Новини

Новини

19.07.2024
51
Моральний авторитет України │ Рубрика "Цей день в історії"

  Знаний український педагог, мовознавець, громадський та державний діяч, журналіст Володимир Науменко народився 19 липня 1852 року в Новгороді-Сіверському, де батько – Павло Осипович Науменко – працював директором гімназії. Про свій родовід Володимир Науменко писав так: "Родовід свій я знаю слабо: відомо мені тільки, що дід мій, котрого я ніколи не бачив, як казали, був надзвичайно здібною людиною і тонким політиком, що служив у лубенському повітовому суді, протягом тривалого часу займаючи посаду секретаря". Дід по матері був учителем. Отже, своє вчительське майбутнє Володимир Павлович визначив іще з ранніх років.

Докладніше
Поділитись:
16.07.2024
107
Дякуємо!

  Що може бути краще за прочитання цікавої книжки? Отримати цю книжку в подарунок! Ми завжди дуже тішимося, коли нам дарують книжки. Сьогодні наш відділ документів іноземними мовами хоче подякувати за подаровану книгу "Klara and the Sun" ("Клара і сонце").

Докладніше
Поділитись:
15.07.2024
79
Через терени часу до незалежності

  Працівниці відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували особливу книжкову виставку, присвячену важливим загальнодержавним святам – Дню Української Державності, Дню хрещення Київської Русі та Дню проголошення Декларації про державний суверенітет України.
  Експозиція створена з метою відзначення і вшанування національних свят, які є символом самоідентифікації та національної гордості для українського народу.

Докладніше
Поділитись:
15.07.2024
71
Історія Української Державності в особах. Сіверяни

  З нагоди Дня Української Державності працівниці відділу краєзнавства Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували книжково-ілюстративну виставку "Історія Української Державності в особах. Сіверяни".
  Уперше відзначати День Української Державності на державному рівні запропонували ще у лютому 2018 року. 24 серпня 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про заснування свята. Цього дня вшановують тисячолітню історію українського державотворення. У 2024 році День Української Державності вперше відзначатиметься 15 липня.

Докладніше
Поділитись:
15.07.2024
69
Краплинки з келиха мудрості

  У філії "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових працює книжкова виставка "Краплинки з келиха мудрості". На ній представлені книги й періодичні видання, присвячені різноманітним альтернативним способам лікування та оздоровлення організму: нетрадиційній медицині, лікарським рослинам, використанню масажу, йоги, підтримці здорового імунітету, лікувальній фізкультурі та іншим способам зробити життя людини здоровим і продуктивним.

Докладніше
Поділитись:
14.07.2024
50
Рослини – символи України

  З давніх часів люди в усіх країнах світу захоплювалися красою квітів, складали про них легенди, оповіді, казки, символіки. У символах-образах українці через віки пронесли любов до різних речей, а особливо рослин, тому що з давніх-давен вважали їх святинями свого народу. Обриси рослин використовувалися в обрядах і звичаях, у пісенній народній творчості, вишиванках, рушниках, сорочках, серветках. Часто рослини-символи приходять до нас із легенд.

Докладніше
Поділитись:
13.07.2024
53
Розмовний клуб "Мова чудова"

  У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах розмовного клубу "Мова чудова" відбулося чергове захопливе заняття, присвячене вдосконаленню навичок володіння українською мовою. Учасниці клубу мали можливість поринути у світ сучасного правопису та граматики, а також обговорити важливі питання мовного спілкування.

Докладніше
Поділитись:
11.07.2024
89
Український історик, архівіст і краєзнавець Володимир Євфимовський │ Рубрика "Цей день в історії"

  Серед науковців доби "розстріляного Відродження", життя і діяльність яких були тісно пов'язані з Чернігівщиною, помітне місце належить Володимирові Євфимовському.
  Він народився 11 липня 1899 року в селі Берестовець Борзнянського повіту Чернігівської губернії (нині Ніжинського району Чернігівської області) в сім'ї псаломщика. Походження Володимира Степановича зумовило його вибір навчальних закладів – спочатку це було Чернігівське духовне училище (1908–1913), а потім Чернігівська духовна семінарія (1913–1918). Утім, від духовної кар'єри юнак відмовився і в 1918 році вступив до Ніжинського історико-філологічного інституту, що невдовзі був реорганізований у Ніжинський інститут народної освіти.

Докладніше
Поділитись:
11.07.2024
67
Видатні діячі науки і техніки: лауреати Нобелівської премії, народжені в Україні

  Продовжуючи цикл "Видатні діячі науки і техніки", працівниці відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук підготували книжково-ілюстративну виставку про лауреатів Нобелівської премії, народжених в Україні. На цій виставці представлена література про трьох учених. Це економіст Саймон Сміт Кузнець, фізик Жорж Шарпак і хімік Роалд Гоффман.

Докладніше
Поділитись:
09.07.2024
89
Липень │ Рубрика "Календар знаменних і пам'ятних дат"

  На книжковій виставці "Календар знаменних і пам'ятних дат" представлені документи, присвячені окремим ювілейним датам, подіям, пам'ятним дням, які відзначаються у липні в Україні й за кордоном. Усі ці книжки можна взяти у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється