Книжкові виставки 2020

Книжкові виставки

30.12.2020
463
Від традиційних до альтернативних

  Енергетика – основа розвитку господарства. Вона забезпечує технологічні процеси в промисловості, дає тепло і світло людям. Ця система галузей охоплює паливну промисловість та електроенергетику з їхніми підприємствами, комунікаціями, системами управління, науково-дослідною базою. Підприємства енергетики здійснюють розвідку, освоєння, переробку та транспортування енергоносіїв, виробництво та передачу електроенергії й тепла.

Докладніше
Поділитись:
28.12.2020
679
Павло Полуботок – володар гетьманської булави (бл. 1660–1724)

  Понад 300 років віддаляють нас від часу правління Павла Полуботка, наказного гетьмана українського козацтва, а міфи та легенди навколо його постаті та схованих ним скарбів не перестають хвилювати і сьогодні.
  Походив майбутній гетьман із заможного козацько-старшинського роду з Чернігівщини. Його батько Леонтій в гетьманському уряді Івана Самойловича дослужився до посади генерального осавула.

Докладніше
Поділитись:
24.12.2020
373
Нові нотні надходження

  Історія розвитку української музичної культури має складний і самобутній шлях. Вона зберігає та передає від покоління до покоління загальнонаціональні, загальнолюдські цінності, збагачує наш внутрішній світ, виховує естетичний смак, розвиває інтелект, розширює кругозір.
  XXI століття – нова епоха в українському музичному мистецтві. Відбувається загальне ускладнення музичної мови, форми. Відроджується інтерес до української пісенної культури, до багатих джерел народного фольклору.
  Сподіваємося, що нотні музичні видання, які пропонує відділ мистецтв нашим користувачам, будуть використані у навчально-виховному процесі, значно збагатять концертний репертуар та надихнуть на новий потяг до музичної творчості.

Докладніше
Поділитись:
21.12.2020
1593
Богдан Хмельницький – політичний і державний діяч, гетьман України (1595–1657 рр.) (до 425 років від дня народження)

  У середині ХVІІ ст. на арену суспільно-політичного життя Східної та Південно-Східної Європи рішуче виступив Богдан-Зиновій Михайлович Хмельницький – український військовий, політичний та державний діяч, гетьман Запорозького війська, визначна постать у процесах формування Української держави, функціонування її уряду, розробки та здійснення соціально-економічної політики. Вже понад три століття навколо цього імені нуртують пристрасті, точаться гранично напружені суперечки, під час яких висловлюються абсолютно протилежні думки та оцінки. Це й зрозуміло, адже розпочата великим українським гетьманом війна за визволення своєї батьківщини з-під чужоземного поневолення і створення національної держави справила серйозний вплив на політичний розвиток Східної і Південно-Східної Європи. Українська держава Богдана Хмельницького викликала захоплення численних сучасників – дипломатів, мандрівників, літописців.

Докладніше
Поділитись:
15.12.2020
365
Шемшученко Юрій Сергійович – відомий український вчений-правознавець

  14 грудня 2020 року виповнюється 85 років від дня народження доктора юридичних наук, професора, академіка НАН України та Академії правових наук України Юрія Сергійовича Шемшученка.
  Ім'я Юрія Сергійовича Шемшученка добре відоме як в Україні, так і поза її межами. Він – знаний правознавець і організатор української юридичної науки й освіти, директор Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України, ректор Київського університету права НАН України.
  Юрій Сергійович народився 14 грудня 1935 року в місті Глухові Чернігівської (тепер Сумської) області. Його предки походили з козацького роду.

Докладніше
Поділитись:
14.12.2020
377
Героям Чорнобиля

Встають і відходять в легенду
Пророки завітів нових.
І ризи у них із брезенту,
І каски, як німби, у них.
Борис Олійник

  14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
  Ця дата обрана не випадково, адже саме у цей день було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням усьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції. Кожна хвилина цього надзвичайного будівництва – це мужність і професіоналізм, самовідданість і самопожертва ліквідаторів заради збереження життя людей в Україні та в усьому світі.

Докладніше
Поділитись:
08.12.2020
397
Верховенство права

Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.
Стаття 3 Конституції України

  Права та свободи людини залишаються однією з найважливіших цивілізаційних цінностей історичного, соціального та культурного розвитку людства уже понад триста років. 10 грудня відзначають міжнародне свято – День прав людини.
  Поняття "права людини" виникло не відразу. Вперше про права заговорили французькі просвітники Вольтер і Жан-Жак Руссо.

Докладніше
Поділитись:
01.12.2020
359
Люди, що змінили історію

Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого,
приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього.
М. Сервантес

  Шановні читачі! Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка представляють вашій увазі віртуальну виставку "Люди, що змінили історію".
  Історія нас багато чому вчить, а творять її люди, критичні рішення яких у різний спосіб значно вплинули на наш світ.

Докладніше
Поділитись:
26.11.2020
372
Це має знати кожен...

  Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія "16 днів проти насильства", яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Докладніше
Поділитись:
23.11.2020
393
Психологія для всіх

Людям варто не так перейматися тим,
що вони роблять, як тим, чим вони є.
Майстер Екгарт

  Шановні читачі! Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували віртуальну виставку "Психологія для всіх".
  Психологія – складна, цікава і важлива для людини наука. Наше сьогодення сповнене дивовижних відкриттів і звершень в соціальній, науковій, політичній та економічній сферах. І все-таки найзагадковіші, не вивчені до кінця таємниці знаходяться в самій людині, в її психічній діяльності. Наскільки потужні духовні сили людини, якій вдалося відкрити та обґрунтувати різноманітні закономірності людського буття, закономірності загадкового Всесвіту!

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється