Мистецький вернісаж 2014

Мистецький вернісаж

Виставка ляльок-мотанок "Україна єдина" та картин Олександри Дідович

  Олександра Іванівна народилася в м. Чернігові у робітничій сім’ї. Має дві вищі освіти: закінчила фіз.-мат. факультет Чернігівського педагогічного інституту та Київський інститут легкої промисловості за фахом інженер-економіст. Працювала в товаристві "Знання", у Чернігівському юридичному технікумі.     
  Не зважаючи на обмаль часу, завжди захоплювалась рукоділлям: вишивала хрестиком, шила, в’язала на спицях, плела гачком тощо.
  Олександра Іванівна так говорить про свій статус пенсіонерки: "Я просто вільна жінка і сама обираю собі заняття до душі".
  З жовтня 2005 року майстриня почала працювати зі шкірою. В її колекції: картини, декоративні пляшки, скриньки, вази, підсвічники…
  У своїй творчості Олександра Іванівна керується гаслом: "Природа – невичерпна скарбниця ідей, треба лише вміти їх побачити".
  Олександра Іванівна постійно проводить майстер-класи для всіх бажаючих в Чернігові і області, де охоче ділиться секретами своєї майстерності.

Поділитись:
Виставка світлин Анатолія Чорноівана "Рідна сторона"

  Чорноіван Анатолій Кіндратович народився в 1937 році у селищі Дмитрівка Бахмацького району Чернігівської області.
  Після закінчення семирічної школи вступив до нафтопромислового технікуму у м. Львів. Згодом закінчив Львівський політехнічний інститут. Понад 40 років працював у нафтогазгеології.
  В 1976-1978 роках працював за контрактом у складі геологічної групи з пошуків нафти і газу на півночі Демократичної Республіки Афганістан.
  Захоплення фотографією виникло ще студентські роки. Відтоді постійним його супутником у нелегкій роботі був фотоапарат.
  Анатолій Кіндратович закоханий у рідний край, в неповторну красу гаїв, полів, річок та озер.
  Член фотоклубу "Чернігів". Учасник міських та обласних фотовиставок.
  На вернісажі "Рідна сторона" представлені понад тридцять світлин у жанрі: пейзаж, портрет.

Поділитись:
Виставка картин "З любов'ю..." Миколи та Олександра Добровольських

  Микола Олександрович Добровольський народився 3 серпня 1960 р. на Миколаївщині в родині військовослужбовця.
  Закінчив Одеський сільськогосподарський інститут (1987 р.) та факультет графіки і живопису Московського інституту ім. Н. К. Крупської (1989 р.).
  Працював у закладах культури радіомеханіком, інструктором, художником-оформлювачем.
  Живописом займається з 1993 р. Пише портрети, пейзажі, натюрморти, жанрові картини.
  З 2006 р. – член Чернігівського народного творчого об'єднання художників – аматорів "Деснянська палітра".
  Учасник міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок.
  Виставлявся в мистецьких галереях Києва, Чикаго і Майямі (США).
  Співпрацював з відомим чиказьким галеристом Джоном Карлсоном.
  Роботи знаходяться в приватних колекціях України, США, Німеччини, Ізраїлю, Австралії.
  Свою першу персональну виставку Микола Олександрович присвятив пам'яті батька і першого вчителя малювання Олександра Марковича Добровольського, відомого художника, члена "Деснянської палітри" з 2001 р., який пішов з життя у 2010 році.
  На виставці представлена 21 картина Миколи Добровольського в жанрі пейзаж та натюрморт.

  Олександр Маркович Добровольський народився 17 березня 1937 р. на Миколаївщині.
  Закінчив вище військово-політичне училище, а пізніше факультет графіки і живопису Московського інституту ім. Н. К. Крупської.
  Служив в армії, а після виходу у відставку працював у школі Гончарівського гарнізону вчителем початкових класів.
  Був членом Чернігівського творчого об'єднання художників-аматорів "Деснянська палітра" і постійним учасником обласних художніх виставок.
  На виставці представлені 18 картин Олександра Добровольського: пейзажі, натюрморти, жанрові роботи, автопортрет.

Поділитись:
Виставка світлин Юрія Пісковського "Портрети квітів"

  Юрій Пісковський – архітектор, володар Срібної медалі ООН, професор Міжнародної Академії архітектури, Почесний Академік Української Академії архітектури, Посол Миру Всесвітньої Ради миру.

  В експозиції представлені світлини різних років, які приваблюють невідомими раніше композиціями, естетичними акцентами, виявляють потребу і покликання до гармонії та краси яскравих представників природи.

Поділитись:
Твори художнього текстилю "Гобеленове диво" Анни Вершиніної

  Анна Вершиніна народилася 10 квітня 1984 у м.Чернігові.
  З дитинства захоплювалася мистецтвом, малюванням, аплікацією.
  Навчалася в Чернігівській художній школі. Уже там зацікавилась мистецтвом текстилю, як роблять гобелени, переплітаючи різні нитки. Тоді й з'явилися перші роботи.
  У 2002 році вступила до Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. Навчалася за спеціальністю "художній текстиль", де і познайомилася з невичерпним світом мистецтва текстилю. Член Національної спілки художників України.
  У своїй творчості працює в різних техніках ткацтва – гладке, ворсове, фактурне ткацтво. Поряд з вовняними нитками використовує інші матеріали, такі як сизаль, стебла трав.
  "Мене приваблюють мотиви природи: рослини, дерева, птахи, гори, ліси, зміни в природі... Фарби природи багаті й різноманітні. Фарби самоцвітів, зірок, сонця, неба, землі, трави, гір, піску, моря і каменів. Пожухле листя на дорозі, відображене в калюжах, будинки, часом похилені, сірі і не сучасні, падаючі тіні від дерев, рослин переплітаються в казку... казку повсякденного життя! Здавалося б, що хорошого в сірому дощовому дні? Але придивіться: краплі, калюжі, стислі листя і тисячі відтінків, гра світла, яку ми можемо побачити в кожній краплі.
  Всі ці прості, на перший погляд речі мене приваблюють у житті. Намагаюся побачити і надихнутися чудесами навколишнього світу. І якщо придивитися – все не так просто, а досконально і складно створений світ.
  У мистецтві гобелена велике значення має колір. Кольори, як і люди народжуються, змінюються, часто борються між собою, протиставляються" (Анна Вершиніна).
  У своїх роботах майстриня використовує стриману кольорову гамму, любить поєднання холодних, сіро-синіх відтінків з охристими квітами.
  На виставці творів художнього текстилю "Гобеленове диво" Анна Вершиніна представила 17 дивовижних та чудових робіт, в яких вона розповіла про своє світосприйняття, про свої переживання і почуття.

Поділитись:
Щорічний обласний фотоконкурс "Життя як книга"

  П'ятий рік поспіль Чернігівським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації, за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, обласної організації Національної спілки фотохудожників України, цифрового центра "Фуджі", АТ "Райффайзен Банк Аваль",  проводиться обласний фотоконкурс "Життя як книга". Цього року надійшла неймовірна кількість чудових фотографій, де учасники конкурсу проявили свій талант, креативність та уміння бачити прекрасне в звичайних, на перший погляд, речах. До Вашої уваги найкращі світлини, які були відібрані до експозиції.

Дякуємо за участь у фотоконкурсі!

Поділитись:
Виставка картин "Радісні барви творчості" художниці Надії Сташкевич

  Художниця народилася 28 вересня 1960 р. в Чернігові.
  У 1985 році закінчила архітектурний факультет Полтавського інженерно-будівельного інституту.
  Працювала у проектних інститутах Полтави та Чернігова (1985-1989 рр.; 1989-1990 рр.), у Чернігівському міському Управлінні архітектури та містобудування (1990-1995 рр.), приватній архітектурній майстерні (2004-2009 рр.).
  Викладала у Чернігівській обласній школі мистецтв при музичному училищі ім. Ревуцького (1995-2009 рр.), Чернігівській ЗОШ №17 (2000-2001), Чернігівській дитячій художній школі (2008-2011 рр.).
  Експозиція виставки "Радісні барви творчості" складається з 30 робіт, виконаних у різні роки у різних жанрах – портрет, натюрморт, міський пейзаж, інтуїтивний живопис. Представлені акварельні, графічні, олійні роботи, колаж, батик.
  Своїми враженнями від виставки поділилася чернігівська майстриня вишиваних ікон, Заслужений майстер народної творчості Агнеса Денисівна Ляшенко і відзначила особливо майстерно виконані портрети. Педагогу Світлані Сергіївна Шимко найбільше сподобалися роботи автора філософського змісту: "Шляхи душі. Перетворення", "Присутність. Молитва". Теплі слова привітання Надії Миколаївні висловили друзі та шанувальники творчості.

Поділитись:
Виставка світлин "За єдину Україну"

  В приміщенні Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відкрито виставку світлин "За єдину Україну". Автори до болю вражаючих фотохронік Антитерористичної операції, спрямованої на збереження цілісності Української держави та непорушності  її кордонів, – фотохудожник В. Кошмал, працівники ЗМІ П. Солодовнік і В. Савенок та підполковник ЗСУ В. Мисник – прагнуть донести до численної глядацької аудиторії гіркоту трагічних подій, що відбуваються на сході нашої Батьківщини.
  Серед багатьох присутніх на відкритті виставки були Голова Чернігівської обласної ради М.В. Звєрєв, заступник мера м. Чернігів, учасник війни в Афганістані С. Вихров, відомий спортсмен і засновник фонду гуманітарної допомоги армії А. Дериземля. Почесні гості щиро подякували небайдужим до спільної справи захисту Вітчизни майстрам фотооб’єктиву, відзначивши, що завдяки представленим на виставці світлинам люди можуть не тільки побачити, але й відчути саму атмосферу подій на сході України.

Поділитись:
Виставка робіт "Любов у серці і на полотні" Віри Шевченко

  Шевченко Віра Іванівна народилась 10 квітня 1927 року в с. Сунки Київської області. У 1944 році зі своєю родиною переїхала жити до Чернігова. Отримала вищу освіту в Чернівецькому державному університеті за спеціальністю біохімік-біолог.
  З 1953 року працювала лікарем-лаборантом, пізніше завідуючою клінічної лабораторії Першої міської лікарні. В 1990 році перейшла до Другої міської лікарні у біохімічну лабораторію. Усе своє життя вела активну громадську і суспільну діяльність. Була визнана міським лаборантом та займала посаду секретаря в Республіканському товаристві лікарів-лаборантів.
  Вишиває з 12 років. У 1952 році закінчила курси вишивки художньою гладдю у м. Чернівці. Активна творчість почалась після виходу на пенсію у 80 років.
  Брала участь у виставках з рукоділля та художньої творчості у музеї ім. М. Коцюбинського, Арт-клубі, Палаці дітей та юнацтва, міських лікарнях. У неї багато робіт, виконаних з використанням таких технік: хрест, болгарський хрест, гладь, мережка, рішельє та інших різноманітних швах.
  Має велику родину, в якій від великого до маленького також всі вишивають. Окрім вишивки захоплюється шиттям, в’язанням на спицях та гачком, кулінарією, багато читає.

Поділитись:
Виставка світлин Олександра Нестерця "Краєвиди Чернігова"

  Олександр Нестерець народився 24 листопада 1984 року в Чернігові. В 2006 році закінчив Чернігівський державний технологічний університет, здобув кваліфікацію магістра економіки. Фотографією почав займатись в університеті. Провів дві персональні фотовиставки. Сьогодні фотографія – його основне захоплення. У своїй діяльності автор насамперед намагається виявити і підкреслити красу навколишнього світу. Йому в цьому допомагають засоби фотографії, які постійно намагається покращувати. Щоб оцінити красу, не обов'язково вирушати у далекі краї. Адже красиве і цікаве завжди поруч з нами, в Україні, в рідному Чернігові.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється