Вiртуальні виставки   >   Мистецький вернісаж

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

Мистецький вернісаж. 2018 рік.

 Щорічний
обласний фотоконкурс
"ЖИТТЯ ЯК КНИГА"

  ГО "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації", за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, Чернігівської обласної організації Національної спілки фотохудожників України, цифрового центра "Фуджі", АТ "Райффайзен Банк Аваль", започаткувала обласний фотоконкурс "Життя як книга". Надійшла неймовірна кількість чудових фотографій, де учасники конкурсу проявили свій талант, креативність та уміння бачити прекрасне у звичайних, на перший погляд, речах. До вашої уваги найкращі світлини, яким присуджено дипломи.

 Виставка картин
  "ДАР ВІДДАВАТИ ЛЮДЯМ ВСЕ ПРЕКРАСНЕ"
 Тетяни Баженової

  Тетяна Олексіївна Баженова народилася 3 червня 1936 року в Санкт-Петербурзі, де й провела своє дитинство. З дитячих років відчувала потяг до народного мистецтва: захоплювалася вишивкою, макраме, мереживоплетінням. Пережила блокаду Ленінграда.
  У 1961 році закінчила Казанський хіміко-технологічний інститут. Вона була завідувачкою агрохімічної лабораторії, інженером з випробування ракетного палива та гальванопокриттів, працювала на фільтрувальній станції.
  У 1984 році сім'я Баженових переїхала до Чернігова. Атмосфера старовинного міста з його величними соборами та архітектурними пам'ятками надихнула майстриню на творчість. З-під талановитих рук оживали прекрасні, майже живописні картини. За роки творчої роботи пані Тетяна створила більше 350 робіт.
  Працює у техніках печворку, клаптикового шиття, вишивки гладдю, використовує декоративні елементи (намистинки, бісер, дротики, фурнітуру). Сюжети робіт майстрині різні та багатогранні – пейзажі, натюрморти, сторінки дитячих казок, тематичні колажі, українські обряди, історичні сюжети славетного минулого нашого народу. Всі вони вражають різноманітністю матеріалів, оригінальністю форм та кольорових рішень. До кожної роботи майстриня додає цікаву родзинку – поетичні рядки, які мріє видати книгою разом з репродукціями своїх творів.
  Тетяна Баженова активна учасниця міських, обласних, всеукраїнських виставок декоративно-прикладного мистецтва. За роки творчої праці відбулося більше 20 персональних виставок майстрині. Перша персональна виставка відкрилася в "Арт-клубі" в 2005 р. В 2009 р. Тетяні Олексіївні присвоєне звання заслуженого майстра народної творчості України. Роботи експонувались у столичному Міжнародному Виставковому Центрі, Будинку художника, на території Києво-Печерської Лаври, Будинку творчості (м. Санкт-Петербург), в музеї М. Реріха в Одесі, ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка та ін. Майстриня активно співпрацює з навчальними закладами міста та області, музеями, бібліотеками, громадськими організаціями.
  На виставці "Дар віддавати людям все прекрасне" було представлено більше 70-ти творчих робіт майстрині.

  Виставка картин
  "СИМФОНІЯ ПЕЙЗАЖУ" 

Романа Найдьона

  Роман народився 5 травня 1983 року в Чернігові. Навчався в міській середній школі, з 7-ми років відвідував ізостудію, закінчив Херсонський Національний технічний університет. Успішно працював у технічній сфері, але потяг до мистецтва не давав спокою. Юнак почав відвідувати художні музеї, цікавився виставками, де годинами роздивлявся картини, збирав альбоми робіт відомих митців пензля.
  І нарешті, у 22 роки, Роман вирішив, що буде художником. Але треба було вчитись, тому в 2005-2008 рр. Роман відвідував ізостудію А. Малиш.
  У 2008 р. він знайомиться з місцевими художниками Леонідом Заборовським, Оленою Саченко, Володимиром Матвейцевим та починає працювати у сфері пленерного живопису. Активно бере участь в обласних та всеукраїнських художніх виставках.
  Роки старанної праці над технікою та емоційністю картин, і з 2017 року Роман – член Національної Спілки художників України.
  Роман Найдьон надає перевагу пленерному живопису: саме природа, її мотиви, гра кольорів та відтінків надихає художника та є головним сюжетом його творів. Особливе місце в творчості митця посідають пейзажі, створені в імпресіоністичній манері. Роботи вирізняються яскравою грою світла і барв.
  На виставці "Симфонія пейзажу" експонується 12 поетичних краєвидів. Художник представив на полотнах всі пори року з їх тонкими нюансами, ледь вловимими відтінками та настроями.

Виставка картин
  "ПРОСТІР НАСТРОЮ: ЖИВОПИС ТЕТЯНИ ФЕДОРИТЕНКО"
  відповідального секретаря Чернігівської обласної організації НСХУ
  до 65-річчного ювілею

 

  Художниця народилася 23 червня 1953 року в Чернігові. Закінчила факультет декоративно-прикладного мистецтва Ленінградського вищого художньо-промислового училища ім. В. І. Мухіної. З 1979 року працює викладачем у Чернігівській дитячій художній школі по фаху живопису, малюнку, композиції та скульптури.
  З 1988 року – член Національної спілки художників України.
  Тетяна Федоритенко – активна учасниця міських, всеукраїнських та міжнародних виставок. Її живописні та графічні твори знаходяться в приватних колекціях Швеції, Америки, Німеччини, Франції та ін.
  На експозиції "Простір настрою: живопис Тетяни Федоритенко" представлено 23 акварельні та пастельні роботи, які вражають незвичністю, хвилюють легкістю та ніжністю кольорів і форм.

 Виставка картин

"КОЛИ ДУША У БАРВАХ ОЖИВАЄ…"
    Ядвіги Белявської

 

  За професією конструктор-модельєр швейного виробництва, пані Ядвіга близько 14 років працювала художником-оформлювачем, дизайнером, бутафором. Має творчу категорію, більше 10 персональних виставок в Чернігові. Багато робіт знаходяться в приватних колекціях країн СНД, а також за кордоном: в Польщі, Чехії, Японії, США, Голландії.
  На експозиції "Коли душа у барвах оживає…" представлено 30 робіт у жанрі пейзажу та натюрморту, виконані аквареллю, пастеллю та олійними фарбами.

 

  Ядвіга Белявська:
  "Дар красномовства притаманний далеко не кожному.
  Моя мова – це руки, які не випускають пензля й олівця практично все свідоме життя. Нехай ці скромні роботи розкажуть Вам про моє відношення до світу, про любов до різних проявів життя.
  Моя творча біографія – це насамперед праця, що складається не тільки з успіхів, а й багатьох помилок та розчарувань, які все одно стали трампліном для нових робіт. Я не боюся ризикувати, фантазувати й експериментувати з різними матеріалами, змішуючи техніки та стилі. А головне – працювати над новою роботою для мене завжди радість, бо це потреба самої душі.
  В зрілому віці я почуваю себе щасливішою, ніж в юності. Стала більш терплячою, добрішою до людей. Ціную найменшу радість, бо тепер знаю – прикрості неминучі для кожної людини на землі. .
  Маю надію, що мої щирі картини та акварелі додадуть всім відвідувачам позитивної енергії, допоможуть відновити душевну рівновагу та спочити душею…".

Виставка картин та ікон
"СВІТ ФАРБ ТА НАТХНЕННЯ"
Едуарда Красного

  Едуард Красний народився 25 серпня 1983 року в місті Кривий Ріг. Закінчив художню школу № 1 та художньо-графічне відділення факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету. Навчався в студії відомого художника Олександра Козарецького, де, зокрема, вивчав іконопис.
  З 2009 року проживає в Чернігові, працює керівником студії "Малюнок та живопис" в Чернігівському обласному палаці дітей та юнацтва.
  Едуард Красний віддає перевагу олійному живопису та іконопису. Серед улюблених жанрів – портрет та пейзаж, подобається працювати на пленері, писати етюди історичних місць та пам'яток Чернігова.
  В 2010 році митець розписав вівтар собору Різдва Пресвятої Богородиці, а в 2014 – реставрував розписи вівтаря Миколаївської церкви у смт Козелець.
  Минулого року художник написав ікони в іконостас церкви Покрови Пресвятої Богородиці у Сосниці, нині працює над розписом її купола.
  Художник брав участь у міських та всеукраїнських виставках. У 2007 році відбулася його перша персональна виставка ікон в Кривому Розі.
  На першій персональній виставці в Чернігові "Світ фарб та натхнення" Едуард Красний представив 30 робіт в жанрі портрету та пейзажу, архітектурні пам'ятки Чернігівщини. Особливе місце в експозиції займають ікони, які вражають своєю технікою та неповторною енергетикою, що проникає в найпотаємніші куточки душі глядача.

Виставка ландшафтної фотографії
"ТАМ, ДЕ СЕРЦЕ МОЄ…"
Костянтина Мельника

  Виставку презентують розподілена галерея "Фотомистецтво" (Мінськ, Білорусь) в партнерстві з Чернігівським міським фотоклубом "Прекрасне поруч" та Чернігівською ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
  Для Костянтина Мельника в своїй творчості важливе лише те, які емоції виникають у глядача після перегляду його творів. Хоч автор сам себе не вважає професіоналом, але його діяльність незмінно пов'язана з мистецтвом фотографії. Пан Костянтин – багаторазовий переможець та призер республіканських і міжнародних фотоконкурсів; автор фотопроекту "Свята Русь – зберігай Віру Православну"; автор циклу фотозамальовок з Національного музею народної архітектури та побуту України ("Пирогів") під назвою "Тридев'яте…"; учасник фотопроекту "Спогад про Грюнвальда", що демонструвався в Чернігові в Музеї сучасного мистецтва "Пласт-Арт" в 2011 році; куратор проекту "Реверанс XIX століттю", результатом якого стало більше десяти виставок; член журі "Світ навколо нас" та "Зелений Мінськ". Костянтин Мельник був куратором І, ІІ, ІІІ і V та головою журі VІ, VІІ, VІІІ і IX міжнародного конкурсу "4383 дні дитинства", остання виставка якого була презентована в Чернігівській ОУНБ в 2017 році. Також митець є засновником розподіленої галереї "Фотомистецтво", в рамках якої проводиться близько ста фотовиставок щорічно в Білорусі та за її межами.
  На виставці "Там, де серце моє…" представлено 40 світлини, які зроблені в період з 2008 по 2015 рік в Білорусі та Чернігівській області України.
  Назва експозиції говорить не про географічну приналежність місць зйомки, а про той емоційний вплив, який безумовно справляють на нас рідні ландшафти. Так, і білоруські, і українські пейзажі для автора дуже близькі, бо з 1976 по 1979 роки він жив та навчався в Чернігові. Слово "Батьківщина" для фотохудожника насамперед ототожнюється з полями, лісами, ріками, їх, на перший погляд, непримітним, але твердим характером та красою, силою й беззахисністю.

Виставка виробів
"І ОБЕРІГ, І СИМВОЛ ДОЛІ…"
Наталії Дорошенко та Ірини Лепехи

  Наталія Дорошенко – чернігівська художниця, майстриня та поетеса, член міського клубу творчої інтелігенції "Оберіг-Чернігів".
  Народилася на Чернігівщині в селі Бурівка. Закінчила Остерський коледж будівництва та дизайну, пройшла кар'єрний шлях від кресляра до провідного інженера. Має 38 років бездоганної праці в "Укрдіпродорі".
  Як поетеса, Наталія Дорошенко брала участь у Всеукраїнському поетичному стартапі "Дотиком душі", який щорічно проходить в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
  Ірина Лепеха – майстер інтер'єрної текстильної ляльки та іграшки. Закінчила ХНЕУ, за спеціальністю – економіст.
  Займалася різними видами мистецтва: флористика, дизайн, декупаж, скрапбукінг, лозоплетіння, батик, акварельний та масляний живопис. Але найбільше захопило створення ляльок та іграшок, чим почала займатися в 2010 році.
  Роботи майстрині знаходяться в приватних колекціях в Англії, Канаді, Америці, Німеччині, Туреччині, Франції та ін.

Виставка картин і виробів
"І ОБЕРІГ, І СИМВОЛ ДОЛІ…"
Лариси Ганненко

  Лариса Ганненко – майстер з виготовлення оберегів та гобеленів, член асоціації майстрів ГО "Ліга ділових та професійних жінок України".
  Народилася в сім'ї кадрового офіцера в 1947 році. За фахом – перекладач-референт. Художньої освіти немає, але бажання творити є завжди.
  Захоплюється вишивкою стрічками по гобелену з використанням французького вузлика, виготовляє обереги та інтер'єрні ляльки-мотанки. Майстриня бере участь в міських та обласних виставках, фестивалях "Седнівська осінь" (смт Седнів), "Київська Русь" (смт Любеч), "Свято народного майстра" (м. Новгород-Сіверський).
  Роботи Лариси Ганненко зберігаються у фондах музею в Батурині, в музеї-садибі Катерини Білокур, в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка, а також в приватних колекціях в Німеччині, Польщі, Болгарії, Італії, Фінляндії.

   Виставка виробів
"І ОБЕРІГ, І СИМВОЛ ДОЛІ…"
Галини Близнюк і Олени Мичкової

  Галина Близнюк – майстер глиняної іграшки-ляльки, член асоціації майстрів ГО "Ліга ділових та професійних жінок України".
  Закінчила НДУ ім. М. Гоголя за спеціальністю "вчитель біології та хімії" та ЧДТУ за спеціальністю "облік та аудит". Працювала головним бухгалтером.
  Зараз займається вихованням сина, який потребує особливого догляду та уваги. Саме завдяки йому з'явилося захоплення глиною, адже разом з ним відвідує заняття з глинотерапії в центрі реабілітації дітей-інвалідів "Відродження".
  Займатися створенням глиняної ляльки майстриня почала в 2012 році. Бере активну участь у виставках та культурних заходах нашого міста та за його межами (смт Седнів, м. Корюківка). Надавала роботи для благодійної акції "Творчість дарує шанс" та благодійного арт-проекту "Творити, щоб жити" (м. Чернігів).
  В рамках обласного ярмарку "Що може жінка – 2018" вперше пройшов конкурс "Туристичний сувенір Чернігівщини", де переможницею стала саме Галина Близнюк.
  Олена Мичкова – майстер з виготовлення розписних імбирних пряників, член асоціації майстрів ГО "Ліга ділових та професійних жінок України".
  Народилася в Чернігові. Має 15 років педагогічного досвіду, 14 років працювала в менеджменті.
  В 2013 році сімейні обставини змусили повернутися до рідного міста. Намагалася реалізувати себе в різних галузях. Та саме розпис пряників заворожив і захопив майстриню. Вона шукала власний рецепт тіста, що відповідав би її смаку, паралельно освоювала різноманітні техніки розпису. Згодом організувала власну Майстерню "Солодкий світ".
  Олена Мичкова проводить захоплюючі майстер-класи з розпису пряників. Як каже майстриня, займатися цим подобається всім, не залежно від віку, – процес створення маленького кулінарного шедевру захоплює кожне серце та допомагає здобути моральну рівновагу.

  Виставка малюнків
  "ІТАЛІЯ ОЧИМА ДІТЕЙ ЧЕРНІГІВЩИНИ"

  З перших років після Чорнобильської трагедії, вже близько 30-ти років, здійснюється організація виїзду дітей на оздоровлення та відпочинок, підтверджуючи підписані домовленості між італійською асоціацією "Кассаго кличе Чорнобиль" (президент – Армандо Кріппа), Чернігівським обласним відділенням Дитячого фонду України (голова – Валентина Хуторненко) і комітетом "Діти Чорнобиля" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України".
  Весь цей час італійці не перестають опікуватися маленькими українцями. Серед уваги, щирості й любові діти за місяць оволодівають мовою, навчаються знову радіти життю, по-справжньому оздоровлюються, здобувають друзів і, фактично, другу сім'ю, яка протягом років опікується українською дитиною. У середньому 700-800 дітей із Чернігівщини, віком від 7 до 18, щороку не менше 35 днів (часто й по два місяці) відпочивають в італійських родинах.
  Італійська організація "Діти, побачені з Місяця" також активно допомагає чернігівцям. Громадська організація "Друга сім'я" (з провінції Наварра) свого часу сама знайшла координати обласного відділення Дитячого фонду і запропонувала співпрацю.
  Окрім традиційної оздоровчої програми, діє проект "Допомога на відстані": майже 400 дітей області, які з різних причин не можуть поїхати в італійські родини, раз на три місяці отримують від них грошову допомогу.
  "Італія очима дітей Чернігівщини" – це не просто виставка малюнків, а експозиція вражень українських дітей про Італію, що висловлені за допомогою образотворчого мистецтва. Представлено близько сорока робіт, 8 з яких експонуватимуться в Києві на виставці, присвяченій річниці Чорнобильської катастрофи.
  Дана виставка вже була презентована в Мілані за участі представників консульства України та в комуні міста Кассаго.
  Чернігів став першим місцем в Україні, де експонуватиметься виставка дитячих робіт.
  В недалекому майбутньому експозиція, доповнена іншими матеріалами, презентуватиметься в Брюссельському Європарламенті.
  Надзвичайний та Повноважний Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа:
  "Багато прекрасних ініціатив втілюється не виключно під час співпраці урядів чи інституцій, а завдяки людям, які вкладають свою душу в розвиток різних проектів. Доброта й солідарність починається не від інституцій, а від громадянського суспільства".

Виставка вишитих картин
"МЕНІ ЗДАЄТЬСЯ, ВСЕ ПІШЛО ВІД ЖІНКИ…"
Любові Брановської

  Брановська Любов Федорівна народилася 1947 року в Чернігові. Закінчила ЗОШ №3 та Школу торгово-кулінарного навчання. З дитячих років мама та бабуся привчали її до праці, прививали любов до прекрасного.
  В 1967 році вишивальниця вийшла заміж та виїхала до Вільнюсу, на Батьківщину чоловіка.
  Працювала на різних посадах, зокрема в дитячих установах та школах. Але найбільше часу віддавала своїй багатодітній родині.
  В 2000 році, за трагічних сімейних обставин, повернулася на свою Батьківщину. Здавалося, що майстриня не зможе пережити невщухаючий біль втрати та безсонні ночі. Але близькі та друзі порадили знайти хобі. Згадалося забуте захоплення, та й картини, що залишилися після мами, наштовхнули на думку зайнятися саме вишивкою хрестиком. І творчість допомогла перенести складнощі життя.
  На першій персональній виставці майстрині "Мені здається, все пішло від жінки…" представлено 48 робіт, на яких зображені тварини, квіти, пейзажі, жіночі портрети та силуети. На експозиції можна побачити і три картини, які надихнули майстриню – роботи, що в свій час вишила її мама.
  Своєю назвою виставка завдячує віршу О. Вишневської, який ведуча заходу Лідія Сенченко від імені Любові Брановської та колективу бібліотеки присвятила всім жінкам, присутнім на заході.
  "Мені здається, все пішло від жінки:
  Вся сила, все кохання, все добро…
  Всі героїчні відчайдушні вчинки –
  В її ім'я…".
  (О. Вишневська)

 

Виставка дитячої та інтер'єрної іграшки
"ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ В`ЯЗАНИХ ЧУДЕС"
Марії Іщук

  Марія народилася і виросла в Чернігові. За освітою економіст. Закінчила Чернігівський державний інститут економіки та управління за спеціальністю "Облік і аудит". Більше десяти років працює у сфері фінансів, проживає в Києві.
  Створення іграшок в техніці амігурумі (японське мистецтво в'язання на спицях чи гачком маленьких м'яких звірят, людиноподібних істот та ін. – прим. авт.) на сьогодні є найбільшим захопленням майстрині, якому вона віддає значну частину свого вільного часу.
  Бажанням створювати власноруч гарні речі завдячує своїй бабусі. Зростаючи, маленька Марійка спостерігала за її вишиванням, плетінням мережива, малюванням.
  У своєму захопленні дівчина весь час вчиться та вдосконалюється. Набуває досвіду у відомих майстринь, відвідуючи майстер-класи і тематичні виставки.
  В найближчих планах у Марії Іщук робота над серію власних авторських іграшок.
  Марія Іщук: "Свої іграшки я жартома називаю "створіннячка". В жодному разі не претендую на звання "творця", але процес трансформації купи ниток, намистинок та мережива в іграшковий персонаж з власним обличчям і характером завжди починається з бажання творити. Насамперед, я просто прагну робити красиві речі. Такі, що змусять людей усміхнутися та принесуть затишок в їхню оселю".

Виставка картин
"ШЛЯХ ДО ХРАМУ ДУШІ"
Ірини Бірюкової

  Ірина Бірюкова, вчитель початкового навчання та образотворчого мистецтва, спортивний тренер, майстер перукарського мистецтва, досить довгий час знаходилась у пошуках власної душевної і духовної гармонії. І врешті-решт зрозуміла, що без живопису вона не зможе себе реалізувати, а тим більше сказати всім про свою любов до Всесвіту. Останні два роки для неї стали дуже плідними, бо натхнення, яке митці ще називають божественним благословенням, спонукало до праці і результати не забарилися. З'явилися на світ її живописні роботи, що у всіх барвах веселки розповідають про людину, Бога, Космос, Любов.
  10 лютого в Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулось відкриття виставки живописних творів Ірини Бірюкової, що є органічним доповненням збірки поезій Надії Кривопиши "Шлях до храму душі".
  На виставці картин "Шлях до храму душі" представлено 31 робота в техниці олійного живопису. Картини є симфонією ліній і кольорів, що розкриває найважливіші моменти душевної еволюції людини.

ЩОРІЧНА ЗВІТНА ФОТОВИСТАВКА
Чернігівської обласної організації
Національної спілки фотохудожників України

  Секретар ЧОО НСФУ Віктор Кошмал звітував перед присутніми про роботу організації в минулому році. Більшість членів брала участь в обласних та всеукраїнських конкурсах. Роман Віленський отримав золоту медаль ISF (категорія "Трансформація""Планета дітей 2017"), пройшов до експозицій "Street art photo" (НСФУ), "Life press photo", "Місто у моря" (Одеса). А роботи Віктора Кошмала та Ігоря Волосянкіна пройшли до експозиції газети "День".
  На експозиції представлено 39 високопрофесійних, різнопланових робіт 7-ми фотохудожників в різних жанрах фотографії: пейзаж, портрет, натюрморт, "людина в кадрі", репортажне фото.
  Майстерно зроблені фотоетюди та фотозамальовки Віктора Кошмала і Юрія Хромушина нагадують всім глядачам про різноманітність, чарівність нашого повсякденного життя. Аліна Андрєєва у своїх світлинах показала красу як первозданної природи, так і урбаністичного пейзажу. Інна Буглак знову здивувала неочікуваними натюрмортами, розкриваючи приховану красу звичайних предметів. Ігор Волосянкін заворожив своїми магічними та загадковими пейзажами, які оповиті особливою м'якою аурою. Світлини, що представив на експозиції Роман Віленський, показали вдале поєднання репортажної та художньої зйомки, а цікаві роботи Вадима Івкіна підкреслили непомітні на перший погляд деталі в оточуючому середовищі.
  На виставці були представлені й світлини двох талановитих фотохудожників, голови та секретаря обласної організації НСФУ, які, на жаль, пішли з життя – Миколи Турчина (помер 20.08.2017) і Валерія Шайгородського (помер 24.07.2016) та їх портрети, зроблені колегами.
  Микола Павлович своїми світлинами закликав глядачів уважніше придивлятися до краси навколишньої природи, яку людина в круговерті життя майже не помічає. Фотографії Валерія Миколайовича завжди вражали глибоким філософським змістом та символічністю. Він показував загадковість та чарівність природи, відомі та незнайомі куточки Чернігівщини.
  На зборах, що пройшли після відкриття виставки, були обрані нові голова та секретар організації. Очільником ЧОО НСФУ одноголосно обрали Віктора Кошмала, а секретарем – Аліну Андрєєву.

© НВП "Армпроект", 2002-2018