, абстракції, модерну, репортажної зйомки, міського пейзажу.
  Серед досягнень слід зазначити авторів:
  Віктор Кошмал – спеціальний приз від Посольства Литовської Республіки в Україні у щорічному фотоконкурсі газети "День". Фотографії автора були представлені на виставці "Батурин у Бжостку" (Польща). Шефство над дитячою фотостудією "Пошук" та фотоклубом "Прекрасне поруч". Творчі зустрічі зі студентами.
  Сергій Тарабара отримав срібну медаль Міжнародного салону художньої фотографії "Фотовернісаж на Покрову" (м. Хмельницький), бронзову медаль Міжнародного сатирично-гумористичного конкурсу "Весела копиця" (м. Одеса), третє місце у Всеукраїнській художній фотовиставці-конкурсі "Натюрморт". Був організатором та співорганізатором декількох фотомистецьких заходів.
  Інна Буглак – перше місце у двох номінаціях Всеукраїнської художньої фотовиставки-конкурсу "Натюрморт".
  Рафаель Іцхак (Роман) Віленський провів персональну фотовиставку в Одесі "Анатєвка. Гармонія матеріального і духовного", його робота пройшла в експозицію всеукраїнського фотоконкурсу газети "День". Працює над персональним фотопроєктом "Літо на фермі".
  Роман Закревський — фотопроєкт "Погляд": серія портретів ромів Чернігівщини, що експонувалася в Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана та на Kyiv Photo Fair.
  Марія Петренко реалізувала краєзнавчий фотопроєкт "Менщина. Україна Terra Incognita", присвячений зникаючим пам'яткам Чернігівської області. Друк однойменного альбому з фотографіями.
  Автори ЧОО НСФХУ брали участь у колективних виставках, серед яких:
  • фотовиставка "Незвідана" (Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана): фотопроєкт, присвяченій унікальній природі та пам'яткам Чернігівської області;
  • фотовиставка IV Відкритого міжнародного фестивалю концептуальної фотографії;
  • фотовиставка V Відкритого національного конкурсу абстрактної фотографії;
  • фотовиставка "Світ очима жінок", м. Хайфа (Ізраїль);
  • міжнародний фотосалон "Made in УКРАЇНА" до 30-річчя незалежності;
  • фотовиставка "Погляд-2021", м. Кривий Ріг.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється