Мистецький вернісаж 2023

Мистецький вернісаж

Звітна виставка картин-2023 Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра"
  На виставці представлено більше 40 картин 17 художників: пейзажі та портрети, натюрморти і міські пейзажі, інтер'єрні й сюжетні роботи, філософські роздуми та архітектурні пам'ятки, виконані в найрізноманітніших техніках.
  "Деснянська палітра" постійно поповнюється обдарованими особистостями, з'являються нові твори, сучасні підходи у передачі світобачення, і художники, втілюючи красу й душу Сіверщини на своїх полотнах, гідно продовжують традиції образотворчого мистецтва нашого краю, підтверджуючи високе звання народного аматорського об'єднання.
  Більше про об'єднання художників "Деснянська палітра" можна прочитати в матеріалі про відкриття ювілейної виставки картин за посиланням
Поділитись:
Фотовиставка "Народжені війною" фотохудожника і фотожурналіста Віктора Кошмала (за участі Сергія Калініченка, Романа Науменка та Ігоря Волосянкіна)
  На виставці, що була приурочена до Дня Збройних сил України, представлено 22 світлини. Ця невеличка експозиція – знак пошани й подяки від цивільних усім захисникам і захисницям, а також чергове нагадування, що війна триває і наші герої та героїні потребують постійної уваги й підтримки.
  Ініціатором та автором експозиції виступив відомий чернігівський фотохудожник і фотожурналіст, член Національної спілки фотохудожників України Віктор Кошмал.
  До виставки долучилися також член Національної спілки фотохудожників України, учасник бойових дій на Ніжинщині Ігор Волосянкін, начальник служби зв'язків із громадськістю 119 окремої бригади ТрО Сергій Калініченко та фотограф Командування об'єднаних сил Збройних сил України Роман Науменко.
  Коментар до виставки за участі Дмитра Брижинського (начальник Чернігівської міської військової адміністрації), Сергія Калініченка, Віктора Кошмала дивіться за посиланням
Поділитись:
Фотовиставка "Точка зору" Олега Маловіцького, київського кінооператора та фотохудожника
  Пропонована виставка являє собою ретроспективний колаж творчих проєктів автора різних років та є певною мірою творчим підсумком його мистецьких пошуків.

  "До вашої уваги пропонується колекція фоторобіт, яка є певною мірою підсумком-ретроспективою. Від початку знайомства з фотографією мене цікавив незвичайний погляд на звичайне життя. Звідси тематика, яка мене завжди вабила: "Діти в місті", "Світло і тінь", "Динаміка спорту", "Геометрія". Для мене важлива не форма, а настрій, внутрішній стан, розуміння "відчуває – не відчуває” глядач посил мого знімка.
  Початок свідомих занять фотографією збігся у мене з рішенням стати кінооператором. Навчання на операторському факультеті Театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого, у творчій майстерні відомого українського кінооператора Сурена Шахбазяна, сприяло активним та плідним заняттям творчою фотографією.
  Після закінчення інституту, під час служби в армії, мені пощастило продовжити займатися улюбленою фотосправою – знімав репортажі та фотонариси для військових видань. Після армії почалася омріяна робота на кіностудії "Київнаукфільм". Більшість часу займали зйомки кіно, проте творча фотографія, цього разу в якості хобі, продовжувала хвилювати мою уяву. У відрядженнях та кіноекспедиціях зі мною завжди була фотокамера, і, щойно з'являвся вільний час, я знімав, не заощаджуючи плівку. Знімав, проявляв, робив контрольні відбитки та збирав архів "на потім".
  Серйозне повернення до творчої фотографії почалося наприкінці 2018 року. Розуміючи, що цифрова фотографія мене не приваблює, знову поринув у класику – аналогове фото. Знімаю на чорно-білу негативну плівку, зрідка на слайдову, з використанням можливостей сучасної гібридної технології, на перехресті аналогу та цифри.
  Сподіваюся, побачене не залишить вас байдужими".
  Олег Маловіцький

  Про автора

  Олег Маловіцький – відомий український кінооператор, член Національної спілки кінематографістів України, Гільдії кінооператорів і Національної спілки фотохудожників України, учасник Київського фотоклубу "9х12". Народився у Києві. Навчався в Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.
  Багато років працював кінооператором-постановником на Київській студії науково-популярних фільмів. У творчому доробку майстра робота над такими фільмами: "Впровадження" (1987), "Юрій Федькович" (1989), "Ранковий кльов" (1990), "Варто над річкою село" (1990), "Переберія" (1991), "Загублені права" (1993), "Історія криміналістики України" (1994), "Невиліковна хвороба людства" (1996), "Інший Чорнобиль" (2011), "Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди" (2014) та іншими. Дипломант конкурсу "Golden Eye" (Грузія, 2011), лауреат премії імені Івана Миколайчука (2015).
  Автор з юних літ захоплюється художньою фотографією, тому не полишає цього захоплення протягом усього життя. Бере активну участь у фотовиставках, фотоконкурсах, інших фотомистецьких заходах, а також є автором низки персональних виставок. Роботи митця неодноразово були відзначені високими нагородами, медалями, дипломами на всеукраїнських та міжнародних конкурсах і салонах художньої фотографії в Україні, Сербії, Румунії, Словаччині, Боснії і Герцеговині, Індії, Непалі, Шрі-Ланці. Автор віддає перевагу монохромній фотографії і традиційній стилістиці, знімаючи на плівку з використанням гібридних технологій.
  Творчі проєкти Олега Маловіцького відображають цікаві аспекти сучасного життя. Оригінальними композицією, тональними і графічними засобами він демонструє власне бачення різноманітних подій та явищ.
Поділитись:
Виставка картин "Краса навколо нас" Олени Мамець, чернігівської художниці, членкині ЧНАОХ "Деснянська палітра"
  Презентовані на виставці 39 картин – це мальовнича ода Природі та красі України й рідної Чернігівщини з її різнобарв'ям краєвидів і характерів. Усі твори виконані у техніці олійного живопису, однак одна з останніх робіт – підтвердження вдалої спроби художниці відшукати свою творчу стежину ще й у техніці пастелі.
  Кредо її творчости – отримувати естетичне задоволення від спілкування з природою і дарувати людям втіху та радість через свої картини.

  Про авторку

  Олена Мамець – чернігівська художниця, членкиня Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра".
  Народилася 10 серпня 1975 р. в Чернігові у сім'ї робітників. Навчалася у чернігівських ЗОШ № 3 та № 31. Ще з першого класу відчула потяг до творчости й малювання, а закінчивши школу вже мала багато власних художніх робіт.
  У 1995 р. вступила до НУ "Чернігівська політехніка" на спеціальність "Облік і аудит". Професія бухгалтера не надихала на творчість, та й народження дитини (1996) і складні економічні умови 90-х змусили художницю зануритися у сферу приватного підприємництва. Але саме це згодом надало фінансову свободу і можливість займатися улюбленою справою – образотворчим мистецтвом.
  У 2013 р. навчалася у приватній школі мистецтв "SvitArt", а у 2020 р. закінчила курси іконопису. Художниця постійно (з 2013 р. і до сьогодні) звертається до митців Чернігівщини за приватними заняттями, аби покращувати свою техніку та майстерність.
  З 2017 року Олена Мамець – членкиня Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра".
  Художниця є постійною учасницею (з 2017 р.) звітних виставок об'єднання, які відбуваються щорічно у грудні у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових. У 2022 р. брала участь у ювілейній виставці ЧНАОХ "Деснянська палітра" до 40-річчя із часу заснування.
  З 2021 р. художницю неодноразово запрошували брати участь у виставках Чернігівської обласної організації Національної спілки художників України.
  У 2022 р. Олена Мамець брала участь у міжнародному талант-проєкті "Golden time talent".
Поділитись:
Виставка світлин та мотанок "Моє натхнення" Тетяни Яворської, чернігівської фотографині, членкині фотоклубу "Прекрасне поруч"
  На виставці представлено 22 світлини – пейзажі та натюрморти, що ілюструють красу й неповторність рідної Чернігівщини. Кожна світлина має своєрідне продовження – створену авторкою ляльку-мотанку – як відлуння її кольорів і настрою, уособлення самої душі фотографії.
  Надзвичайно тішить, що українське декоративно-прикладне мистецтво розвивається й доповнюється новими галузями народного гендмейду і поруч із традиційними мотанками з'являється все більше унікальних ляльок, які відображають внутрішній світ та світосприйняття автора.

  Про авторку

  Тетяна Яворська захопилася фотографуванням іще в юності і несе це уподобання крізь роки, адже воно приносить їй натхнення й радість.
  З 2018 р. пані Тетяна є членкинею фотоклубу "Прекрасне поруч". У 2019 р. стала учасницею обласного фотоконкурсу "Життя як книга" та фестивалю фотографій "4383 дні дитинства".
  Перша персональна виставка Тетяни Яворської "Коловорот життя" відбулася у Чернігівському обласному художньому музеї ім. Г. Галагана.
  У 2020 р. в Арт-галереї НБУ ім. Ярослава Мудрого демонструвалася фотовиставка "Мелодія моєї душі". За останні три роки Тетяна Яворська брала участь у міжнародній виставці "Світ очима жінок" (м. Хайфа, Ізраїль), "Образ Жінки", "ABSTRACT ART PHOTO 2020", "Моя улюблена фотографія" (м. Київ), "Погляд" (м. Кропивницький), "Весела копиця" (м. Долина), "XIV Фестиваль фотоклубів України" (Одеса), "IV КОНКУРС ПІКТОРІАЛЬНОЇ ФОТОГРАФІЇ Київ 2021" та у Всеукраїнській художній фотовиставці-конкурсі "Натюрморт" (м. Харків).
Поділитись:
Виставка світлин "Миттєвості війни" Ярослава Лабинського, військовослужбовця ЗСУ, фотографа ОК "Північ"
  На виставці, приуроченій до Дня Незалежности України, було представлено 40 світлин воєнної тематики (портрети воїнів, бойова підготовка, наслідки окупації, побут захисників та цивільного населення в зонах ведення бойових дій тощо), зроблених на Чернігівщині у період від початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ на територію України і до теперішнього часу. Лише одне фото – "Вільний Сєвєродонецьк" – було зроблене за кілька днів до вторгнення.

  Про автора

  Автор з дитинства був дотичний до мистецтва. Любив малювати, декілька років навчався на архітектурному факультеті, пізніше займався портретною фотозйомкою. Шлях фотокореспондента розпочався з Революції гідности у 2013–2014 роках.
  Уже понад 6 років Ярослав Лабинський бачить військове життя крізь об'єктив фотокамери. За цей час він устиг зробити десятки тисяч фотографій і кілька сотень відео про будні армії, бойову підготовку та цікавих особистостей.
  Повномасштабний наступ російських військ у лютому 2022 року він зустрів у Сєвєродонецьку. Уже за кілька днів разом із частиною підрозділу перемістився до Дніпропетровської області. У квітні того ж року зміг дістатися до Чернігова, де розпочав фото- й відеофіксацію злочинів, які були скоєні російськими окупаційними військами.
Поділитись:
Виставка картин "Подих літа" Віри Летошко, чернігівської художниці, членкині ЧНАОХ "Деснянська палітра"
  На виставці експонувалося 20 олійних картин у жанрах натюрморту, міського пейзажу, портрета, анімалістики. Переважно були представлені чарівні квіткові натюрморти.

  Про художницю

  Народилася на Чернігівщині у 1964 році. Малювати почала з дитинства. Навчалася у Київській республіканській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка.
  Займалася декоративним розписом, працювала художником-оформлювачем. Улюблені жанри – пейзаж та натюрморт.
  З 2008 року – членкиня Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра". Бере активну участь у міських та обласних виставках. Твори художниці зберігаються у приватних колекціях України та Європи.
Поділитись:
Підбито підсумки фотоконкурсу "Життя як книга"
  Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, 28 вересня, у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося онлайн-підбиття підсумків щорічного фотоконкурсу "Життя як книга".
  Конкурс був створений за ініціативи директорки Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Інни Аліференко і зараз як ніколи гордо носить почесну приставку "щорічний", адже не переривав своєї діяльности ні в часи епідемії, ні під час війни. А на запитання "чому?" є доволі проста й очевидна відповідь: бо мають бути речі, які підтримують нас і наше ментальне здоров'я, – книги, творчість і бібліотека як надійне укриття від життєвих бур.
  Цьогоріч до попередніх трьох додалися ще дві нові номінації – "Тварини" та "Натюрморт". На фотоконкурс надійшло 143 світлини від 64 авторів.

  Додаткову інформацію про фотоконкурс можна знайти за посиланням
Поділитись:
Виставка картин "Пори року Миколи Гайдука" пам'яти чернігівського художника
  На виставці "Пори року Миколи Гайдука" було представлено 27 картин у жанрі пейзажу і натюрморту. Презентовані роботи виконані олією, аквареллю та, звичайно, гуашшю – улюбленою технікою автора. Представлені твори охопили період творчости митця з 1997 до 2021 року.
  Співорганізаторами виставки виступили чернігівський мистецтвознавець Віктор Величко та донька художника Тетяна Гайдук.
  Символічно, що перша виставка пам'яти проходила саме там, де колись відбулася і перша презентація творчости, – в Чернігівській ОУНБ.

  Про художника

  Микола Гайдук – представник реалістичної школи живопису.
  Художник народився 8 вересня 1947 року в селі Жадове на Чернігівщині. Закінчив Кримське художнє училище ім. М. С. Самокиша.
  З 1974 року Микола Васильович жив у Чернігові. Протягом 1974–2003 рр. працював оформлювачем музейних експозицій, художником-монументалістом на Чернігівському художньо-виробничому комбінаті. Із 2004 року був викладачем Чернігівської дитячої художньої школи, з 1992 року – членом Національної спілки художників України.
  Внаслідок обстрілу Чернігова російськими військами протягом активних бойових дій на території області був знищений будинок митця. Деякі картини, зокрема твори кримського циклу, були втрачені.
  Помер художник 16 квітня 2022 року після довготривалої хвороби. Похований на Олександрівському кладовищі (Чернігів).

  З повною інформацією про виставку можна ознайомитися за посиланням
Поділитись:
Фотовиставка "Пейзажі, намальовані світлом" Уршулі та Павла Ференців
  Уршуля та Павел Ференци – польські фотохудожники, члени фотоклубу "Об'єднання митців Польської Республіки" й Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP).
  В експозиції "Пейзажі, намальовані світлом" представлено 40 світлин. Це колекція фотографій, створених протягом кількох останніх років, які представляють красу польського пейзажу. Вони були зроблені під час багатьох фотографічних пленерів та фотоекспедицій і є результатом багатогодинного спілкування з природою.
  Кураторами виставки виступили члени Національної спілки фотохудожників України Сергій Тарабара (Чернігів) та Микола Верповський (Суми).
  Коротко про авторів
  Павел Ференц народився 1960 року. Педагог, музикант, фотохудожник. Живе і працює у рідному місці Новий Сонч. Працює в жанрі пейзажної, репортажної, вуличної та концертної фотографії.
  Уршуля Ференц народилася 1962 року. Працює в жанрах пейзажу, натюрморту і концертної фотографії.
  Автори займаються фотомистецтвом з 2009 року. Вони – члени Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), фотоклубу "Об'єднання митців Польської Республіки" та Сондецького фотографічного товариства. Нагороджені "Золотим Сондецьким яблуком" за активну діяльність у розвитку мистецтва фотографії.
  Більше про фотовиставку читайте в матеріалі
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється