Мистецький вернісаж 2013

Мистецький вернісаж

"Чарівна мить – душі творіння" – виставка картин аквареллю чернігівської художниці, голови об’єднання народних художників-аматорів Чернігівщини "Деснянська палітра" Людмили Бешун

  Людмила Олександрівна Бешун народилась у м. Чернігові 22 липня 1948 року, і весь цей час живе в своєму рідному місті, в оточенні дивовижної краси стародавніх історичних пам’яток та історичних місць, красуні Десни, її чарівних круч, озер та луків. Художниця романтичного складу.
  Малюванням захоплювалась ще із шкільних років. Займалась у гуртку малювання при Палаці дітей та юнацтва. Учениця Леоніда Борисовича Могучова.
  Закінчила Чернігівський кооперативний технікум, після якого була направлена у м. Тернопіль для продовження навчання за фахом декоратор торгових підприємств. Заочно навчалась у Московському народному університеті мистецтв на відділенні "Живопис і графіка".
  Працювала за призначенням художником-оформлювачем у торгівельному центрі "Дружба" з 1970 по 2002 рік. Займалась оформленням і інших великих торгівельних підприємств нашого міста. Учасниця республіканських і обласних конкурсів художників-оформлювачів.
  У 1986 р. вступила до творчого об’єднання художників-аматорів Чернігівщини "Деснянська палітра". З 2009 р. – голова народного об’єднання художників-аматорів Чернігівщини "Деснянська палітра".
  Учасниця обласних, республіканських та всесоюзних виставок. Лауреат II Всесоюзного фестивалю народної творчості, присвяченого 70 – річчю Великого Жовтня у Москві. Нагороджена медаллю за звання лауреата.
  За участь у виставках нагороджена багатьма дипломами та почесними грамотами. Учасниця 10 персональних виставок з 1988-2013 рік. Виставки проходили у т. ц. "Дружба", кінотеатрі "Дружба", обласній бібліотеці ім. В.Г. Короленка, Арт-клубі, Механіко-технологічному технікумі, Політехнічному університеті, інституті Регіональної економіки та ін.
  Роботи знаходяться у приватних колекціях нашого міста, в країнах СНД, Польщі, Германії, Ізраїлі, Америці, Канаді, Італії.
  На вернісажі "Чарівна мить – душі творіння" представлені роботи виконані в жанрах пейзажу, портрету, натюрморту, жанрові картини, архітектурні пам’ятки.
  Головною метою художниці є намір показати глядачам красу рідного міста та краю, викликати у них бажання полюбити цю красу і зберегти її для майбутніх поколінь, бо тільки любов і краса збереже життя на нашій планеті.

Поділитись:
"Творіння душі і висока майстерність" – виставка картин чернігівського художника, члена НСХУ Віктора Магдаченка

  Віктор Магдаченко народився 25 грудня 1942 р., станція Долинська, Долинського району Кіровоградської області.
  Художню освіту отримав у Харківському художньо-промисловому інституті (1968-1974) – нині Харківська Національна академія образотворчого мистецтва у викладачів Б. Косарєва, С. Бикова, В. Гонтарєва та ін.
  Після закінчення навчання своє життя пов'язав з Чернігівщиною, її чарівною природою.
  Майстер працює на терені монументального мистецтва та станкового малярства.
  Монументальні роботи позначені яскравою індивідуальною манерою, національним колоритом, знанням фольклору, народних звичаїв.
  Художнім роботам притаманна композиційна і сюжетна довершеність.
  З 1990 р. – член Національної Спілки художників України.
  Віктор Іванович учасник багатьох міських, всеукраїнських та міжнародних виставок.
  Твори митця знаходяться у музеях України, приватних збірках Польщі, США, Франції.

Поділитись:
Виставка робіт творчих людей Чернігівського геріатричного пансіонату "Струни душі"

  Чернігівський геріатричний пансіонат – соціально-медична установа для постійного проживання громадян, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.
  Пансіонат є домівкою майже для п'яти сотень літніх одиноких людей та інвалідів 1-ї та 2-ї груп. Повне забезпечення і цілодобовий догляд персоналу для більшості проживаючих – це обов'язкова умова для життя.
  Але життя не обмежується тільки потребою в лікуванні та догляду. Душа більшості з них прагне самовираження.
  До Всеукраїнського Дня бібліотек в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка творчі люди  геріатричного пансіонату представили свої роботи на виставці "Струни душі".
  Вишивки Зеленської Н. А., аплікації Стеценка А. В., малюнки і вироби Резанової Л. П. і багато інших робіт зацікавили  не тільки бібліотекарів та читачів, але й широкий загал шанувальників декоративно-ужиткового мистецтва. Авер’янов В. О. з пансіонату представив власні вірші, які постійно друкуються на сторінках періодичних видань.

Поділитись:
Фотоконкурс "Життя як книга" – виставка світлин до Всеукраїнського дня бібліотек
Номінація ЧИТАЮЧА ЛЮДИНА
I

Назва роботи "Файну газдиню навчить книга"


Автор Іваницька Галина Костянтинівна

II

Назва роботи "Книжкові посиденьки"


Автор Радченко Олександра Іванівна

III

Назва роботи "Який же ярмарок та й без книг?"

 

Автор Хвоя Людмила  Петрівна

 Номінація ДІТИ І КНИГИ
I

Назва роботи "Читаючі діти - майбутнє країни"


Автор Пархацька Ольга Романівна

 II

Назва роботи "Захоплива книга"


Автор Ерліх Надія Анатоліївна

 III

Назва роботи "В подорож рушаємо,

                      все для цього маємо"

 

Автор Фесюн Наталія Миколаївна

Номінація ГУМОРИСТИЧНІ ФОТО
I

Назва роботи "Де ж той карбюратор?"


Автор Москаленко Анастасія Олександрівна

 II

Назва роботи "Зупинитись ніколи не пізно"


Автор Максименко Олександр Миколайович

 III

Назва роботи "Майстер-клас від Діани"

 

Автор Коровник Дмитро Олександрович

Номінація ЛІТЕРАТУРНІ ГЕРОЇ ОЖИВАЮТЬ НА СВІТЛИНАХ
I

Назва роботи "Ой я дівчина Полтавка, а зовуть

                      мене Наталка"

Автор Хвоя Людмила  Петрівна

II

Назва роботи "Знайома незнайомка... Тетяна

                      Ларіна"


Автор Костюченко Юлія Михайлівна

 

Поділитись:
"Несподівана Америка" – виставка світлин відомого геофізика, журналіста, мандрівника, Івана Дудкіна (при підтримці Посольства США в Україні і Центра "Вікно в Америку")

  Іван Дудкін – геофізик, журналіст, один із найвідоміших українських мандрівників. Здійснив екстремальні лижні експедиції по Крайній півночі, гірські сходження на знакові вершини багатьох континентів. Пішки, автостопом, на катамарані, велосипеді, мотоциклі, автомобілі здолав десятки тисяч кілометрів по найцікавішим куточкам 82 країн Європи, Азії, Африки та Америки. Здійснив два навколосвітніх плавання.
  Іван Федотович – знаний в Україні і за її межами фотохудожник. Його світлини з успіхом демонструвалися на 76 персональних фотовиставках в 24 містах України і країнах зарубіжжя. Друкується в численних виданнях, постійно співпрацює з журналами "Міжнародний туризм" і "Welcome to Ukraine". Він – автор і виконавець унікального і успішного міжнародного фотопроекту – "Ми – одна сім’я. Наш дім – планета Земля”, в якому задіяні посольства і представництва багатьох іноземних країн. В рамках цього 15 – річного гуманітарного і освітянського проекту Іваном Дудкіним були показані персональні фотовиставки про десятки країн світу. В журналах "Міжнародний туризм", "Вокруг Света" і ін. він здійснив понад 200 публікацій про ці країни, провів численні передачі по радіо і телебаченню. Багато мандруючи Америкою він створив прекрасну по розмаіттю колекцію світлин про людей і природу Америки.
  Від автора: По мандрівним пріоритетам, Америка – одна із самих унікальних і цікавих країн світу. На її неосяжних просторах є майже все, що може зацікавити мандрівний люд: арктичні пейзажі штату Аляски, екзотичні субтропіки Флориди, острівна романтика Гаваїв, засніжені піднебесні гори Колорадо. Там – безліч красивих озер, порожистих річок і засіяних химерними кактусами пустель.А ще – всесвітньо відомі музеї, театри і найсвятковіше місце на планеті - Дісней Ленд в Орландо. В США красуються дві екзотичні перлини світового масштабу - Ніагарський водоспад і Гранд Каньйон. В Америці зосереджені 58 вражаюче цікавих Національних парків , які щорічно відвідують понад 300 мільйонів людей з усієї планети. Моя мандрівна доля подарувала 8 зустрічей з цією країною. Мені пощастило відвідати понад 30 її штатів. Серед них: найпівнічніший – Аляску, найпівденіший – Флориду, самий східний штат Мейн і самі західні – Каліфорнію та Гаваї. Останні мої 2 мандрівки в Америку відбулися на запрошення російсько – мовної туристичної компанії "NEW TOURS” (Нью – Йорк) у вересні - жовтні 2010 р. і жовтні 2012 р. У них я відвідав найцікавіші місцини західної Америки: штати Каліфорнію, Арізону, Неваду і Юту, а також 9 штатів Півдня Америки. Бажаючим більш детально ознайомитися з моїми мандрівками, читайте журнал "Міжнародний туризм” 6(96),10; 1(97),11; 2(98),11 і номери 1 і 2 за 2013 р. Мандруйте Америкою і світами з найбільшою в США російсько – мовною туристичною компанією "NEW TOURS” (Нью – Йорк).

Поділитись:
"Незвичайне у звичайному" – виставка світлин чернігівського фотохудожника, голови Чернігівської обласної ворганізації НСФУ Миколи Турчина

  Коли п'ятикласникові Миколці Турчину на день народження подарували фотоапарат "Смена-2", то ніхто не міг припустити, що виросте хлопчисько на справжнього Майстра і стане відомим далеко за межами рідної Чернігівщини фотохудожником.
  Хоча шлях до визнання був досить довгий і розтягнувся на десятиліття...
  Фотографія спочатку стала його хобі, а потім, коли припинила існування будівельна організація, в якій трудився Микола Павлович, то саме фотографія перетворилася на нову професію. А Микола Турчин завдяки своїй майстерності став членом Національної спілки фотохудожників України.
  Персональні виставки Миколи Турчина у Чернігові – це завжди подія. Не так давно його фотороботи побували у складі виставок Національної спілки фотохудожників України в Ірані та Румунії. Також у творчому багажі Миколи Павловича - фотоілюстрації до книг, співучасть у випуску фотоальбомів про історичні та архітектурні цінності нашого краю. Тисячі й тисячі фотографій Шлмуєлархівїфотомайстра. Він-знімав завжди і всюди. А найбільшу перевагу віддавав пейзажам, природі. Тому на багатьох фотороботах Миколи Турчина – фантастично прекрасні пейзажі, від яких неможливо відвести очі.
  Серед нагород, які Микола Павлович Турчин отримав останнім часом, для нього найбільш цінні Золота медаль за 1-е місце у фотоконкурсі, який проводила газета "День" та Почесна грамота митрополита Київського і всієї України Володимира.
  Нинішня виставка – ще один творчий і доволі несподіваний ракурс фотохудожника. На ній представлені більше трьох десятків фотографій, знятих автором протягом 6-7-ми років. З-поміж тисяч і тисяч фотографій відібрані саме ці. Чому?
Відповідь належить дати глядачам.
  А додати хочеться ще й те, що фотороботи Миколи Турчина можна розділити на дві категорії – на ту, де зображена людина і де людини немає. Яка фотографія для нас, глядачів, більш цінна?
  Необачно було б стверджувати, що та, де тільки люди. Навпаки: на фотографіях, де вони не зображені, їх присутність не тільки очікується, але й незримо відчувається. Поезія людського буття у всіх його проявах – ось основна якість робіт справжнього Майстра своєї справи, фотохудожника Миколи Турчина.

Інеса Фтомова, журналіст

Поділитись:
"Жіночність від Валерія Шайгородського" – виставка світлин чернігівського фотохудожника, члена НСФУ Валерія Шайгородського

  Валерій Миколайович Шайгородський народився 23 квітня 1955 року на Дніпропетровщині. З 60-х років живе і працює в Чернігові. Член Національної спілки фотохудожників України з 1993 року, нині – відповідальний секретар обласного відділення спілки. Учасник і дипломант багатьох міських, обласних, національних та престижних міжнародних конкурсів, фотовиставок. Має срібну медаль. Кращі твори автора відмічені на Китайському та Бразильському фотосалонах. Його роботи друкувалися в багатьох чернігівських і українських виданнях.
  Митець добре відчуває унікальність жінок і показує їх земну і неземну красу. В цьому йому допомагають світло і тінь, яскраві промені сонця, усі чарівні фарби зорі. Кожна фотографія зачаровує, захоплює і нікого не залишає байдужим.

Поділитись:
"Гобеленові квіти" – виставка картин чернігівської художниці Людмили Толбаєвої

  Людмила Толбаєва народилася у 1950 році в місті Мічурінську Тамбовської області. З 1951 року живе в м. Чернігові.
  Навчалася в Полтавському інженерно-будівельному інституті на архітектурному відділенні.  Працювала художником на комбінаті Хімволокно, техніком та інженером у проектному інституті "Агропроект", займалася проектуванням інтер’єрів у обласному управлінні зв’язку.  Останнє місце роботи – Чернігівський художній музей.
  Вперше глядачі познайомилися з творчістю художниці у 1995 р. З 1998 по 2011 р. відбулося десять персональних виставок. Людмила Миколаївна творить  незабутні  колажі з тканини, гуаші та акварелі. Декоративні портрети, казкові образи несуть в собі символічний зміст, роздуми поетичні, таємничі, загадкові.

Поділитись:
"Живописні полотна молодих художників" – виставка картин художників Володимира Кравченка та Андрія Сагайдачного

  Володимир Кравченко закінчив Чернігівську художню школу, ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю початкове навчання та образотворче мистецтво. Навчався живопису у талановитих чернігівських художників: Кріпа Є. В., Михайлюка В. В., Матвійцевої Г. О., Койдан Л. В. Має багато захоплень: пише вірші, займається спортом.
  Андрій Сагайдачний закінчує 5 курс ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю початкове навчання та образотворче мистецтво. Навчався живопису у Народного художника України Ємця В. В., талановитих чернігівських художників: Наталушка В. В., Гульчака Л. В., Михайлюка В. В., Матвійцевої Г. О. Андрій чутливий до нових авангардних віянь у мистецтві, що і позначилось на його творчості.
  Молоді художники працюють у різних жанрах, а об'єднує їх здатність відчувати і передавати в своїх картинах власні емоції, настрій та відчуття.

Поділитись:
"Афганістан у фотооб’єктиві" – виставка світлин чернігівського фотохудожника Анатолія Чорноівана

  Чорноіван Анатолій Кіндратович народився в 1937 році у селищі Дмитрівка, Бахмацького району Чернігівської області.
  Після закінчення семирічної школи вступив до нафтопромислового технікуму у м. Львові. Згодом закінчив Львівський політехнічний інститут, після чого понад 40 років працював у нафтогазгеології.
  Захоплення фотографією виникло ще в студентські роки. Відтоді постійним його супутником у нелегкій роботі був фотоапарат.
  В 1976-1978 роках Анатолій Кіндратович працював за контрактом у складі геологічної групи з пошуків нафти і газу на півночі Демократичної Республіки Афганістан. Спостерігав за природою країни, за людьми які там проживають. Все побачене знайшло своє відображення на фотоплівці.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється