Мистецький вернісаж 2015

Мистецький вернісаж

Виставка світлин "Чернігівщина олімпійська" Віктора Кошмала

  Віктор Миколайович Кошмал відомий чернігівський фоторепортер, член Національної спілки фотохудожників України, лауреат виставки світлин в Раді Європи (м. Страсбург, Франція), переможець кількох міжнародних фотоконкурсів.
  Митець народився в 1953 р. у м. Бахмач Чернігівської області.
  Вищу освіту отримав у Чернігівському Національному педагогічному університеті ім. Т. Г. Шевченка.
  Першу фотокамеру "Смена-Б" отримав в 12-років від хрещеного батька. Відтоді почав захоплюватися фотографією.
  Віктор Кошмал – з когорти тих людей, котрим доля подарувала зупиняти неоціненні миттєвості життя.
  Як фотомайстра його знають не лише в Чернігові, де всі без винятку видання друкували його знімки, а й в Україні та за її межами. Він призер і переможець всеукраїнських та міжнародних фотоконкурсів.
  Тематика його робіт найрізноманітніша. Кожна світлина має свій неповторний настрій. Об'єктив фотохудожника вміє оживляти тихі вулички древнього міста, дає можливість почути церковні дзвони храмів, дарує пахощі квітів.   Більшість образів виконано з посмішкою, почуттям симпатії і добра. Є сюжети гумористичного плану. Особливо приваблива для фотохудожника тема школи, кохання, творчості, спілкування, духовності.
  Однак головна тема творчості фотохудожника – це його рідна Чернігівщина та люди, котрі тут живуть. У своїх портретах митець відтворює кращі риси наших сучасників.
  Фотознімки Віктора Кошмала беруть участь у конкурсах газети "День", інформаційного агентства "Укрінформ", фірми "CANON" та виставках-конкурсах Національної спілки фотохудожників України.
  Віктор Кошмал окрім безпосередньо творчої діяльності є позаштатним фоторепортером багатьох загальнонаціональних та регіональних засобів масової інформації.

Поділитись:
Виставка світлин "Творчий монолог" Віктора Величка (До 60-річчя від дня народження)

  Величко Віктор Миколайович народився 3 листопада 1955 р. у м. Горлівка Донецької області. Середню школу закінчив у м. Краматорськ.
  Фахову освіту історика-мистецтвознавця отримав на історичному факультеті Ленінградського державного університету.
  З 1978 р. живе в Чернігові.
  Працював у Чернігівському історичному музеї ім. В. Тарновського та Чернігівському обласному художньому музеї ім. Г. Галагана.
  З 2006 р. працює на кафедрі туризму Чернігівського Національного технологічного університету.  Вільний час присвячує улюбленій справі – фотографії.
  Захоплення фотографією прийшло у студентські роки. Тоді ж придбав і перший свій фотоапарат "Зоркій-4К" на кошти, зароблені у студентському будівельному загоні.
  Однією з перших і дуже важливих для митця стала робота в напрямку соціальної, репортажної фотографії під час помаранчевої революціі в листопаді – грудні 2004 та січні 2005 років.
  Основу творчості Віктора Величка складають пам'ятки історії та культури, природні ландшафти, камерний пейзаж чистих, природних форм та урбаністичні мотиви.
  Значне місце у творчому доробку фотохудожника займають портрети відомих митців Чернігівщини: художників, музикантів, майстрів народної творчості.
  Окремим і не менш важливим, цікавим напрямком в роботі є зйомки "братів наших менших" та квітів.
  Брав активну участь у відродженні Чернігівського міського фотоклубу "Чернігів". В рамках клубної роботи, разом з чернігівськими фотографами Станіславом Луговським, Констянтином Говоруновим, Лідією Змієвською, Олександром Пивоваром, Валерієм Шайгородським, Володимиром Зимою та іншими був упорядником каталогів обласних фотовиставок. Друкував статті про роботу фотоклубу на сторінках місцевої та республіканської преси.
  "Щирий і добрий глядачу! Якщо, принаймні одна чи дві світлини на цій виставці вперше відкрили для тебе неповторну мить божої краси Чернігово-Сіверської  землі, її архітектурних пам'яток, в гармонії з природою, – то я буду вважати, що працював не марно і можу радіти від того.

З повагою, Віктор Величко

Поділитись:
Щорічний обласний фотоконкурс "Життя як книга"

  Чернігівським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації, за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, обласної організації Національної спілки фотохудожників України, цифрового центра "Фуджі", АТ "Райффайзен Банк Аваль", проводиться обласний фотоконкурс "Життя як книга". Надійшла неймовірна кількість чудових фотографій, де учасники конкурсу проявили свій талант, креативність та уміння бачити прекрасне в звичайних, на перший погляд, речах. До Вашої уваги найкращі світлини, яким присуджено Дипломи.

Дякуємо за участь у фотоконкурсі!

Поділитись:
Фотовиставка "Що нам дала Солідарність" і "Фотографіка" польських фотохудожників Войцеха Мілевського та Януша Ридзевського

Фотовиставка "Що нам дала Солідарність" і "Фотографіка" польських фотохудожників Войцеха Мілевського та Януша Ридзевського

Поділитись:
Виставка картин "Запах хризантем" Людмили Толбаєвої

  Виставка картин чернігівської художниці Людмили Миколаївни Толбаєвої до 65-річчя від дня народження та 20-річчя виставкової діяльності.
  Людмила Миколаївна Толбаєва народилася у 1950 р. в м. Мічурінськ Тамбовської області. З 1951 р. живе в Чернігові. Навчалася в Полтавському інженерно-будівельному інституті на архітектурному відділенні. Працювала художником на комбінаті "Хімволокно", техніком та інженером у проектному інституті "Агропроект", займалася проектуванням інтер’єрів у обласному управлінні зв'язку. Останнє місце роботи – Чернігівський художній музей.
  Вперше глядачі познайомилися з творчістю художниці у 1995 р. За ці роки відбулося 15 виставок, на яких були представлені колажі з тканини, гуаші та акварелі.
  На виставці  "Запах хризантем" представлені 12 нових робіт художниці. Назва виставки  символічна: розкішна квітка осені, квітка мудрості хризантема стає темою і частиною картин.

Поділитись:
Перша персональна виставка картин "У світі тварин" Наталії Савости

  "У світі тварин" виставка картин чернігівської художниці Наталії Савости.
  Наталія Михайлівна  народилась 23 лютого 1978 р. у м. Щорс Чернігівської області.
  Закінчила Щорську середню школу №1.
  Малюванням почала захоплюватися з дитинства. Навчалася в міській образотворчій студії.
  Після закінчення Чернігівського професійного училища №13 працювала за спеціальністю в різних закладах Чернігова, а вільний час присвячувала живопису.
  Улюблений жанр художниці – анімалістика. Малювати тварин не так то й просто. Вони не стануть позувати перед художником. Але Наталії це вдається, бо вона дуже любить тварин, захоплюється їхньою окраскою шкіри, витонченими рухами, виразністю силуетів, вміє терпляче спостерігати за їх поведінкою та життям.

Поділитись:
Виставка вишитих картин "Чарівна краса вишитих полотен" Тамари Гриноьової

  Тамара Олексіївна Гриньова народилася 10 червня 1945 р. у м. Чернігів. Навчалася в Чернігові, Острі, Києві, отримавши екстерном середню освіту у 1962 р. Закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості за фахом: інженер-хімік-технолог. Працювала у КТП "Чернігівнафтогазрозвідка" лаборантом, техніком-геологом, а згодом – на підприємстві ВАТ Чернігівське "Хімволокно", де за 38 років пройшла шлях від інструктора виробничого навчання до заступника генерального директора з питань якості.
  Після виходу на пенсію у 2006 р. в майстрині з'явилося багато захоплень: працювати на дачі, шити, в'язати і вишивати. Наставником по Життю стала Ольга Юр'ївна Карташова. Це вона надихала на працю і творчість. Захоплення вишивкою перетворилось у справжнє хобі. Спочатку були маленькі роботи хрестиком, потім вишивка стрічками, бісером. Її роботи знаходяться у приватних колекціях Чернігова, Львова, Самари. У своїй творчості Тамара Олексіївна має велику підтримку друзів та сім'ї – чоловіка, сина, невістки та двох онуків.
  На першій персональній виставці майстрині "Чарівна краса вишитих полотен" представлені  пейзажі, портрети, натюрморти, які виконані в різних техніках.

Поділитись:
Виставка малюнків "Світ любові та краси" Варвари Зубаненко (7 років)

  Варвара Зубаненко народилася 14 березня 2008 р. у м. Чернігів.
  Навчається в спеціалізованій загальноосвітній школі №1 з поглибленим вивченням іноземних мов.
  Майже рік займається в Арт-студії "Колібрі".
  Варвара дуже рухлива та цікава дівчинка. Окрім малювання любить подорожі, а також займається народними танцями в ансамблі танцю "Веснянка".
  На виставці представлені 14 кольорових та чорно-білих графічних малюнків, в яких маленька художниця намагається передати барви природи і своє світосприйняття.

Поділитись:
Виставка картин "Поезія живопису" чернігівського художника Романа Найдьона

  Роман Найдьон народився у м. Чернігів в 1983 р., де зараз живе і працює.
  Малюванням почав захоплюватись з дитинства.
  Закінчив міську ізостудію. Улюблений жанр митця – пейзаж, з його ледве вловимими відтінками та настроями. Роман Анатолійович часто виїжджає з етюдником за місто на природу, намагаючись перенести красу побаченого на полотно.
  Постійно приймає участь у міських виставках. Має дві персональні виставки.
  На виставці представлені живописні краєвиди Чернігівщини.

Поділитись:
Виставка вишитих картин "Співає кольорами полотно" Світлани Бобок

  Бобок Світлана Василівна народилась у 1938 році, 31 грудня в м. Коростень, Житомирської області у сім'ї військовослужбовця. Сім'я неодноразово переїздила за місцем служби батька в тому числі під час Другої світової війни.
  Школу Світлана Василівна закінчила у селищі Михайло-Коцюбинському, вже в середніх класах почала займатися вишивкою.
  Продовжила навчання у Чернігівському зооветеринарному технікумі. Після закінчення працювала за направленням у колгоспах Харківської та Чернігівської областей, в т.ч. у рідному для батьків селі Левковичі. Далі Світлана Василівна працювала викладачем на обласній станції юних натуралістів, закінчила Ніжинський педагогічний університет (біологічний факультет) і працювала вчителем біології в школі № 34 м. Чернігова.
  Саме в 90-ті роки і дотепер продовжує заняття вишивкою. Її роботи прикрашали виставки на звіті Чернігівського району в обласному драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка, на мистецьких святах "Седнівська осінь" у с. Седнів, Чернігівського р-ну та c. Любеч, Ріпкинського р-ну.
  Тематика картин достатньо різноманітна від дитячих пейзажів до портретів та витончених квіткових мотивів для поціновувачів.
  Всі родичі мають вишиванки, рушники, вишиті серветки та скатертини.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється